راهنمای کامل ویپینگ از مبتدی تا پیشرفته(1/7 تفاوت بین کلیرومایزر ،گلسومایزر و کارتومایزر)

بازگشت به نوشته‌ها
کلیرومایزر

راهنمای کامل ویپینگ از مبتدی تا پیشرفته(1/7 تفاوت بین کلیرومایزر ،گلسومایزر و کارتومایزر)

با نظردهی در پست های بلاگ 10 امتیاز کسب کنید

فهرست مطالب

تفاوت بین کلیرومایزر، گلسومایزر و کارتومایزر چیست؟

اگرچه عملکرد کلی یکسان را انجام می دهند ، اما تفاوت های خاصی دارند ، هر سه دستگاه ایجوس را در خود نگه می دارند، حاوی کویل های اتومایزر هستند و به باتری پیچ می شوند. کارتومایزر وسیله ای است که شامل یک نخ پنبه یا ماده ای پنبه مانند در داخل تانک است که ایجوس را جذب می کند. سپس جویس از طریق این ماده (پنبه) به کویل تغذیه می شود و هنگام گرم شدن باتری، تبخیر می شود.از طرف دیگر ، کلیرومایزر چنین ماده ای را ندارد. در عوض ، کویلهای به کار رفته درکلیرومایزر دارای فتیله هایی هستند که به آنها وصل شده اند. سپس این فتیله ها ایجوس را جذب کرده و آن را به کویل های اتومایزر تغذیه می کنند. کلیرومایزر همچنین دارای مخازن بزرگ پلاستیکی است که می تواند حجم های مختلف ایجوس را در خود نگه دارد. گلسومایزرها ، مانند Aspire Nautilus X و Kanger Protank 4 ،هم به روش یکسان عمل می کنند. تنها تمایز بین کلیرومایزر و گلسومایزر این است که مخزن ایجوس کلیرومایزر از پلاستیک ساخته شده است ، در حالی که گلسومایزر از شیشه پیرکس ساخته شده است. فایده این امر این است که برخلاف مخازن پلاستیکی، که به دلیل اسیدیته جویس ها می توانند با گذشت زمان از بین بروند ، گلسومایزرها در برابر چنین فرسایشی کاملاً مقاوم هستند.

cartomizers-1-of-1-800x400

تفاوت بین بخارسازهای شخصی پیشرفته (APVS) و مادها چیست؟

اگرچه این دو اصطلاح به طور متناوب مورد استفاده قرار می گیرند ، اما این دستگاه ها کاملاً متفاوت هستند. بخارسازهای شخصی پیشرفته (APV) دستگاه های الکترونیکی با سیم، مدار و سایر قطعات الکترونیکی هستند. APVها عموماً دارای ولتاژ و وات متغیر و تعداد زیادی ویژگی هستند. هنگامی که دکمه آتش یک APV فشرده می شود، یک سیگنال الکترونیکی را ارسال می کند، که باعث شروع عملکرد باتری و گرم شدن سیم پیچ اتومایزر میشود. ماد یک دستگاه مکانیکی است. این دستگاه به دلیل نداشتن هیچگونه مدار یا جزء الکترونیکی به ماد مکانیکی معروف است. هنگامی که دکمه آتش یک ماد مکانیکی فشرده می شود، از نظر فیزیکی بین باتری و کویل اتومایزر ارتباط ایجاد میشود و باعث گرم شدن آن می شود. مادهای مکانیکی معمولاً با اتومایزرهای Dripping قابل بازسازی (RDA) قابل استفاده هستند، نه با استفاده از کلیرومایزرها.

feature-image-all-categories-02-1-of-1-780x405-1-780x400

تفاوت بین  (REBUILDABLE DRIPPING ATOMIZERS (RDA  و (REBUILDABLE ATOMIZERS (RBA چیست؟

عملکرد(RDA) و  (RBA)تقریباً یک شکل است. آنها به طور کلی پایه های با کیفیت اتومایزرهستند که به شما این امکان را می دهند تا کویل های اتومایزر خود را بسازید و از آنها استفاده کنید. سپس کوتون یا پنبه وارد سیم پیچ ها میشوند تا ایجوس چکه شده بر روی آنها جذب شود و مایع را به کویل ها تغذیه کند. تفاوت بین RDA و RBA در این است که RDA از شما می خواهد که جوس را به طور مداوم روی پنبه یا فتیله بچکانید. بعد از چند بار چکاندن و ویپینگ کردن، مایع (ایجوس، جویس، جوس، e-juice، e-liquid) خشک می شود و شما را مجبور به چکاندن مجدد ایجوس می کند. از طرف دیگر، RBA تانک دارد و به شما این امکان را می دهد تا جویس بیشتری را درونش پر کنید به طوری که دیگر نیازی به چکاندن مداوم و مستمر نباشد.

تفاوت بین اتمیزرهای عادی و اتمیزرهای دو-کویلی در چیست؟

سر اتومایزر بخشی از دستگاه سیگارالکترونیکی است که حاوی یک فتیله یا مقداری مواد رشته ای از جنس پنبه یا کوتون است. مواد رشته ای برای جذب ایجوس ها و تغذیه آن ها به کویل های اتومایزر وجود دارند. کویل ها سیم هایی هستند که به پایه و سپس باتری وصل میشوند. وقتی باتری مستقر شد، سیم ها گرم می شوند و ایجوس را تبخیر می کنند. سر یک اتومایزر معمولی فقط یک سیم منفرد دارد که با مواد رشته ای که از داخل آن عبور می کند، سیم پیچ شده است. سر یک اتومایزر دو-کویلی دو تا از این سیم ها دارد که به باطری متصل اند و در صورت استقرار باتری، مقدار بخار دو برابر می شود. فایده اصلی اتومایزرهای دو-کویلی این است که بخار و طعم بیشتر و بهتری تولید می کنند. عیب اصلی آنها این است که تمایل دارند از کل ایجوس با سرعت بیشتری از همتاهای معمولی خود استفاده کنند.

دیدگاه (3)

پیام بگذارید

بازگشت به نوشته‌ها
×