تفاوت کویل های مش و کویل های معمولی

بازگشت به نوشته‌ها
تفاوت کویل های مش و کویل های معمولی

تفاوت کویل های مش و کویل های معمولی

با نظردهی در پست های بلاگ 10 امتیاز کسب کنید

تفاوت کویل های مش و کویل های معمولی

تفاوت کویل های مش و کویل های معمولی چیست؟ یکی از نکاتی که در خرید ویپ و سپس  ویپینگ تاثیر گذار می باشد نوع کویل مورد استفاده می باشد. برای ویپرهایی که از تانک های ساب اهم استفاده می کنند, فاکتورهای زیادی وجود دارد که بر تجربه ی ویپینگ آنها تاثیرگذار است. کویل هم یکی از آن فاکتور هاست. کویل ها جزئی از ویپ ها هستند که سازگاری ایجوس, جذب طعم جوس و تولید بخار را بر عهده دارند.

کویل های معمولی که به آنها کویل های سیم پیچ هم گفته میشود به عنوان یک المان گرم کننده عمل میکنند. آنها به شکل سیم هایی هستند که دور کویل به شکل فنر پیچیده شده اند. این مسئله باعث شده است که آنها هم طراحی آسانی و هم قیمت کمتری داشته باشند.اما اکنون با عرضه ی کویل های مش, بسیاری از نقاط ضعف کویل های سیم پیچ و محدودیت هایی که کویل های معمولی در طراحی داشتند برطرف شده است.

تقریبا تمام تانک های ساب اهم قابل تطبیق با کویل های مش هستند. همچنین اکثر کمپانی های مطرح و معروف در حوزه ی ویپینگ, لاین کویل های مش اختصاصی خود را دارند.

پس این کویل های جدید چگونه اند و چه چیزی آن ها را انقدر خاص کرده است که باعث شده است که آنها جایگزین کویل های معمولی شوند؟

 

آشنایی با کویل های مش

با وجود اینکه مش ها در میان تانک های از پیش ساخته شده ی ساب اهم جدیدند, آنها تکنولوژِی جدیدی نیستند  و حتی برای کاربر های اصلی و کمی قدیمی آشنا هستند. در واقع مش از مواد اصلی مورد استفاده برای کویل در دستگاه هایی با اتومایزر های قابل بازسازی بود تا زمانی که از کوتون برای تولید فیتیله استفاده شد و درواقع کوتون جای آن را گرفت.

ولی جدا از دنیای RDA و RTA ها مش نواوری جدیدی به شمار میرود.

اگر به یک کویل مش خوب نگاه کنید به راحتی متوجه خواهید شد که چرا به آن مش میگویند. اگر به کویل های سیم پیچ معمولی نگاه کنید متوجه طراحی مارپیچ آنها خواهید شد ولی در بررسی کویل های مش درواقع همان مش(توجه داشته باشید که مش به معنای حلقه مشبک با شبکه های ریز است) را مشاهده خواهید کرد. کویل های مش یک حلقه ی فلزی را جایگزین سیم های موجود در کویل های عادی کردند. این تغییر ساده در طراحی مزیت های زیادی را فراهم کرد که کویل های عادی قادر به دستیابی به آنها نبودند.

کویل مش

مزیت های کویل های مش

اکنون به شرح تفاوت کویل های مش و کویل های معمولی می پردازیم دلایل بسیار زیادی برای امتحان کردن کویل های مش وجود دارد. چه به بخار بیشتری علاقه داشته باشید و چه طرفدار طعم دهی بهتر و با کیفیت تری باشید, این طراحی جدید به شما کمک می کند.

کویل های مش از جهت های زیادی از کویل های عادی بهتر هستند ولی تمام برتری آنها از یک ویژگی نشأت میگیرد و آن طراحی این کویل ها است که باعث شده است که آنها سطح وسیعتری (کل سطح فیتیله) را تحت پوشش قرار دهند و گرما را بهتر حفظ کنند.

فایرینگ سریعتر

یکی از مزیت های اصلی کویل های مش فایرینگ سریعتر آنها نسبت به کویل های عادی است. این فایرینگ سریعتر به شما کمک میکند تا به طور موثرتری کام های سنگین تری بگیرید, طعم خوبی را حس کنید و مقدار قابل توجهی بخار تولید کنید.

بخار و طعم بهتر

یکی از مهم ترین تفاوت کویل های مش و کویل های معمولی طعم پذیری می باشد، همانطور که پیشتر گفته شد کویلهای مش سطح وسیعتری را پوشش می دهند که این مساله باعث میشود که مقدار ایجوس بیشتری به یکباره بخار شود. در نتیجه شما طعم بهتری دریافت و بخار بیشتری ایجاد می کنید.ترکیب این دو ویژگی یعنی فایرینگ سریعتر و بخار شدن جوس بیشتر, یک ترکیب ایده ال برای هر ویپر و بلاخص ویپرهای حرفه ای است.

بهبود بخشیدن طعم جوس

این مسئله کمی به ذهنیت شما بستگی دارد ولی اگر جوس شما طعم جالبی برای شما ندارد بهتر است این را بدانید که به عقیده ی بعضی از ویپرها کویل های مش طعم ایجوس را نه تنها قوی تر بلکه در واقع کمی بهتر میکنند. البته درستی این موضوع اثبات شده نیست و به درک شخصی شما وابسته است.به هر حال به نظر می اید که اگر باور داشته باشید که کویل های مش قادر به بهتر کردن طعم جوس شما هستند, به احتمال زیاد بهبود طعم ایجوستان را حس خواهید کرد.

غلظت

غلظت یکی دیگه از معهم ترین تفاوت کویل های مش و کویل های معمولی می باشد بعنوان یک ویپر یکی از تلخ ترین حقایقی که با آن رو به رو خواهید شد, این است که هر کامی که از ویپتان میگیرید با دیگری تفاوت دارد. بعضی اوقات بخار بیشتری تولید میکند و گاهی اوقات طعم بهتر و بیشتری دارد و در بدترین حالت ممکن است با طعم خشک و سوخته هنگام ویپینگ مواجه شوید.

دلیل این اتفاق این است که ساختار مارپیچ کویل های معمولی با کوتون به طور مستقیم در تماس نیست. در نتیجه نقاط داغی به وجود می ایند که در آنها فشار بیشتری روی مواد است و دقیقا آن نقاط همان مکان تجمع VG سوخته هستند. از طرف دیگر, کویل های مش کل سطح کوتون را پوشش میدهند که این به این معناست که تمام نقاط به یک میزان گرم میشوند.

عمر بیشتر کویل

عمر بیشتر کویل یکی دیگر از تفاوت کویل های مش و کویل های معمولی می باشد، به دلیل اینکه گرما در این نوع کویل ها در یک نقطه متمرکز نیست و در همه نقاط به یک میزان گرما پخش میشود, کویل های مش فشار کمتری را متحمل می شوند که یعنی طول عمر بیشتری دارند و این به معنای صرفه جویی در مصرف انرژِی و پول شماست.

کویل مش

توان موثر بیشتر

همه ی کویل ها توان ایده ال(مینیمم) مختص خود را دارند. خبر خوب در مورد کویل های مش این است که برای مشاهده ی بهترین عملکرد آنها لزومی ندارد که سراغ توان های بیشتر از 100 وات بروید(در صورتی که در کویل های معمولی باید این کار را کنید). این ویژگی برای دستگاه هایی با توان کم یا ماد هایی با خروجی مستقیم بسیار مناسب است چون باتری با توان کم میتواند برای مدت زیادی مورد استفاده قرار گیرد.

معایب کویل های مش

مصرف ایجوس

دستگاه هایی با تانک ساب اهم در مقابل بخار زیادی که تولید میکنند و طعم بهتری که ارائه می دهند, ایجوس زیادی مصرف می کنند. مش های کویل باعث افزایش مصرف جوس میشوند. این کویل های مش طعم بهتر, بخار بیشتر و فایرینگ سریعتری دارند ولی بدون مصرف جوس بیشتر قادر به ارائه ی این ویژگی ها نیستند. پس در ازای کویل به صرفه ای که دارید باید هزینه بیشتری را برای ایجوس بپردازید.

نگرانی های مربوط به سلامتی

با توجه به این که عموما گفته می شود که ویپینگ خطر بسیار کمتری نسبت به سیگار کشیدن برای سلامتی دارد ولی ما هنوز بررسی های طولانی مدت مانند بررسی هایی که روی تنباکو ها شده است, را در مورد ویپینگ در اختیار نداریم ..

اگر خطری در مورد VG یا PG برای شما وجود دارد, ادامه  دادن ویپینگ باعث افزایش این خطرهای احتمالی میشود. بنابراین اگر پس از استفاده از کویل های مش احساس سرفه کردید یا علایم عجیبی داشتید بهتر است سریعا با دکترتان مشورت کنید و از کویل های معمولی قبلیتان استفاده کنید.

ترجیحات در مورد گرمای کویل

مش های کویل هنگام دم یا کام گرفتن بخار ملایمی را وارد دهانتان می کنند چون قادر به تولید گرمای زیادی نیستند. اگر از آن دسته ویپر هایی هستید که کام های سنگین تر و گرم تر را ترجیح میدهید احتمالا کویل های مش زیاد برای شما مناسب نیستند.

جمله آخر

اکنون که از مزایا و معایب کویلهای مش مطلع شدید می توانید به راحتی تصمیم خود را در انتخاب مناسبترین کویل برای ویپینگ خود بگیرید. چنانچه همچنان نیاز به توضیحات و مشورت بیشتر در این زمینه داشتید می توانید با ما در مجموعه ویپرزکو ارتباط گرفته تا شما را در تصمیم خود یاری رسانیم. ما مفتخریم که در این پروسه به مخاطبین خود خدمت کنیم.

فروشگاه اینترنتی ویپرزکو مرجع خرید ویپ، جوس، پاد و ماد و همراه با ضمانت پس از فروش و تنها نمایندگی رسمی شرکت گیک ویپ در ایران می باشد، جهت استعلام نمایندگی میتوانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

www.geekvape.com/partners/

دیدگاه (2)

پیام بگذارید

بازگشت به نوشته‌ها
×