تفاوت بین انواع اتومایزر RDA و RDTA

بازگشت به نوشته‌ها

تفاوت بین انواع اتومایزر RDA و RDTA

با نظردهی در پست های بلاگ 10 امتیاز کسب کنید

تفاوت بین انواع اتومایزر های  RBA, RDA , RTA,  RDTA

راهنمایی ما برای ساختن مخزن ویپ شخصی شما

RBA مخفف کلمه ای است که به معنای اتومایزر های قابل بازسازی است و دسته بندی مهمی در سیستم های اتومایزر ویپ به شمار میرود.

RTAها و RDAها هردو نوعی RBA به شمار میروند.RTA اتومایزر مخزن قابل بازسازی است و یک سیستم مخزنی است و RDA اتومایزر قطره ای قابل بازسازی است یا RDTA اتومایزر مخزنی قطره ای قابل بازسازی است.با این سیستمهای قابل بازسازی شما میتوانید کویل خود را بسازید درواقع یک کویل را سیم پیچی کنید , آنرا به سیستم متصل کنید و بعد فتیله را اضافه کنید.ساختارهای بسیار متفاوتی بسته به نوع RBA و ویپ دلخواه و مورد نظر شخص استفاده کننده وجود دارد.

مزایای استفاده از اتومایزر های RBA

مزیت اصلی استفاده از RDAها و RTA ها این است که شما میتوانید کویل خود را با مقاومت دلخواه بسازید.قبل از اینکه کویل های قطره ای در فروشگاه ها بصورت گسترده در دسترس قرار بگیرند,استفاده از RBA ها تنها راه داشتن یک ویپ با کارایی بالا بود.امروزه  RBA ها بیشتر توسط انسانهایی که دوست دارند ویپ خود را طبق ترجیحات خود تنظیم و کالیبره کنند و کسانی که دوست  دارند از ارزان ترین راه ممکن ویپ بکشند,مورد استفاده قرار میگیرد.

 راحتی و محبوبیت میان طرفداران ویپ: RTA ها در مقابل RDA ها

تاکنون RDA محبوب ترین سیستم میان طرفداران سیگارهای الکترونیکی بوده است.اگر شما خواستار ویپ  کشیدن همراه با بخارهایی به شکل ابرهای متراکم بزرگ هستید باید از سیستمی با RDA استفاده کنید با یک RDA در واقع قطره های جوس توسط یک قطره چکان از یک لوله داخل مخزن ریخته میشود.به اینکار اصطلاحا redripping به معنای چکاندن میگویند.

اتومایزر های RDA نیازمند این هستند که جوس را داخل آنها قطره قطره وارد کنید سپس آن را با 2یا 3 بارپک زدن بکشید و بعد باز چند قطره ی دیگر داخل آن بریزید.علاوه بر چیزهای گفته شده یکی دیگر از مزیت های استفاده کردن از این سیستم زود به زود عوض کردن جوس است که ممکن است برای بعضی ها حمل کردن بطری جوس کار سختی باشد که برای آنها قطعا RTA ها انتخاب بهتری هستند.

اتومایزر های RTA 

یک RTA سیستمی مخزنی است که با کویلی قابل بازسازی همراه شده است.مخزنش را از جوس پر میکنید و از ویپتان تا زمانی که جوس تمام شود میتوانید استفاده کنید که درصورت اتمام جوس دوباره مخزن را پر میکنید.راحتی RTA ها در عملکردی است که از خودشان نشان میدهند ولی سیستم سختی برای ساخت به شمار میروند چون از اجزای مختلفی ساخته شده اند.با این وجود RTA ها هنوز بین کسانی که میخواهند برای یادگیری وقت بگذارند پرطرفدارند و بسیاری از طرفداران سیگارهای الکترونیکی حاضرند روی طعمی که از طعم دهنده های استفاده شده از RTAگرفته اند, قسم بخورند.

 
ویپ ایجیس مکس گیک ویپ
اتومایزر RDA RTA RDTA

اتومایزر های RBDTA

اخیرا کمپانی Steam crave سری جدید مخزن های قابل بازسازیشان با نام aromomizer را منتشر کرده اند که توسط bj shi طراحی شده و دستگاه بسیار منحصر به فردی است که در آن از یک RTA با کارایی RDA استفاده شده است.این سیستم یک طراحی برای جریان هوا بصورت چرخه ای دارد و تغذیه ی ویژه ی مایع اش است که در دنیای ویپ آنرا از سایرین جدا کرده است.

من تاحالا ویپ نساخته ام؟ چه چیزی باید بخرم؟ از کجا باید شروع کنم؟

ساختن, کار زیاد سختی نیست ولی اگر توی این حوزه تازه کار هستید بهتر است که از آنجایی که RDAها نسبت به بقیه برای یادگیری آسان ترهستند, با آنها شروع کنید.

بهترین RDA برای یک تازه کار

دنیای ویپ امروزه ویپ هایی با RDA کوتاهتر و پایه ی پهن تر را ترجیح میدهد.  اگر میخواهید وارد دنیای RDA شوید بهترین انتخاب برای شما سیستم فوق العاده ی همه کاره ی vandy vape pulse v2 24mm RDA است که نسخه ی ارتقا یافته ی Pulse RDA است و میتوانند با یک یا دو کویل خودش را انطباق دهد.

بهترین RTA برای یک تازه کار

بهترین انتخاب برای کسانی که هم میخواهند یک RTA داشته باشند هم طعم دهنده ها برایشان مهم است اتومایزر های گیک ویپ زئوس یا دستگاه گیک ویپ ایجیس سولو یا گیک ویپ ایجیس مکس است که اتومایزر های RTA روی ان قرار دارند.کار با این دستگاه کمی مهارت بیشتری نسبت به سایر دستگاه ها میخواهد ولی در کل بسیار خوش ساخت است و ارزش تلاشی که برایش میکنید را دارد و در عین حال در جلوگیری از نشت کردن بسیار مقاوم عمل میکند.

یک اتومایزر RTA پیشنهادی دیگر هم وجود دارد که خرده فروش ها به آن کیت دهان به ریه(MTL) میگویند که بیشتر کیت محدودکننده ی ریه است.اگر گزینه های بیشتری از جریان هوای RTA تان میخواهید wake mod co. Wake RTA برای شما گزینه ی خوبی است چرا که قابلیت انطباق و گزینه های جریان هوای بیشتری دارد و یک دسته ی قابل برداشتن دارد که با برداشتن آن میتوان کویل های wake sub-ohm را جایگذاری کرد که با مقاومتهای 0.2, 0.5, 1.5 ohm  در دسترسند.

فروشگاه اینترنتی ویپرزکو مرجع خرید ویپ، جوس، پاد و ماد و همراه با ضمانت پس از فروش و تنها نمایندگی رسمی شرکت گیک ویپ در ایران می باشد، جهت استعلام نمایندگی میتوانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

www.geekvape.com/partners/

1 دیدگاه

  • 9357756255

    واقعا rba دارای مزایای زیادی علاوه بر صرفه جویی در هزینه میتوان با انتخاب کویل های مختلف از جنس مختلف وایر در طعم رسانی نقش بسزایی را دارد

    8 آوریل 2021 در 2:49 ب.ظ

پیام بگذارید

بازگشت به نوشته‌ها
×