اشتباهات کاربران در ویپ

بازگشت به نوشته‌ها
اشتباهات کاربران در ویپ

اشتباهات کاربران در ویپ

با نظردهی در پست های بلاگ 10 امتیاز کسب کنید

اشتباهات کاربران در ویپ

امروز میخواهیم در کنار شما همراهان به 8 اشتباهات کاربران در ویپ بپردازیم :

خطای Atomizer Low

بعضی اوقات ممکن است که خطای Atomizer Low روی صفحه نمایشگر ویپ شما ظاهر شود. شما شاید پس از مشاهده این اخطار تعجب کنید و از خود بپرسید چگونه این خطا پیش آمده است؟

 پیش از پاسخ به این سوال ذکر نکته‌ای لازم است. توجه داشته باشید که هنوز استانداردهایی برای استفاده از ویپ بیان نشده است. این در حالی است که ویپ در بسیاری از کشورها دارای مراکز مخصوصی برای عرضه این محصول به کاربران آن است. تولید چنین محصولی در جهان به عنوان یکی از دستگاه‌هایی به شمار می‌رود که نشان‌دهنده اوج شکوفایی در عرصه صنعت خواهد بود.

اولین اشتباهات کاربران در ویپ اخطار Atomizer Low می باشد که بسته به ماد ویپ ممکن است دلایل متفاوتی داشته باشد. در حالت کلی این مشکل به دلیل مقدار مقاومت کویل سیگار الکترونیکی شما رخ خواهد داد. تمامی دستگاه‌های ویپ از مقاومتی در کمترین حالت برخوردار هستند. کارشناسان در این زمینه اظهار می‌کنند که مقاومت کویل‌‌ها در طبیعی‌ترین حالت از کمترین مقدار مقاومت ویپ پایین تر است.

تصور کنید که شما ماد Smoktech Alien AL85 را در اختیار دارید و قصد استفاده از Uwell Crown3  را برای ماد ویپ خواهید داشت.

Crown3  شامل کویل با مقاومت ۰.۲۵ اهم‌‌ می‌شود که برای دستگاه AL85 شما کم نیست. اما در صورتی که قصد داشته باشید از crown3  روی Eleaf 30w iStick استفاده کنید، بدون شک بروز مشکلاتی در ویپ را رقم خواهد زد. ویپ iStick تنها قادر به تحمل مقاومت ۰.۴ خواهد بود.

این را بدانید که تنها دلیل پیدایش خطای پایین بودن اتومایزر مورد مذکور نیست. کوتاه بودن کویل، مقاومت کم، نحوه جای‌گیر‌ی کویل یا اتصال ۵۱۰ درون ویپ هرکدام ممکن است بروز این خطا را رقم بزند.

برای آنکه از بروز این مشکل جلوگیری کنید، بهتر است از تناسب اتومایزر با سیستم عامل ویپ خود اطمینان حاصل کنید.

در بیشتر سیگارهای الکترونیکی موجود در بازار پس از خرید، قادر خواهید بود از روی دفترچه راهنما محدوده مقاومت ویپ خود را تشخیص دهید. برای آنکه از مقدار مناسب آن اطمینان یابید، بهتر است چندین بار آن را مطالعه کنید.

به عنوان مثال اگر قصد دارید برای ویپ iStick 30w طبیعی‌ترین کویل را انتخاب کنید،‌‌ می‌بایست از کویل با مقاومت ۰.۴ اهم یا بالاتر بهره بگیرید.

تغییرات مقاومت برای کویل‌‌های از پیش ساخته شده تا دهم اهم قابل تحمل است. در صورتی که تمایل دارید از این نوع کویل‌‌ها برای ویپ خود استفاده کنید، بهتر است از حد بالای آن در محاسبه مقاومت و تناسب این مقدار با ویپ خود اطمینان حاصل کنید.

اگر متوجه شدید که مقاومت کویل به حد پایین مقاومت ماد ویپ شما نزدیک است، کویل اضافی را درون مخزن سیگار الکترونیکی قرار داده و ویپ را روی حالت خاموش قرار دهید.

خطای CHECK Atomizer

دومین اشتباهات کاربران در ویپ اعلام این خطا روی صفحه نمایشگر ویپ همچون خطای اتومایزر با مقاومت پایین است. این موضوع بدان معناست که اتصال به آداپتور ۵۱۰ برای شارژ از طریق کابل مخصوص آن امکان‌پذیر نخواهد بود. در این صورت اتصال ویپ (vape) به آداپتور ۵۱۰ با مشکل مواجه‌‌ می‌شود و این خطا را روی دستگاه ویپ نمایش‌‌ می‌دهد. برای رفع خطای به‌وجود‌آمده بهترین راه استفاده از اتومایزر و کویل مشابه با این آداپتور است. زیرا برخی از دستگاه‌‌های موجود در ویپ باید با یکدیگر همخوانی داشته باشند. تناسب اتومایزر و آداپتور مربوط به ویپ از سری دستگاه‌هایی به شمار‌‌ می‌روند که تناسب آنها با یکدیگر از اهمیت بالایی برخوردار است. در غیر این صورت برقراری ارتباط بین این دو ابزار درون دستگاه ویپ انجام نمی‌شود. اگر مقاومت کویل پایین باشد یا کویل به‌خوبی در جای خود تعبیه نشده باشد نیز امکان پیدایش این خطا روی دستگاه ویپ وجود دارد.

 

 

زمانی که بدنه یا ماد در ویپ به اتومایزر دسترسی نداشته باشد، امکان تعیین مقاومت نیز برای ماد وجود ندارد. در این حالت به کویل درون ویپ برق‌رسانی نمی‌شود. درواقع برای آنکه این خطا روی نمایشگر دستگاه شما نشان داده نشود باید ارتباط درستی را بین اتومایزر و ماد دستگاه ایجاد کنیم.

در برخی مواقع امکان بروز چنین اتفاقی برای ویپ شما وجود دارد بدون اینکه قبل از آن شما را از این موضوع آگاه کند. در نتیجه شما قادر به استفاده از ویپ خود نخواهید بود.

به عنوان مثال تصور کنید در محل کار خود هستید و پس از یک جلسه بسیار سخت و خسته کننده نیاز دارید با استعمال ویپ محبوب خود آرامش را تجربه کنید. در این زمان دستگاه روی نمایشگر خود خطای «CHECK Atomizer» نشان‌‌ می‌دهد.

به طبع در این مواقع شما به ابزاری برای تعمیر ویپ یا عیب‌یابی آن دسترسی ندارید. به همین دلیل تصمیم‌‌ می‌گیرید مخزن ویپ را پاک کرده یا ناحیه مربوط با اتصال رزوه ۵۱۰ سیگار الکترونیکی را تمیز کنید.

در صورتی که پین اتصال ۵۱۰ روی دستگاه شما وجود دارد، پس از مشاهده خطا حتما آن را چک کنید. زیرا یکی از دلایل بروز این خطا از بین رفتن این پین بیان‌‌ می‌شود که شما از طریق بازبینی آن از سالم بودن پین اطمینان خواهید یافت که باعث کاهش اشتباهات کاربران در ویپ می شود.

زمانی که قصد دارید پاک کننده یا مخزن ویپ را پس از بازبینی سر جای خود قرار دهید، باید نخ آن به گونه‌ای تنظیم شود که هنگام شروع به کار ویپ مقاومت آن بالا نباشد. زیرا در این صورت امکان آسیب رساندن به ویپ وجود دارد.

این بدان معنی است که مخزن ویپ شما با ماد در ارتباط است. توجه داشته باشید هنگام روشن کردن ویپ از سفت کردن بیش از حد مخزن جلوگیری کنید.

با گذشت زمان، در صورتی که مخزن بیش از حد سفت شده باشد با اتصال آداپتور ۵۱۰ به ماد ویپ شما آسیب خواهد رساند. علاوه بر این ممکن است سیم کشی داخلی سیگار الکترونیکی نیز دچار مشکل شود. زمانی این موضوع اهمیت پیدا‌‌ می‌کند که پین ۵۱۰ درون ویپ شما بارگذاری فنری داشته باشد. در این صورت سفت شدن بیش از حد مخزن سیگار به منزله از‌بین‌بردن پین درون ویپ خواهد شد.

اگر مشاهده کردید که این موضوع کمکی برای حل مشکل ایجاد‌شده در ویپ شما نکرد، پس باید از راه‌‌های دیگری برای عیب‌یابی ویپ بهره بگیرید.

آیا مشکل در ویپ IPV 6x شماست یا در مخزن آن؟

بدین منظور از مخزن دیگری برای ویپ IPV 6x خود استفاده کنید. با امتحان این مخزن از آسیب‌رسان اصلی در ویپ خود اطمینان حاصل کنید. در صورتی که ویپ شما دیگر مشکلی نداشت یعنی مخزن ویپ ایرادی ندارد.

در غیر این صورت بدانید که خطای ایجادشده درون ویپ شما از ابزار و سیستم‌‌های داخلی سیگار الکترونیکی نشئت‌‌ می‌گیرد. به همین دلیل بهترین کار ارسال ویپ به مراکز تعمیر و عیب‌یابی دقیق و جامع آن خواهد بود.

Jumping  (OHMS)  Resistance

سومین اشتباهات کاربران در ویپ با نام مقاومت توسط نمایشگر ماد ویپ یا اهم متر به شما نشان داده‌‌ می‌شود، درواقع مقدار واقعی مقاومت نخواهد بود. بلکه محاسباتی روی عدد واقعی انجام گرفته که بر اساس سیستم عامل‌‌های تعبیه شده در ویپ است.

تصور کنید که کویل درون ویپ شما دارای ۰.۵ اهم مقاومت درونی باشد و ماد سیگار الکترونیکی قابلیت تنظیم مقاومت را دارد. در صورتی که ماد ویپ اعداد مقاومت را تنها تا ۰.۱ رقم اعشار بخواند، نمایشگر ویپ به شما ۰.۵ اهم را نشان خواهد داد. این موضوع یکی از دلایلی است که ما بیان‌‌ می‌کنیم آنچه به عنوان مقاومت روی ماد دستگاه به نمایش گذاشته‌‌ می‌شود، مقدار واقعی مقاومت کویل نخواهد بود.

بهتر است بدانید که اغلب کویل‌‌هایی که به صورت دستی برای ویپ‌‌ها ساخته‌‌ می‌شوند، تا مقدار ۰.۱ اعشار خطا برای مقاومت نمایش‌‌ می‌دهند. البته این کویل‌‌ها مثبت یا منفی بودن مقاومت را نیز لحاظ‌‌ می‌کنند؛ یعنی این خطا رو به بالا محاسبه شده است یا رو به پایین. در این موارد ممکن است که مقاومت برای ویپ شما مقدار ۰.۶ یا ۰.۴ را نیز نشان بدهد.

در صورتی که با جهش مقدار مقاومت به میزان ۰.۱ اهم مواجه شدید، جایی برای نگرانی از خراب شدن ویپ وجود ندارد.

زمانی باید به خرابی سیگار الکترونیکی خود شک کنید که مقدار مقاومت برای دستگاه به جای ۰.۵ اهم، ۱.۵ یا ۲.۵ اهم را نمایش دهد.

یکی از دلایل بروز این مشکل استفاده از کویل با مقاومت بالا برای ویپ شما بیان‌‌ می‌شود. زمانی که مقاومت کویل بیش از مقدار تعیین شده برای ویپ باشد سبب خواهد شد که ولتاژ آن نیز به میزان غیرمنتظره‌ای افزایش داشته باشد.

این موضوع سبب‌‌ می‌شود که کول بسوزد و دیگر عملکردی را که ما از آن انتظار داریم نداشته باشد. زیرا زمانی که مقاومت مناسب ۰.۵ اهم بوده است ما از کویل با مقاومت ۲.۵ اهم استفاده کرده‌ایم.

اولین و بهترین کاری که در این زمینه باید انجام دهید، عیب‌یابی دستگاه به حساب‌‌ می‌آید. در این مواقع‌‌ می‌بایست متوجه شوید که مشکل از اتومایزر است یا ماد سیگار الکترونیکی؟

بیایید تصور کنیم که مشکل از Kanger Subtank است. در این صورت تلاش کنید با تغییر تنظیمات Subtank از پرش دوباره مقاومت جلوگیری کنید.

اگر متوجه شدید که تغییرات ایجاد شده در Kanger Subtank مشکلی را حل نمی‌کند، به این معنی بوده که ایراد از ماد ویپ است. به عنوان مثال فرض کنید که IPV D4 ایرادی پیدا کرده است. در این صورت باید Subtank موجود در دستگاه را برداشته باشید و از نوع دیگری استفاده کنید.

اگر شما یک کارشناس سازنده کویل هستید، به‌کارگیری مخزن کویلی را که از قبل تهیه شده است، برای رفع مشکل مذکور پیشنهاد نمی‌کنیم.

اگر RDA را به صورت دست ساز آماده‌‌ می‌کنید، پرش را نسبت به زمانی که آن را درون مخزن و به طور دقیق تعبیه کرده‌ایم افزایش خواهیم داد.

در صورتی که متوجه شدید مشکل بیان شده از ماد ویپ است،‌‌ می‌بایست سیگار الکترونیکی خود را فورا به مراکز دقیق منتقل کنید.

احساس طعم سوختگی یا دود خشک ویپ

چهارمین اشتباهات کاربران در ویپ زمانی که از هنگام استعمال ویپ متوجه بروز طعم سوختگی و آزاردهنده‌ای از دودهای خارج شده از آن شدید، این را بدانید که امکان سوختن کویل درون سیگار الکترونیکی وجود دارد. در سال‌‌های گذشته استفاده از فتیله‌‌هایی از جنس سیلیس برای ساخت RDA سبب‌‌ می‌شد که بخارهای خروجی از ویپ بسیار خشک و ناراحت‌کننده باشند.

به‌کارگیری کتان در ساخت RDA‌‌ها به این معنا نیست که دیگر چنین مشکلی وجود نخواهد داشت. اما استفاده از سیلیس بروز چنین مشکلی را جلو‌‌ می‌انداخت.

در صورتی که RDA ویپ شما از کتان ساخته شده باشد، ممکن است پس از مدتی طعم یا بوی سوختگی را هنگام استعمال سیگار الکترونیکی احساس کنید. علت این مسئله ولتاژ فوق‌العاده زیاد کویل بوده که در مدت زمان کمی اتفاق افتاده است.

زمانی که از ولتاژ بالای کویل استفاده‌‌ می‌کنید درواقع امکان سوخته شدن مناسب ایجوس را فراهم نخواهید کرد. برای آنکه ویپ به‌خوبی کار بخاردهی را انجام دهد باید اجازه دهید که کویل به طور کامل به ایجوس موجود در مخزن آغشته شده و سپس عملیات سوختن آن انجام شود. در غیر این صورت فتیله فورا خشک خواهد شد و کویل نیز بوی سوختگی خواهد گرفت.

اگر فتیله بدون ایجوس بسوزد، دیگر طعم دلخواه شما را نخواهد داد. علاوه بر این میزانی که ایجوس‌‌ می‌سوزد برای استعمال ویپ کافی نیست و کارآیی کویل نیز کاهش پیدا‌‌ می‌کند.

به خاطر داشته باشید که ولتاژ یا مقدار نیروی برق عبوری باید با ولتاژ هماهنگ باشد. زمانی که واتاژ مقدار بالایی داشته باشد، ولتاژ بیشتری را نیز از کویل عبور خواهد داد. ولتاژ پایین میزان عبور ولتاژ درونی کویل را محدود‌‌ می‌کند. همچنین مقاومت بالای کویل سبب افزایش میزان ولتاژ موجود در ویپ‌‌ می‌شود. درواقع شما قادر خواهید بود به کمک اعمال مقاومت درونی پایین در سر کویل مقدار ولتاژ بیشتری را وارد دستگاه کنید.

به عنوان مثال شرکت Horizon Tech برای سر سیم پیچ‌‌های خود مقدار ۰.۲ اهم را در نظر گرفته است که قابلیت عبور ۷۰ وات نیرو را برای ویپ فراهم‌‌ می‌کند. این در حالی است که ویپ Kanger با افزایش توان به مقدار بالای ۷۰  وات سبب خواهد شد که ویپ از رده خارج شود و کویل آن بسوزد.

در سال‌‌های اخیر کویل‌‌های از پیش ساخته شده سوراخ‌‌های کوچکی برای ورود ایجوس به فتیله و آغشته‌سازی آن وجود داشت. در آن زمان ایجوس‌‌های VG به شهرت جهانی دست یافتند.

ایجوس‌‌ها با درصد VG بالا سبب‌‌ می‌شدند که کویل درون ویپ زودتر سوخته و ناکارآمد شوند. در نتیجه با این موضوع سازندگان ویپ‌‌ها تلاش کردند که از کویل های قوی‌تری در این زمینه استفاده کنند.

امروزه مخازن ویپ را به گونه‌ای طراحی‌‌ می‌کنند که مانع از ایجاد بخارهای خشک و آزاردهنده شوند.

برای آنکه از سوختن مخازن کویل جلوگیری شود از کتان‌‌های ارگانیک درون RDA‌‌ها استفاده‌‌ می‌کنند. این موضوع سبب‌‌ می‌شود که کویل‌‌ها به‌خوبی از ایجوس موجود در مخزن اشباع شوند. درنتیجه افزایش سرعت آغشته شدن کویل به ایجوس علاوه بر اینکه سبب‌‌ می‌شود کویل بوی سوختگی نمی‌‌گیرد، باعث فعال شدن سریع‌تر دستگاه و قابلیت کام گیر‌ی از ویپ به طور مداوم و بدون تأخیر‌‌ می‌شود. این کار از طریق بزرگ کردن سوراخ سر کویل برای افزایش میزان ورود ایجوس به درون کتان انجام خواهد شد.

برای آنکه آسیب کمتری به ویپ شما وارد شود بهتر است توان کمتری را برای شروع استعمال در نظر بگیرید. در این صورت قادر خواهید بود توان مصرفی ویپ را به‌تدریج افزایش دهید؛ بدون آنکه هیچ گونه مشکلی برای دستگاه به وجود آید.

به‌کارگیری ویپ‌‌های قدیمی و محبوب شما که تجربه استعمال آنها را دارید، سبب خواهد شد که بازه توانی مناسب برای سیگار الکترونیکی را که آسیبی به آن وارد نخواهد آورد، با آسودگی خاطر بیشتری انتخاب کنید. درواقع تشخیص میزان برق مصرفی آن برای شما راحت‌تر خواهد بود.

بهتر است این کار را همچون ماشینی که بیرون از نمایشگاه قرار دارد، ابتدا با ولتاژ پایین انجام دهید. پس از آنکه متوجه شدید امکان بروز سایش یا آسیب دیدگی در کویل سیگار الکترونیکی شما وجود ندارد، میزان ولتاژ را به آرامی افزایش دهید.

در صورتی که تمایل دارید میزان ولتاژ و مقاومت متناسب با آن را در کویل‌‌های از پیش ساخته بدانید، به جدول زیر توجه کنید.

Max WattageMin WattageCoil OHM (Ω) Rating
7 w3 w 2.2 Ω
8 w4 w2.0 Ω
8 w5 w1.8 Ω
10 w6 w1.5 Ω
12 w7 w1.2 Ω
w14w91.0 Ω
19 w12 w0.8 Ω
30 w15 w0.5 Ω
50 w18 w0.3 Ω
70 w22 w0.2 Ω

 

NO Atomizer Connection

پنجمین اشتباهات کاربران در ویپ و مهم‌ترین آن بخش درونی ویپ که اتصال بین اتومایزر و ماد را ممکن‌‌ می‌سازد، اتصال 510 است. مخزن و دستگاه سیگار الکترونیکی به طور مشترک یکی از این اتصالات را دارند.

برخی از دستگاه‌‌های ویپ هستند که به طور خودکار دارای تنظیم‌کننده اتصال 510 هستند. در بعضی دیگر از دستگاه‌‌ها این تنظیمات به صورت دستی وارد خواهد شد. در این صورت شما به ابزار مخصوصی نظیر پیچ گوشتی احتیاج دارید که پین 510 موجود در اتومایزر را به سمت بالا یا پایین هدایت کنید. البته توجه داشته باشید که تنظیمات مذکور باید متناسب با نوع اتومایزر ویپ انجام شوند.

اگر تمایل دارید از 510 با قابلیت تنظیم استفاده کنید، بهتر است که تنظیمات موردنیاز خود را بر اساس ماد ویپ انجام دهید. در این صورت خطایی با عنوان عدم اتصال اتومایزر را روی نمایشگر دستگاه نخواهید دید.

بعضی مواقع ممکن است مخزن ویپ پس از اتصال مقاومتی را به شما نمایش ندهد. در این شرایط احتمال‌‌ می‌رود که یکی از پین‌‌های مربوط به 510 سیگار الکترونیکی متصل نیست.

در این باره یکی از راه حل‌‌ها تعویض پین است که به ایجاد اتصال میان اتومایزر و ماد کمک خواهد کرد. در غیر این صورت بهتر است که مخزن تعبیه شده درون دستگاه را به سمت عقب بکشانید. زمانی که مقاومت روی صفحه نمایشگر نشان داده شد،‌‌ می‌بایست یکی از پین‌‌ها را تا حد معینی سفت کرده و پس از آن عملیات محکم کردن پین را متوقف کنید.

در صورتی که پین موجود درون سیگار الکترونیکی را بیش از اندازه سفت کنید، امکان دارد به اتصال 510 دستگاه آسیب وارد شود. بنابراین سعی کنید پین را تا جایی سفت کنید که مقاومت موجود در دستگاه نمایش داده شود.

نشت مخزن اتومایزر

ششمین اشتباهات کاربران در ویپ زمانی می باشد که متوجه شدید که مخزن ایجوس سیگار الکترونیکی شما در حال نشت دادن بود،‌‌ می‌بایست نسبت به رفع ایراد موجود در آن اقدام کنید. به طبع شما تمایل ندارید که ایجوس موجود در مخزن وارد قسمتی از باتری ویپ شود. در حالت بدتر نشت ایجوس ممکن است سبب ورود این مایع به مدار دستگاه شود و به ویپ شما آسیب‌‌های جبران ناپذیری را وارد کند.

در این مواقع راهی که معمولا توصیه‌‌ می‌شود، خارج کردن مخزن از ویپ است.

تصور کنید که علت نشت ایجوس درون ویپ، بروز سوراخی در بخش زیرین Kanger است. برای رفع این مشکل بهترین راه برداشتن پایه و بررسی پیچ‌‌های موجود در آن خواهد بود. در صورتی که مشاهده کردید پیچی در آن قسمت شل شده است، باید نسبت به تنظیم پیچ‌‌ها اقدام شود.

البته توجه داشته باشید که ممکن است مشکل از عدم تعبیه درست کویل در جایگاه خود باشد.

یکی دیگر از نکاتی که باید پس از نشت ایجوس از ویپ به آن توجه کنید، تنظیم حلقه O درون سیگار الکترونیکی است. این حلقه به عنوان یک واشر ضدآب عمل‌‌ می‌کند که نشت ایجوس از پایه یا شیر عبور جریان بخار ویپ را مانع خواهد شد.

اگر دیدید که همچنان نشت ایجوس ادامه دارد بهتر است از تعبیه مناسب کویل در جایگاه خود مطمئن شوید. در این صورت‌‌ می‌بایست به دنبال یافتن ترک در دیواره شیشه‌ای کویل باشید. ذکر این نکته لازم است که برای بهتر دیدن ترک موجود، باید کویل را در نور قرار دهید که کشف ترک به راحتی قابل تشخیص باشد. در غیر این صورت ممکن است با مشکلاتی برای یافتن ترک مواجه شوید.

علاوه بر این حلقه O که در بخش مخزن سیگار الکترونیکی تعبیه شده است، باید به خوبی بررسی شود. اگر مشاهده کردید که یکی از حلقه‌‌ها از بین رفته یا جمع‌شدگی در آن رخ داده است، به این معنا خواهد بود که اجازه نشت ایجوس موجود در محفظه ویپ را‌‌ می‌دهد.

مخزن Subtank بخشی از ویپ به حساب‌‌ می‌آید که در تماس با فضای بیرونی است. به همین دلیل در مخزن احتمال بروز ترک‌خوردگی یا شکستگی زیاد خواهد بود.

اما برخی دیگر از مخازن مانند Aspire Triton و Horizon Phantom پوسته‌ای از جنس پیرکس دارند که از پیدایش چنین مشکلاتی جلوگیری خواهد کرد. البته حتی در این موارد به دلیل عدم توجه به مخزن ایجوس توسط برخی از کاربران ویپ، پس از مدتی شکستگی‌‌هایی روی دیواره مخزن سیگار الکترونیکی ظاهر خواهد شد.

در صورتی که هیچ گونه ردی از شکستگی روی دیواره مخزن مشاهده نکردید، ممکن است ترک‌خوردگی در حلقه O رخ داده باشد. در این موارد امکان از بین رفتن یکی از موهای درون حلقه O وجود دارد. به همین دلیل حتما هنگام خرید کویل از وجود حلقه O درون بسته‌بندی آن مطمئن شوید. زیرا بسیاری از تولید‌کنندگان نسبت به قرار دادن رینگ O همراه با کویل برای عرضه به کاربران ویپ، بی‌توجهی‌‌ می‌کنند.

برای آنکه از تکمیل حلقه O و موهای آن اطمینان پیدا کنید، بهتر است کویل خود را با کویل مشابه دیگر مقایسه کنید. در صورت وجود تمامی حلقه‌‌ها درون آن بدانید که مشکل از بخش دیگری خواهد بود. به علاوه‌‌ می‌بایست بقیه کویل‌‌ها را نیز پس از خرید بررسی کنید. به عنوان مثال اگر 5 عدد کویل درون بسته‌بندی خریداری شده وجود داشت، تمامی رینگ‌‌های موجود در آن را بررسی کنید.

اگر هیچ کدام از موارد بیان شده وجود نداشت و همچنان اخطار نشت مایع درون اتومایزر برای شما ارسال‌‌ می‌شد،‌‌ می‌بایست به سفت بودن پایه اتومایزر شک کنید.

بهتر است که پیچ مربوط به سر کویل بدون نیاز به هر گونه فشاری سفت شود. در غیر این صورت احتمال از بین رفتن نخ‌‌های موجود در حلقه O کویل افزایش خواهد یافت. به همین دلیل راه برای نشت ایجوس باز خواهد شد و مایع موجود در مخزن از مسیر ورودی بخار ویپ خارج‌‌ می‌شود.

سطح باتری برای نشان دادن بخاردهی ویپ کاهش پیدا‌‌ می‌کند

هفتمین اشتباهات کاربران در ویپ در برخی از سیگارهای الکترونیکی این قابلیت را دارند که سطح باتری ویپ را در نمایشگر موجود نشان دهند. در صورتی که هنگام شارژ کردن باتری، سطح شاخص آن افت پیدا کند به معنای وجود خطا  یا مشکلی درون دستگاه خواهد بود.

یکی از نشانه‌‌های بروز این اخطار هنگام فشردن دکمه فعال سازی ویپ است. در این مواقع باتری به طور ناگهانی تخلیه‌‌ می‌شود و روی صفحه نمایشگر شارژ باتری را خالی نشان‌‌ می‌دهد.

به این مشکل افت باتری گفته‌‌ می‌شود. زمانی که چنین مشکلی پیش‌‌ می‌آید نشانگر مربوطه، افت ولتاژ باتری را نشان خواهد داد. در توان‌‌های بالای باتری، افت ولتاژ با افزایش زیادی روبه‌رو‌‌ می‌شود. اما اگر توان باتری عدد بزرگی نباشد، ولتاژ با میزان کمتری کاهش خواهد یافت.

این موضوع زمانی خود را نشان خواهد داد که پس از برداشتن فشار اعمال شده روی دکمه فعالسازی، سطح باتری به میزان اولیه خود باز‌‌ می‌گردد.

این موضوع صحت دارد که مشکل به‌وجود‌آمده برای باتری ویپ بر اثر اشتباه کاربر پیش نیامده است. اما در صورتی که شخص ویپ خود را به موقع شارژ کند و از خالی شدن باتری به طور کامل پیشگیری کند، به طبع تا حدودی از بروز چنین مشکلی جلوگیری خواهد شد. به همین دلیل بهتر است شارژ کردن به موقع باتری ویپ یا ماد را جدی بگیرید.

درواقع یکی از بزرگ‌ترین دلایلی که سبب آسیب رساندن به باتری دستگاه سیگار الکترونیکی‌‌ می‌شود، خالی شدن باتری به مدت طولانی و عدم توجه به زمان شارژ کردن آن خواهد بود.

زمانی که شارژ باتری ماد ویپ تخلیه‌‌ می‌شود، به کاربر اطلاع نخواهد داد. باتری‌‌هایی که شارژ اسمی آنها ۳.۴ ولت‌‌ می‌شود، به این معناست که باید آن را فورا شارژ کنید. در غیر این صورت‌‌ می‌بایست منتظر پیدایش خطای کاهش سطح شارژ باتری ویپ باشید.

برای شارژ کردن مادها نیز باید نکته‌ای را مدنظر داشته باشید. در صورتی که قصد دارید باتری ماد یا بدنه سیگار الکترونیکی محبوب شما با آسیبی روبه‌رو نشود،‌‌ می‌بایست زمانی که ۱۰ یا ۲۰ درصد از پایان شارژ آن باقی مانده است نسبت به شارژ کردن آن اقدام کنید. این کار سبب خواهد شد که طول عمر و دوام باتری ماد ویپ افزایش پیدا کند و از خرابی‌‌های زودرس و ناخواسته در آینده جلوگیری شود.

خطای The Dangers Of Hybrid Connectors

هشتمین اشتباهات کاربران در ویپ دستگاه‌‌های هیبریدی به عنوان خطرناک ترین مادهای مکانیکی در میان دیگر ماد ویپ‌‌ها به شمار‌‌ می‌روند. براساس محاسبات انجام‌گرفته ویپ‌‌های هیبریدی از افت ولتاژ کمتری برخوردار هستند. اما در کنار این مزیت، محدودیت‌‌هایی را برای ویپ‌‌ها و کاربران آنها قائل خواهند شد.

به عنوان مثال زمانی که ماد ویپ از جنس هیبرید است، قادر نخواهید بود از مخازن کویل از پیش ساخته شده در سیگار الکترونیکی خود استفاده کنید. در صورتی که به این نکته توجه نکنید،‌‌ می‌بایست فورا ویپ خود دور بیاندازید.

برخی از مخازن کویل‌‌ها از پیچ‌‌های قابل تنظیم ساخته نشده‌اند. مثلا مخزن‌‌های Horizon Arctic، Smok TFV8 و Youde Zephyrus جزو این دسته به شمار‌‌ می‌روند. اتصال 510 روی اتومایزر بیشتر از طریق پین مثبت در بخش مرکزی 510 ایجاد خواهد شد.

بدین منظور پین مثبت باید به صورت عایق درون دستگاه قرار بگیرد. علت بیان این مسئله دور ماندن از جریان منفی زمین بیان‌‌ می‌شود. البته توجه داشته باشید که ماد هیبریدی در این باره مناسب نخواهد بود.

در صورتی که جریان مثبت و منفی (زمین) در اتصال 510 به یکدیگر برسند، عملا زمانی برای باز کردن مخزن و جلوگیری از بروز مشکل در مادهای هیبریدی نخواهد بود.

بر اثر این اتفاق ماد و اتومایزر به قدری داغ‌‌ می‌شوند که لمس آن به طور شدیدی سبب بروز سوختگی در دست شما خواهد شد.

پس از بروز این مشکل‌‌ می‌بایست نسبت بخش مثبت را پیدا کرده و از فاصله مطمئن آن با افراد یا اطرافیان خود اطمینان حاصل کنید.

بیان مطلب بالا برای این بود که از ایمنی باتری موجود در سیگار الکترونیکی خود مطمئن باشید و نحوه کار دستگاه‌‌های مکانیکی را به طور مداوم بررسی کنید. در غیر این صورت بهتر است که حتما خرید باتری یا دستگاه‌‌های مکانیکی برای استعمال ویپ را در اماکن مطمئن انجام دهید.

اگر تا به حال درباره خروج غیر‌عادی و آسیب‌زای بخار از ویپ‌‌ها شنیده‌اید، نگران نباشید. یکی از مهم‌ترین دلایلی که بروز این اتفاق را ممکن خواهد کرد، استفاده از دستگاه‌‌های ترکیبی بیان‌‌ می‌شود. در اغلب مواقع دلیل بروز چنین مشکلی بر عهده کاربر است؛ زیرا از محافظ‌‌های داخلی به علت عدم برخورداری از دانش درباره باتری در ویپ‌‌ها استفاده‌‌ می‌کنند.

دستگاه‌‌های تنطیم‌کننده لوله‌ای یا جعبه‌ای از نظر ایمنی بسیار قابل قبول تر از مادهای هیبریدی هستند. علت بیان این موضوع برخورداری این دستگاه‌‌ها از محافظ‌‌هایی برای جلوگیری از تخلیه ناگهانی باتری سیگار الکترونیکی خواهد بود.

به منظور جلوگیری از بروز مشکلاتی نظیر نفوذ هوا به بیرون، قطب معکوس و مواردی از این قبیل ابزاری ساخته شده‌اند. از میان این وسایل تنظیم‌کننده که به‌تازگی وارد بازار شدند، Smok Alien 220w یا IPV Vesta را نام بردیم. هر‌چه‌ دستگاه‌‌های ارائه شده جدیدتر باشند، به این معنا خواهد بود که از ویپ شما بهتر حفاظت‌‌ می‌کنند.

فروشگاه اینترنتی ویپرزکو مرجع خرید ویپ، جوس، پاد و ماد و همراه با ضمانت پس از فروش و تنها نمایندگی رسمی شرکت گیک ویپ در ایران می باشد، جهت استعلام نمایندگی میتوانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

www.geekvape.com/partners/

1 دیدگاه

  • 9357756255

    عالی بود مطالب مخصوصا جدول اهم و وات مورد نیاز برای استفاده👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

    2 آوریل 2021 در 5:26 ب.ظ

پیام بگذارید

بازگشت به نوشته‌ها
×