آیا می توانید آب را ویپ کنید ؟

بازگشت به نوشته‌ها
می توانید آب را ویپ کنید

آیا می توانید آب را ویپ کنید ؟

با نظردهی در پست های بلاگ 10 امتیاز کسب کنید

فهرست مطالب

آیا می توانید آب را ویپ کنید ؟

ابتدا به این سوال می‌پردازیم که آیا می توانید آب را ویپ کنید ؟ سپس به بررسی امكانات و تأثیرات ویپینگ آب می‌پردازیم و بعد از آن ویپینگ الکل را بررسی می‌کنیم که این روز‌ها به یک مسئله پرچالش تبدیل شده است. در نهایت به یک نتیجه‌گیری نهایی درباره ویپینگ آب یا الکل می‌رسیم. در این مقاله قصد داریم درباره ویپینگ به وسیله آب و الکل صحبت کنیم و پاسخ این سوالات گفته شده را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

بخارغلیظ، تحریک شدید، هیجان، روش‌ها و سبک‌های مختلفی که برای انجام ویپینگ وجود دارد، آن‌ها را در ذهن خود تصور کنید. با افزودن طعم به بخارها چه کسی حاضر است بگوید که بیشتر از این نمی‌خواهد تجربه کند؟ برای یک فرد تازه کار در ویپینگ که تا به حال تجربه زیادی در این عرصه نداشته باشد، این سوال باید چیزی باشد که آن‌ها نتوانند بخوابند بدون این‌که باعث تعجب آن‌ها شود و در فکر این باشند که چه چیزهای بیشتری را می‌توانند ویپ کنند. همین شیفتگی ناشی از ویپینگ آن‌ها را بر روی انگشتان خود نگه می‌دارد و باعث حیرت افراد مبتدی در ویپینگ می‌شود که تجربه زیادی ندارند. بعضی از این افراد تازه وارد و مبتدی در ویپینگ سوالات عجیب و غریبی دارند. مانند این‌که آیا می توانید آب را ویپ کنید ؟ یا سوالاتی مانند این‌ که آیا سیگارهای الکترونیکی بخارآب وجود دارد؟ حتی برخی از این افراد سوالات دیگری هم دارند و می‌پرسند که آیا در مورد الکل هم این موضوع صدق می‌کند؟ منظور این افراد از طرح چنین سوالی این است که آیا در سیگارهای الکترونیکی الکل هم وجود دارد؟

از آنجا که PG یا همان پروپیلن گلیکول و VG که همان گلیسیرین گیاهی است، مایعات ویژه و مخصوصی هستند که می‌توانید آن‌ها را درون دستگاه ویپ قرار دهید؛ برخلاف آب، این مواد مطمئن هستند و می‌توانید با خیال راحت از دستگاه ویپ خود استفاده کنید.

بنابراین، بسیاری از سوالات و نگرانی‌ها مواردی است که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم؛ از آن‌جایی که آب کاملاً طبیعی است و آن‌ها می‌توانند آن را بنوشند، آیا می‌توانند آب را ویپ کنید ؟ پس ماهیت ویپینگ بخارآب خالص چه می‌تواند باشد؟

چرا کسی بخواهد بخار بسیار داغی که می‌تواند دهان او را بسوزاند یا صدمات شدیدی را به شخص وارد کند، استنشاق کند؟ همچنین، اگر آب را به آن بخارغلیظ نمی‌رساند، چرا باید آب را ویپ کرد؟ در این صورت ویپ برای ارائه آن تجربه ایده آل ویپینگ بسیار الکی خواهد بود و این حالت برای افراد تجربه ایده‌آل و خاصی را به همراه نخواهد داشت.

زیاد از حد به ویپینگ آب فکر نکنید

گاهی اوقات از آب برای غلظت زیاد جویس‌های VG استفاده می‌شود. به طور کلی، VG بسیار چسبناک است به صورتی که اگر با جویس با چیز دیگری مخلوط نشود، ممکن است برای برخی مخازن مشکل‌ساز شود.

همچنین، برای افراد مبتلا به آلرژی PG، آن‌ها تمایل به استفاده از آب مقطر دارند که به موجب آن جویس‌ها را با توجه به اولویت شخصی و میزان آلرژی تقریبا با 5 تا 15 درصد مخلوط می‌کنند. اگر چه، تمایل به ویپ کمتر اتفاق می‌افتد اما برخی از موارد اساسی وجود دارد که شخص باید آن‌ها را بداند و اطلاعات کافی نسبت به این موارد داشته باشد.

آیا می توانید آب را ویپ کنید  و نتایج احتمالی آن چه می‌تواند باشد؟

  • فقط بخارآب…

هنگام ویپینگ آب، بخارآب نتیجه نهایی است و چیزی بیش از آن نیست! هنگام ویپینگ آن، بخارآب در دهان متراکم شده و از آنجا که بسیار گرم است، احتمال اینکه به دهان آسیب برساند، لب‌ها یا زبان و یا هر دو را بسوزاند و همچنین حلق را بسوزاند، بیشتر است.

و زمانی‌که به ریه‌ها می‌رسد، تقریباً در دمای بدن قرار دارد و به نایژه (که همان کیسه‌های هوایی در بدن انسان است) آسیب زیادی وارد نمی‌کند یا می‌توان گفت که هیچ آسیبی نمی‌رساند. اگرچه با ویپینگ منظم آب، هیچ تضمینی وجود ندارد که این ممکن است آخرین دور حادثه باشد.

  • هیچ تفریحی در آن وجود ندارد…

کل تأثیر روانی ویپینگ، اشتیاق و هیجان ناشی از ویپ بخارهای بزرگ و سرگرم بودن با آن است. با این حال با ویپینگ آب، نباید انتظار این را داشته باشید که تفریحی در آن باشد. پس از استنشاق و انجام گرفتن فرایند ویپینگ، به سرعت متراکم شده و دوباره به آب تبدیل می‌شود. بنابراین همه بخار های سنگین تجربه نخواهند شد. همین امر بسیار ناامیدکننده خواهد بود زیرا آنچه که از دستگاه ویپ شما بیرون می‌آید اساساً چیزی نیست و یا اصلاً می‌توان گفت که بخار بی‌رنگ است. پس انتظار تفریحی از آن نداشته باشید.

  • بدون طعم…

اضافه کردن طعم‌دهنده‌ها به آب برای بهبود تجربه ویپینگ آب نیز ممکن است به هدر دادن تلاش شما منجر شود. آب به همراه طعم‌دهنده خیلی خوب نیست و هنگام ویپینگ، در صورت وجود ممکن است فقط باعث کمی نفس تنگی شود ، اما انتظار زیادی از آن نداشته باشید. بنابراین، اگر نیاز به تجربه یک درجه سطح بالاتر و ویپ الکل داشته باشید، چه می کنید؟ در ادامه به بررسی ویپینگ الکل می‌پردازیم.

آیا ویپینگ الکل واقع بینانه است؟

برای شروع بررسی ویپینگ با الکل و بررسی اینکه ویپینگ الکل واقع‌بینانه است یا خیر، باید این را در نظر داشته باشیم که ایده ویپینگ الکل بسیار حیرت‌انگیز است. به حدی که برخی افراد آن را “دیوانه” می‌نامند. در سمت روشن‌تر، اگر بخواهیم این معادله را بررسی کنیم این دیوانگی شامل ویپینگ نمی‌شود. این امر بسیار سخت و تقریباً غیرممکن خواهد بود.

الکل از طریق دستگاهی به نام ویپشات یا سایر وسیله‌های مشابه با آن ویپ می‌شود. ایده این است که الکل از یک منبع گرما گرم شود تا شما بتوانید آن را استشمام کنید. در این صورت، فرد باید از نوشیدن بسیار خسته شده باشد تا بخواهد این ایده را امتحان کند.

گرچه ویپینگ الکل امکان‌پذیر است، اما باز هم احتیاط بیشتری برای تجربه این ایده لازم است. باید توجه داشته باشید که برای ویپ کردن هر نوع الکل دلخواه، فقط به مقدار کمی از هر نوع الکل دلخواه نیاز است.

در ابتدای کار، الکل ویپ‌شده به کبد نمی‌رود، بلکه در درجه اول الکل را به آنچه که برای بدن قابل مدیریت باشد، تجزیه می‌کند. در عوض، وقتی الکل به نایژه‌ها برخورد می‌کند، مستقیماً در خون بدن انسان جذب می‌شود و از این رو باعث نامشخص و سریع حرف زدن و همچنین بالا رفتن بداهه‌گویی می‌شود.

بجز مواردی که در بالا گفته شد و بررسی کردیم، این احتمال وجود دارد که برخی از خطرات بهداشتی و ایمنی نیز در ارتباط با ویپینگ الکل وجود داشته باشد. پس با توجه به این مواردی که ذکر کردیم باید برای استفاده از الکل برای ویپینگ بررسی بیشتری داشته باشیم.

خطرات ناشی از مصرف بیش از حد الکل

احتمال خطر مصرف بیش از حد الکل در مقایسه با نوشیدن معمولی الکل بسیار زیاد است. اگر شما الکل را بیش از حد مصرف کنید خطر بیشتری نسبت به مصرف معمولی الکل برای بدن شما وجود دارد. از آنجا که در هنگام استنشاق ویپ ، هیچ اندازه‌گیری از میزان دقیق احساسات بالا وجود ندارد، مصرف بیش از حد الکل به احتمال زیاد اتفاق می‌افتد.

در صورت مصرف بیش از حد الکل، الکل استنشاق ‌شده با استفراغ  در برابر مسمومیت بدن با الکل است، پاک نمی‌شود و از بین نمی‌رود. در عوض، الکل مصرف‌شده مدت زمان طولانی‌تری در جریان خون باقی می‌ماند و باعث ضرر رساندن به مصرف‌کننده می‌شود. در ادامه استفاده از الکل ویپ شده، احتمال اعتیاد در فرد نیز افزایش می‌یابد.

همچنین الکل استنشاق شده، می‌تواند عبور عفونت‌ها به بینی را تسهیل کند، زیرا به طور کلی مجرا را خشک می‌کند. این امر نیز ممکن است به نوبه خود پس از مدت‌ها باعث آسیب عصبی، تورم مغز و زوال عقل در افراد مختلف شود.

خوب آیا با توجه به این واقعیت که می‌توان فقط چند دقیقه نوشیدنی را نوشید، این تلاش برای مست شدن بیش از حد نیست؟ همچنین بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که تمام خطرات ناشی از ویپینگ آب، همچنان در مورد ویپینگ الکل هم وجود دارد. واقعاً گرم، نامرتب و دردناک است

آخرین حرف در مورد ویپینگ آب و الکل

نتیجه‌گیری می‌کنیم که می‌توان هم از آب و هم از الکل برای ویپ استفاده کرد اما باید ببینیم واقعا ارزشش را دارد؟ آیا این ویپینگ، هیجان شما را برمی‌انگیزد؟ آیا هیجان و رضایت فیزیولوژیکی ویپینگ را به همراه دارد؟ جواب این سوا‌ل‌ها قطعاً خیر است! پس در این صورت بسیار توصیه می‌شود که از هیچ یک از این دو برای ویپینگ استفاده نکنید. ویپینگ جویس‌های VG و PG که کاملاً ارزشمند هستند و هر تلاش و هیجانی را به همراه دارند، بپردازید. نظر شما چیست؟

من در حرفه روزنامه نگاری خودم تلاش می کنم حقایق مربوط به هرچه را که می نویسم ارائه دهم. بسیاری از داستان‌های دروغین و هشداردهنده درباره زندگی و عمدتاً ویپینگ وجود دارد. مأموریت من این است که با استفاده از مقالات آموزنده و تحقیقات گسترده در مورد نه تنها مشکلات احتمالی سیگار و تنباکو، بلکه جنبه عینی سیگارهای الکترونیکی، مصرف سیگارهای الکترونیکی برای مردم کمتر ترسناک باشد. (کریستینا ماتیوز)

منبع : https://vapingdaily.com/blog/vaping-alcohol-and-water/

مترجم : آقای جواد محمدی

فروشگاه اینترنتی ویپرزکو مرجع خرید ویپ همراه با خدمات پس از فروش و  تنها نماینده رسمی شرکت گیک ویپ در ایران  می باشد، جهت استعلام نمایندگی میتوانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید.
www.geekvape.com/partners/

دیدگاه (3)

پیام بگذارید

بازگشت به نوشته‌ها
×