راه حل رفع پیغام No Atomizer در ویپ

بازگشت به نوشته‌ها
پیغام No Atomizer

راه حل رفع پیغام No Atomizer در ویپ

با نظردهی در پست های بلاگ 10 امتیاز کسب کنید

راه حل هایی برای کسانی که پیغام No Atomizer را روی ماد خود دریافت می کنند

یکی از رایج ترین مشکلات, ارور یا پیغام No Atomizer یا Check Atomizer است که هنگام فشردن دکمه ی فایرینگ ظاهر می شود. این مشکل ممکن است برایتان بسیار آزاردهنده باشد چون مطمئنید که تانک (اتومایزر) به درستی متصل شده و پر از جویس است و دستگاهتان کاملا آماده ی کار کردن است اما کار نمیکند. با وجود تمام راحتی و آسانی کار با ویپ, ویپ ها پیچیدگی بیشتری نسبت به سیگار دارند و هنگام کار با آنها امکان رخ دادن مشکلات بسیاری وجود دارد.

اگر فردی سیگاری هستید تا زمانی که سیگارتان خیس یا مرطوب نشده و فندکتان هم کار میکند, مشکلی برایتان پیش نخواهد آمد. ولی هنگام کار کردن با یک ویپ مشکلات احتمالی نادری از مقاومت کم کویل برای دستگاه تا مشکلات تکنیکی تری از قبیل طعم سوختگی هنگام ویپینگ یا کویلِ Flooded (اشباع شدن کویل از ایجوس)همراه با پاپینگ و اسپیتینگ (صدا دادن کویل یا لیکینگ از سوراخ های جریان هوا) ممکن است برایتان اتفاق بیافتد.

یکی از رایج ترین مشکلات, ارور یا پیغام No Atomizer یا Check Atomizer است که هنگام فشردن دکمه ی فایرینگ ظاهر می شود. این مشکل ممکن است برایتان بسیار آزاردهنده باشد چون مطمئنید که تانک یا اتومایزر به درستی متصل شده و پر از جویس است و دستگاهتان کاملا آماده ی کار کردن است اما کار نمیکند.

خبر خوب این است که این مشکل به راحتی قابل حل است. این مشکل به احتمال زیاد با چک کردن اتصالات تانک و تمیز کردن نقاط اتصال به راحتی حل میشود و حتی اگر نشد هم بهتر است برای راه اندازی دوباره ی ویپتان این مطلب را بخوانید.

ارور یا پیغام No Atomizer یا Check Atomizer به چه معناست؟

دریافت کردن پیغام No Atomizer یا Check Atomizer به این معناست که تانک یا بطور دقیق تر کویل یا اتومایزرتان به ماد ویپتان متصل نیست. یعنی اگر دکمه ی فایرینگ یک ماد که به آن هیچ تانک یا اتومایزری متصل نیست را هم فشار دهید همین پیام را دریافت خواهید کرد. درواقع حتی اگر تانک یا اتومایزرتان به نظر متصل می باشد هم هنوز چیزی وجود دارد که مانع اتصال میشود.

این ارور ممکن است در مواقع عجیبی رخ دهد. مثلا ممکن است قبل از ظاهر شدن این ارور بدون هیچ مشکلی درحال ویپینگ بوده باشید. مشکلات اتصال با گذر زمان اتفاق میافتند حتی ممکن است از لحاظ فیزیکی چیزی را جابجا نکنید یا تغییری ایجاد نکنید و این قبیل مشکلات رخ دهند. مثلا هنگام پر کردن تانک از ایجوس ممکن است سر اتومایزر کمی جابجا شود که همین اتفاق در گذشت زمان باعث قطع اتصال بین ماد و اتومایزر میشود.

حل این مشکل

مادتان را با یک تانک دیگر یا تانکتان را با یک ماد دیگر امتحان کنید. با وجود اینکه اغلب اوقات علت این اتفاق به اتومایزر یا تانک مربوط است ولی بهتر است ابتدا دلیل وقوع این مشکل را متوجه شویم و سپس شروع به رفع مشکل کنیم.

آسان ترین راه این است که مادتان را با یک تانک دیگر یا تانکتان را با یک ماد دیگر امتحان کنید تا متوجه شوید که کدام یک این مشکل را ایجاد کرده است.

  • اگر ماد ویپ شما با یک تانک دیگر به خوبی کار میکند احتمالا مشکل از تانک شماست.
  • اگر ماد ویپتان با یک تانک دیگر هم کار نمیکند به احتمال زیاد مشکل از ماد شماست.
  • اگرتانکتان با یک ماد دیگر به خوبی کار کرد احتمالا مشکل از ماد شماست.
  • اگر تانکتان با یک ماد دیگر هم کار نمیکند به احتمال زیاد مشکل از تانک شماست.

زمانی که مشکل از تانک است …

در اکثر مواقع عامل بوجود آورنده ی این مشکل تانک است. اگر از تانک های ساب اهم یا تانک های دیگر استفاده میکنید از روش های زیر استفاده کنید.

پیغام No Atomizer

اتصالات را چک کنید

رایج ترین علت وقوع این مشکل درست متصل نبودن اجزاست. ابتدا چک کنید که تانک کاملا محکم بسته شده باشد. برای این کار ابتدا تانک را کاملا باز و از دستگاه جدا کنید و دوباره امتحان کنید. در دستگاه های مدرن پس از وصل کردن تانک پیامی دریافت میکنید که از شما میپرسد که از کویل قدیمی استفاده میکنید یا کویل جدیدی را راه اندازی کرده اید. اگر چنین پیامی روی دستگاهتان ظاهر نشد, دکمه ی فایرینگ را فشار دهید و ببینید که آیا هنوز همان پیغام No Atomizer را دریافت میکنید یا خیر .

اگر هنوز هم همان ارور ظاهر میشود احتمالا مشکلی در اتصال فیزیکی خصوصا میان تانک و کویل وجود دارد. در این مورد ابتدا تانک را باز کنید تا به راحتی به کویل دسترسی داشته باشید (بسته به نوع تانک گاهی ممکن است مجبور به خالی کردن ایجوس از تانک شوید) سپس نقطه ی اتصال کویل با تانک را پیدا کنید.

حالا کویل را در بیاورید (میتوانید کمی هم آن را تمیز کنید) و سپس آن را دوباره با دقت جا بیاندازید.برای اینکه مطمئن شوید که کویل را درست متصل کرده اید میتوانید آن را به چپ بپیچید طوری که انگار در حال باز کردن آن هستید تا زمانی که یک صدای مشخص شنیده شود. زمانی که این صدا را شنیدید یعنی آن را درست جا انداخته اید سپس آن را به راست بپیچید و تانک را به ماد وصل کنید و دستگاه را راه اندازی کنید و دکمه ی فایرینگ را فشار دهید تا از کار کردن دستگاه مطمئن شوید

پیغام No Atomizer

نقاط اتصال و کویل را تمیز کنید

اگر هنوز هم همان مشکل را دارید بهتر است کمی اتومایزر خود را تمیز کنید. لزومی ندارد که اجزا را جدا کنید در آب داغ بگذارید و برای خشک شدن آنها 1 روز صبر کنید. کافیست با یک گوش پاکن یا پنبه دور کویل و نقاط اتصال آن با تانک را تمیز کنید. حتی میتواید تانک را در حالتی که اتومایزر به آن متصل است, تمیز کنید. شما باید نقاط اتصال ماد و تانک را هم همانگونه تمیز کنید.

وجود هر گونه چیز ریز و جزئی به راحتی مانع اتصال می شود. در اثر لیکینگ ایجوس هم ممکن است کمی ایجوس در این نقاط اتصال ریخته شده و باعث رخ دادن این ارور شود. دوباره تمام اجزا را متصل کنید و کار کردن دستگاه را امتحان کنید. اگر هنوز ویپتان همان ارور را میدهد, احتمالا مشکل پیچیده تری دارد.

یک کویل جدید را امتحان کنید

اگر متصل کردن دوباره ی اجزا و تمیز کردن نقاط اتصال کارساز نبود, احتمالا کویل دستگاه شما خراب شده است که این مشکل راه حلی جز خرید یک کویل جدید ندارد. اگر یک کویل جدید هم خریدید و مشکلتان حل نشد احتمالا مشکل بزرگتری در رابطه با ماد یا تانک دستگاهتان وجود دارد.

نقاط اتصال تانک خود را بررسی کنید

احتمال رخ دادن این گونه مشکلات بخاطر وجود نقاط اتصال Spring-loaded در مادها خیلی کم است. نقاط اتصال در تانک شما ممکن است به قدری فرو رفته باشند که قادر به ایجاد اتصال با ماد نباشند. به رابط 510 نگاهی بیاندازید, باید یک رابط طلایی که نسبت به بقیه ی سطح بیشتر بیرون زده است را ببنیدید. در واقع سطح نقاط اتصال باید کمی پایین تر باشد.

در تانک های قدیمی تر در نقاط اتصال پیچی وجود دارد. به آرامی آن را باز کنید بعد دوباره ببندید و دستگاه را امتحان کنید. البته هنگام باز کردن پیچ باید خیلی مواظب باشید چون این پیچ اجزای تانک را کنار هم قرار داده است و اشتباه بستن آن مشکلات دیگری را ایجاد میکند.

RBA

reewape_ruok_rba_coil_for_vinci_x_structure

RDA

wotofo-recurve-dual-rda-24-mm-3534

رفع این مشکلات در RBA ها و RDA ها

اگر از ویپ هایی با هرگونه اتومایزر قابل بازسازی استفاده میکنید تقریبا باید همان نکات بالا را انجام دهید. فقط چند نکته ی دیگر را نیز باید در نظر بگیرید.

آیا پیچ ها محکم بسته شده اند؟

به جز مشکلاتی که با تانک های ساب اهم ممکن است با آنها مواجه شوید (مانند کثیف بودن نقاط اتصال یا اتصال ضعیف بین ماد و اتومایزر و…) یکی از اصلی ترین چیزهایی که باید چک شود محکم بسته بودن پیچ های اتصالات است. مانند کویل که با گذشت زمان و استفاده مکرر ممکن است شل شود, این پیچ ها هم در اثر استفاده و با گذشت زمان ممکن است کمی شل شوند. این پیچ ها را سفت کنید و باری دیگر دستگاه را امتحان کنید.

آیا کویل با محفظه ی بیرونی اتصالی برقرار میکند؟

یکی دیگر از مشکلات احتمالی در تانک های قابل بازسازی این است که آیا کویل دستگاه با محفظه ی بیرونی اتصالی برقرار میکند یا نه. این مشکل در اتومایزر های قطره ای هم ممکن است رخ دهد ولی امکان اتفاق افتادن آن در RTA ها بیشتر است چون محفظه ی کوچیکتری دارند.

ابتدا سری تانک را جدا کنید و نگاهی به داخل آن بیاندازید. اگر کویل به لبه ی تانک نزدیک است, باید کمی آن را جابجا کنید. به منظور این جابجایی در ساده ترین حالت باید آن را کمی بالا یا پایین بیاورید یا پایه های آن را خم کنید و آن را از لبه ی تانک کمی دورتر قرار دهید و در بدترین حالت باید پیچ ها را کمی شل کرده کویل را جابجا کنید و بعد دوباره پیچ ها را سفت کنید.

قبل از انجام این کار از خنک بودن کویل اطمینان حاصل کنید. هم چنین بهتر است ابتدا ماد را خاموش کنید و اتومایزر را از آن جدا کنید تا از هرگونه فایرینگ اتفاقی هنگام چک کردن کویل جلوگیری شود.

پارگی سیم ها را چک کنید

در آخر,هنگامی که در حال ویپینگ با توان های خیلی بالا هستید ممکن است,سیم های کویل دچار پارگی شوند.این اتفاق شکافی را در کویل ایجاد می کند که منجر به کار نکردن مدار و درواقع ظاهر شدن پیغام No Atomizer میشود چون کویل قادر به عبوردادن جریان نیست.

این مشکل فقط با خرید یک کویل جدید حل میشود.

زمانی که مشکل از ماد است…

احتمال اینکه این مشکل از ماد شما باشد بسیار کمتر است ولی اگر این اتفاق بیافتد, روش های تعمیر ماد کمی ریسکی تر هستند و احتمال اینکه ماد غیر قابل تعمیر باشد هم بسیار زیاد است.

نقاط اتصال را تمیز کنید

تنها مشکلی که میتواند از ماد شما باشد و البته قابل حل کردن است, عدم اتصال به دلیل کثیف بودن نقاط اتصال و وجود ذرات ریز و گرد و غبار در آن نقاط است. مانند روشی که برای تمیز کردن نقاط اتصال تانک و اتومایزر گفته شد, اینجا هم بهتر است نقاط اتصال, اطراف اتصال 510 و حتی پیچ ها را با پنبه یا گوش پاک کن تمیز کنید.

اگر در قسمتی از ماد به دلیل لیکینگ کمی جوس وجود دارد بهتر است که آن را با دستمال حوله ای تمیز کنید و لکه را از بین ببرید.(البته این لکه های جوس ربطی به نقاط اتصال و قطع بودن آنها ندارند و فقط به قسمت بیرونی مربوط هستند و به صورت کلی تمیز کردن آنها کار درستی است)

آیا نقاط اتصال به اندازه ی کافی مرتفع هستند؟

همانطور که تانک های قدیمی نقاط اتصال قابل تنظیم برای اطمینان از ایجاد اتصال داشتند, از لحاظ تکنیکی این امکان وجود دارد که بتوانید نقاط اتصال ماد خود را تنظیم و کنترل کنید ولی بهتر است بدانید اکثر ماد های جدید و مدرن از نقاط اتصال Spring-loaded استفاده می کنند. بنابراین فقط اگر از دستگاهی قدیمی استفاده می کنید لازم است که این کار را انجام دهید.

اگر دستگاه شما دارای ضمانت نامه است, بهتر است قبل از انجام دادن کاری که ممکن است باعث ابطال ضمانت نامه شود, از آن استفاده کنید و دستگاه خود را تعمیر و یا با یک دستگاه جدید تعویض کنید.

به هر حال اگر تمامی راه حل ها را امتحان کردید و تانک شما با ماد دیگری به خوبی متصل میشود و کار میکند میتوانید این راه را هم امتحان کنید. از یک پیچ گوشتی تخت (دوسو) برای مرتفع تر کردن نقاط اتصال استفاده کنید. اطراف نقاط اتصال (که معمولا طلایی هستند) یک فضایی وجود دارد. پیچ گوشتی را به آرامی در آن قسمت فرو برده و آن را کمی به سمت بیرون فشار دهید. این کار را خیلی آرام و با احتیاط انجام دهید زیرا اگر حتی کمی بیش از اندازه آن را به بیرون فشار دهید مادتان به کلی خراب میشود و کارایی خود را از دست میدهد. بنابراین بهتر است این کار را انجام ندهید و ریسک از کار انداختن ماد خود را نپذیرید.

اگر هیچ یک از این راه حل ها کارساز نبود یک ماد ویپ جدید بخرید

متاسفانه بعضی از مشکلاتی که برای ویپ ها پیش میاید, قابل حل نیستند. به هر دلیلی ممکن است ماد شما کار نکند یا اتصالی برقرار نکند و در این شرایط بهتر است یک ماد جدید تهیه کنید. شاید مایل به شنیدن این خبر نباشید ولی اگر تمام راه ها را امتحان کردید و هیچ یک کارساز نبود, احتمالا دستگاه شما مشکل جدی تر و پیچیده تری دارد.

در این مطلب سعی کردیم رایج ترین عوامل و راه حل های آنها را برای درست کردن دستگاه و خلاص شدن از پیغام No Atomizer را بگوییم. با این حال اگر چیزی از قلم افتاده است یا راه حل جدیدی برای رفع این مشکل دارید آن را کامنت کنید.

فروشگاه اینترنتی ویپرزکو مرجع خرید جوس، ویپ، پاد و ماد وهمراه  با ضمانت پس از فروش و تنها نمایندگی رسمی شرکت گیک ویپ در ایران می باشد، جهت استعلام نمایندگی میتوانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

www.geekvape.com/partners/

1 دیدگاه

پیام بگذارید

بازگشت به نوشته‌ها
شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید:

×