سوختگی کویل انواع ویپ

بازگشت به نوشته‌ها
سوختگی کویل انواع ویپ

سوختگی کویل انواع ویپ

با نظردهی در پست های بلاگ 10 امتیاز کسب کنید

سوختگی کویل انواع ویپ

آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که موقع استراحت خود تصمیم به ویپینگ بگیرید، اما به محض روشن کردن آن بوی سوختگی بسیار بدی را احساس کنید؟ انگار که بوی سوختن واشری را درون ویپ متوجه شوید و فورا سرفه بر شما غالب می شود. این بوی سوختگی که زمان استراحت شما را به کلی نابود می کند، جزو وقایع شایع در ویپ ها به حساب می آید. دلایل مختلفی نیز تاکنون برای این مشکل بیان شده است. در ادامه قصد داریم شما را با مهم ترین دلایل سوختگی کویل ها آشنا کنیم. در صورت تمایل به کسب اطلاعات در این زمینه، تا پایان متن با ما همراه باشید.

فهرست مطالب
آیا به بخارهای حلقه ای ویپ علاقه دارید؟

زنجیره ویپینگ (Chain vaping) زمانی را در ویپینگ بیان می کنند که به صورت متداول بخار را به طور یکنواخت بیرون می دهید؛ بدون آنکه کوچکترین مکثی در این باره داشته باشید. یکی از دلایل اصلی سوختن کویل انواع ویپ همین موضوع به شمار می رود. درواقع هر زمان که شما با لذت شروع به ویپینگ در مدت زمان طولانی و در بالاترین سطح بخاردهی آن می کنید، شرایط را برای سوزاندن کویل های آن فراهم کرده اید.

به همین دلیل بسیاری از ویپرها (کسانی که ویپینگ می کنند) پس از مدتی ویپینگ متداول متوجه سوختن کویل ها شده اند. علاوه بر این هر زمان که از ایجوس های طعم دار استفاده می کنید، موقعیت موردنیاز برای سوختگی کویل را به وجود آورده اید. در این زمینه بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند که ایجوس های شیرین به عنوان قاتلین کویل های ویپ به حساب می آیند. زیرا آن ها به سادگی دچار سوختگی در مدت زمان کوتاهی می شوند. حتی اگر از ایجوس های بسیار مرغوب نیز برای ویپینگ خود بهره بگیرید، اما شیرین بودن آن ها عمر کویل های ویپ محبوب شما را تا حد زیادی کاهش خواهد داد.

دلیل بروز سوختگی در کویل ها

آیا از دلیل سوختن کویل های ویپ بر اثر بخارهای یکنواخت اطلاع دارید؟ زمانی که در حال ویپینگ هستید و بخارهای مداوم را به صورت یکنواخت از ویپ خارج می کنید، درواقع اجازه آمادگی کویل را برای بخاردهی دوباره می گیرید. کویل ها از بندهایی در ابتدای مخزن ایجوس تشکیل شده اند که پس از اشباع مخزن از مایع موجود، خیس می شوند.

سپس فیتیله کویل با روشن کردن ویپ شروع به بخارشدن ایجوس از طریق گرم کننده درون ویپ می کنند. در صورتی که خیس شدن فیتیله در زمان مناسبی انجام نگیرد، یعنی فیتیله بدون آنکه از ایجوسی برخوردار باشد می سوزد. در نتیجه این خشک بودن فیتیله هنگام سوختن آسیب بسیار بدی را به کویل وارد می کند و سبب سوختگی در آن می شود. به همین دلیل نیز بیان کردیم که ویپینگ با بخارهای مداوم کویل ها را در مدت کوتاهی می سوزاند.

چگونه از بروز سوختگی کویل در ویپینگ متداول جلوگیری کنیم؟

بسیاری از افراد نگران خرابی کویل ویپ خود بر اثر ویپینگ مکرر و پشت سر هم هستند و چگونگی توقف آن ها را نمی دانند. در این باره باید بگوییم که با مکث چند ثانیه ای میان هر بار کامدهی ، قادر به جلوگیری از بروز سوختگی در کویل ویپ خود خواهید شد. بی تردید چنین کاری برای منع ایجاد هزینه های گزاف و نگرانی ها از بابت خرابی کویل بسیار ساده به نظر می آید. به عنوان مثال اگر در هر بار کام دهی ویپ تا دفعه بعدی 30 ثانیه صبر کنید، دیگر بی هیچ استرسی امکان ویپینگ را تا مدت ها و بدون سوختگی کویل ها خواهید داشت. البته موضوع دیگری نیز وجود دارد که باید در این زمینه آن را مدنظر قرار دهید.

نحوه جلوگیری از بروز مشکل در هنگام ویپینگ مکرر

اغلب کسانی که شروع به ویپینگ می کنند، از زمان های قدیم عادت به سیگار کشیدن را در خود پرورش داده اند. به همین دلیل توقف های مدام کامدهی هنگام ویپینگ چندان باب میل آن ها نخواهد بود. بیشتر این افراد نیز علاقه فراروانی به ویپینگ با ایجوس تنباکویی را دارند.

در این شرایط بخارهای پشت هم برای آن ها فوق العاده جذاب خواهد بود؛ زیرا از میل آن ها به سیگار و دخانیات جلوگیری می کند. در صورتی که به منظور ویپینگ نیکوتین بیشتر تمایل به کام گرفتن در مدت طولانی دارید، چرا به ویپینگ ایجوس های با غلظت نیکوتین بالا فکر نمی کنید؟ از این راه علاوه بر از بین بردن میل خود به نیکوتین مانع از بروز سوختگی در کویل های ویپ خود خواهید شد.

به عنوان نمونه استفاده از ایجوس های با درصد PG بالا را به شما توصیه می کنیم. این نوع از ایجوس ها بخار غلیظ بیشتری را از طریق ویپینگ تولید می کنند و آرزوی شما را به واقعیت تبدیل خواهند کرد. به کمک این دسته از ایجوس ها قادر خواهید بود بخارات بسیار آرام و ملایمی را با غلظت بالا از دهان خود خارج کنید و به وسوسه های مختلف برای استنشاق بخارات شدید و همچنین آسیب دیدگی مداوم کویل ها پایان دهید.

راه حل بخاردهی یکنواخت بدون بروز سوختگی در کویل

برخی از افراد که تمایل بسیار زیادی به بخارهای غلیظ و مداوم دارند، اما نمی خواهند آسیبی به کویل ویپ محبوبشان وارد شود، از دستگاه های RDA استفاده می کنند. این دستگاه ها به صورت قطره چکانی از ایجوس اشباع می شوند. یعنی شما چندین قطره از ایجوس موردعلاقه خود را روی کتان های موجود در اتومایزر می ریزید و با آن شروع به ویپینگ می کنید. بدین وسیله قادر خواهید بود دو سه پاف از ویپ خود کام بگیرید؛ بدون آنکه نگران تمام شدن ایجوس و سوختگی کویل ویپ باشید.

اما بدون شک هر دستگاه و ابزاری در کنار مزایای خود از مضراتی نیز برخوردار است. RDA ها به این دلیل که می بایست به طور مداوم از ایجوس پر شوند، برای افراد آزاردهنده هستند. خصوصا زمانی که قصد دارید به مهمانی های خاصی بروید، امکان حمل ایجوس و پرکردن مدوام آن را ندارید. در این مواقع به کارگیری RDA ها بسیار دردسر ساز خواهند شد. اما به طور کلی استفاده از RDA برای بخاردهی غلیظ و یکنواخت فوق العاده مناسب است.

آیا هنگام ویپینگ طعم سوختگی کویل را احساس می کنید؟

آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که برای اولین بار پس از 2 یا 3 بار کام گرفتن، بخارهایی با طعم سوختگی را تجربه کنید؟ این اتفاق در اغلب مواقع رخ می دهد و برای ویپرهای بسیاری آزاردهنده خواهد بود. در این موارد کسانی که با این مشکل روبه رو می شوند، تصور می کنند که به دلیل وجود آسیبی در کویل های ویپ است که بر اثر استفاده مداوم از آن ها پدید آمده است.

در صورتی که کویل های جدید هم دچار این اتفاق می شوند. زیرا آن ها برای جلوگیری از آسیب دیدن باید چندین بار استفاده شوند. در این صورت به نوعی بتونه کاری می شوند و احتمال سوختگی در آن ها کاهش پیدا می کند. بتونه کاری در اصطلاحات ویپ زمانی به کار می رود که کویل را به میزانی که فیتیله برای سوزاندن ایجوس به مقدار کافی خیس شده باشد، آماده کرده اید.

با انجام این کار هنگام ویپینگ غیرممکن است که کویل دچار سوختگی شود. زیرا اگر کویل ویپ شما خشک باشد و بیهوده بسوزد، به جای فیتیله آغشته شده به ایجوس، فیتیله خشک می سوزد. درنتیجه آسیب جبران ناپذیری به کویل ویپ محبوب شما وارد می شود و طعم و عطر سوختگی کویل بسیار آزاردهنده ای را هنگام ویپینگ تجربه خواهید کرد.

چگونه از کویل ها مراقبت کنیم؟

در ابتدا که کویل را خریداری می کنید، می بایست نکاتی را مدنظر قرار دهید. در ادامه به مهم ترین نکات در این باره اشاره خواهیم کرد.

اهمیت تطابق توان کویل و ویپ

نکته اول این است که حتما باید از مطابقت داشتن کویل با ویپ خود اطمینان کافی را کسب کنید. بدین منظور روی بدنه کویل مقدار توان آن را بخوانید و با توان ویپ مقایسه کنید. این موضوع بسیار اهمیت دارد که ویپ حتما توان نگهداری کویل را داشته باشد. بی تردید برای رعایت این امر تطابق توان های موارد مذکور مهم خواهد بود تا با مشکلات متعدد برقی نظیر اتصال کوتاه یا سوختگی کویل ویپ روبه رو نشوید. پس از آنکه از این موضوع اطمینان خاطر پیدا کردید، نوبت به رعایت حد مجاز توان می رسد. برای این کار باید هنگام استفاده از ویپ توجه داشته باشید که از این مقدار توان بیشتری مصرف نکنید. در صورتی که این نکته را رعایت نکنید و میزان توان ویپ از حد مجاز آن بیشتر شود، کویل شما از رده خارج می شود و می سوزد.

چگونگی اشباع کویل از ایجوس

یکی دیگر از نکاتی که بسیار دارای اهمیت است اشباع کویل از ایجوس موردعلاقه خود و سپس استفاده از آن خواهد بود. درواقع زمانی که قصد دارید کویل را در جایگاه خود قرار دهید، حتما کتان و فیتیله آن را از ایجوس اشباع کنید. برای آنکه کویل ویپ خود را از سوختگی به دور نگه دارید، بهترین کار استفاده از ایجوس در حد لازم خواهد بود. زیرا جلوگیری از افزایش توان ویپ تا حد زیادی به میزان آغشته سازی کویل ها به ایجوس بستگی دارد. با رعایت این موضوع مانع از بروز طعم و عطر سوختگی کویل حین استفاده از ویپ و کام دهی خواهید شد. بنابراین عمر کویل و ویپ خود را افزایش می دهید.

شناخت ساختار کویل ها

بیشتر کویل ها از ساختار مشابهی برخوردارند. درواقع آن ها دو مجرای ورودی کوچک دارند که برای ریختن ایجوس به کار می روند. یکی از این سوراخ ها که بزرگتر است در بخش بالایی کویل قرار دارد، اما یکی دیگر از آن ها در قسمت کناری کویل تعبیه شده است. برای اطمینان از سلامت خریداری شده حتما فیتیله های آن را بررسی کنید که از هر دو مجرا خارج شده باشند. بدین منظور سه قطره از ایجوس مدنظر خود را درون مجراهای کویل بچکانید. زمانی که کویل شروع به سوختن ایجوس و بخار آن کرد، دیگر جای نگرانی نخواهد بود.

چگونه از بروز مشکلات در کویل جلوگیری کنیم؟

این را بدانید که برای جلوگیری از آسیب های ناخواسته بهتر است به مدت 5 دقیقه اجازه روشن بودن کویل را بدهید تا کارکرد آن را به طور کامل کنترل کنید و با خیال راحت نسبت به استفاده از آن اقدام کنید. درباره اینکه چه مدت باید از زمان روشن بودن کویل بگذرد تا اطمینان کامل را از سلامت کویل به دست آورید، اختلافاتی میان کارشناسان وجود دارد.

برخی افراد معتقدند که با اجازه دادن به کویل در زمان بیشتر از 5 دقیقه احتمال بروز طعم و عطر بیشتر ایجوس تا حد زیادی افزایش پیدا می کند. همچنین دیگر متخصصان در این زمینه توصیه می کنند که اجازه دهید دستگاه تا چند ساعت استراحت کند و سپس نسبت به استفاده از آن اقدام کنید. پیش از آنکه فیتیله های کویل را به ایجوس آغشته کنید، ابتدا از خشک بودن آن ها اطمینان پیدا کنید. در این صورت هیچ گونه مشکلی برای روشن شدن و بخاردهی ویپ پیش نخواهد آمد.

نکته دیگری که بهتر است برای افزایش طول عمر ویپ و بخاردهی مناسب آن انجام دهید، روشن کردن دستگاه پیش از شروع به کار آن خواهد بود. با این کار از عجله در ویپینگ خودداری می کنید و مانع از آسیب دیدن ویپ و سوختگی کویل خواهید شد. برای اینکه کویل را به درستی از ایجوس پر کنید، به طوری که دقیقا در مسیر آن به حرکت و اشتعال درآید، باید از دفترچه راهنمای کویل بهره بگیرید و با دقت به آن عمل کنید.

بخاردهی ویپ با قدرت زیاد

یکی از مواردی که سبب آسیب دیدگی کویل شما می شود، بخاردهی با قدرت بالا به شمار می رود. به دو دلیل این اتفاق خواهد افتاد. یکی از دلایل این مشکل خارج شدن از محدوده توان باتری ویپ و آسیب دیدگی ویپ خواهد بود. اما در مورد دیگر همانطور که قبلا نیز بیان کردیم فیتیله در حالی که به طور کامل خشک است و فرصت آغشته شدن به ایجوس را ندارد، می سوزد.

همچنین بخاردهی با توان بالا زمانی اتفاق می افتد که دمای ویپ بسیار زیاد باشد. در این صورت مشکلات زیادی برای کویل ویپ به وجود می آید. در این مواقع به دلیل دمای بالای ویپ، ایجوس موجود در فیتیله کویل خیلی سریع تبخیر می شود و سبب سوختگی کویل خواهد شد. به همین دلیل زمانی که ویپینگ می کنید، طعم و عطر سوختگی را احساس خواهید کرد.

سوختگی کویل انواع ویپ
چگونه قادر به استفاده از ویپ با بخاردهی بالا خواهید بود؟

برای آنکه ویپینگ با بخار بالا مشکلی را برای کویل های آن به وجود نیاورد، بهتر است از ولتاژ متوسط آن اطمینان حاصل کنید. البته این امر زمانی امکان پذیر خواهد بود که ولتاژ و توان ویپ شما قابل تنظیم باشد. برای جلوگیری از بروز مشکلات ناخواسته در ویپ خود از بالا بردن توان آن خودداری کنید.

در صورتی که عادت به ویپینگ در مدت زمان طولانی دارید، حتما از ویپ هایی استفاده کنید که توان و ولتاژ آن ها قابل تغییر باشند. این یکی از مهم ترین مسائل است که باید هنگام ویپینگ به آن توجه داشته باشید. اگر جزو افرادی هستید که به ویپینگ در مدت های طولانی مثل 24 ساعت شبانه روز علاقه دارید، باید سیستم درون مخزن ویپ را به روز کنید. در حالت دیگر قادر خواهید بود از ویپ جدیدی بهره بگیرید.

آیا با کمبود ایجوس در مخزن ویپ مواجه می شوید؟

آیا تمایل دارید تا آخرین قطره ایجوس خود را ویپ کنید و تمام نیروی باتری ویپ را به کار ببرید؟ این امر یکی از مواردی است که به شدت برای کویل های شما آسیب زا خواهد بود و سبب خراب شدن آن ها می شود. زیرا استفاده بیش از اندازه از ایجوس موجود در مخزن ویپ، سبب خشک شدن فیتیله کویل شده و فیتیله امکان آغشته شدن به ایجوس را از دست می دهد.

بنابراین با وجود این شرایط شما هنگام ویپینگ ، طعم سوختگی کویل را در دهان خود احساس می کنید. اکثر ویپرها علاقه دارند که تا آخرین قطره ایجوس را استفاده کنند. این موضوع یکی از دلایل اصلی برای سوختن کویل به حساب می آید. به همین دلیل اگر متوجه شدید که فیتیله کویل چندان به ایجوس آغشته نشده است، در میزان ایجوس موجود در مخزن ویپ شک کنید و از ویپینگ دست بردارید. برای آنکه چنین اتفاقی برای کویل ویپ محبوب شما نیفتد، بهترین راه پر کردن مخزن تا جای ممکن از ایجوس خواهد بود.

زمانی که این کار را انجام دهید دیگر مطمئن خواهید بود که مجراهای کویل ویپ از ایجوس اشباع شده اند و جای نگرانی برای سوختگی آن ها وجود نخواهد داشت. در صورتی که تمایل به استفاده از طعم های جدید ایجوس را دارید، تنها کافیست چند قطره از ایجوس جدید را درون مخزن ویپ بریزید. علاوه بر این امکان ویپینگ با چندین طعم نیز برای شما وجود خواهد داشت.

چه ایجوس هایی برای جلوگیری از سوختگی کویل های ویپ مناسب اند؟

همانطور که می دانید ایجوس های بی شماری برای ویپینگ تاکنون وارد بازار شده اند. مسلم است که تنها تعدادی از آن ها برای ویپینگ بدون هیچ مشکلی مطلوب هستند. زیرا برخی از ایجوس ها باعث از بین رفتن کویل ها می شوند یا مجراهای ورودی آن ها را مسدود می کنند. این اتفاق بیشتر در مواقعی پیش می آید که از ایجوس های شیرین برای ویپینگ بهره بگیرید.

این نوع از ایجوس ها دارای درصد VG بیشتری هستند که این درصد نشان دهنده محتوای قند به کاررفته در آن ها خواهد بود. همانگونه که وقتی آب نبات می خورید، احساس می کنید پوست شما چسبناک شده است این مسئله در کویل های ویپ نیز رخ می دهد. یعنی اگر از ایجوس های شیرین استفاده کنید، مجراهای کویل ویپ دچار خاصیت چسبندگی می شوند و به مرور زمان هیچ گونه ایجوسی را از خود عبور نمی دهند. همچنین یکی دیگر از مشکلات بروز یافته در کویل ها بر اثر استفاده از ایجوس های خیلی شیرین، سوختگی کویل خواهد بود.

زمانی که برخی از مقادیر ایجوس در مجراها بمانند، با گرمای منتقل شده به آن ها در طی زمان طولانی دچار سوختگی خواهند شد. به همین دلیل موقع استفاده از ویپ عطر و طعم سوختگی بسیار آزار دهنده ای را احساس خواهید کرد. درواقع ایجوس های موجود در بازار با درصد VG بالا، سبب اشتعال سخت تر به وسیله کویل ها می شوند و در مدت زمان اندکی کویل های ویپ را از کار می اندازند. به دلیل خاصیت اشتعال بالای شکر، آب موجود در ایجوس به سادگی می سوزد و بوی سوختگی را به شما القا می کند.

راهکارهای مقابله با بروز عطر و طعم سوختگی در کویل ها

برای آنکه از بروز مشکلات مذکور در کویل ها جلوگیری کنید، بهترین راه استفاده از ایجوس ها با درصد VG مناسب خواهد بود. این پارامتر توسط کارشناسان 75 درصد بیان شده است. بنابراین انتخاب ایجوس هایی که از درصد بالاتر VG برخوردار هستند، برای کویل ویپ شما مضر خواهد بود.

اگر به نوع فیتیله کویل خود اعتماد ندارید و تصور می کنید که به خوبی دچار اشتعال نمی شود، بهتر است فیتیله دیگری را برای کویل ویپ برگزینید. اگر از ایجوس های با درصد VG بالاتر از 75 درصد بهره بگیرید، به مرور زمان کویل ها دچار سوختگی می شود و مکش ایجوس درون مجراهای کویل با مشکل روبه رو خواهد شد.

در این موارد باقی ماندن مقدار زیادی از ایجوس در مجراها برای اشتعال در حالی که جایی برای عبور ندارند، سبب بروز عطر و طعم سوختگی در کویل ها هنگام ویپینگ خواهد شد. کسانی که مدت های طولانی به ویپینگ مشغول بوده اند، سریعتر متوجه بروز بوی سوختگی در ویپ ها می شوند. استفاده از راهنماهای کویل ها شما را به بهترین نحو ممکن برای اطلاع از نحوه سوختگی کویل ها آگاه خواهند کرد.

فروشگاه اینترنتی ویپرزکو مرجع خرید ویپ، جوس، پاد و ماد و همراه با ضمانت پس از فروش و تنها نمایندگی رسمی شرکت گیک ویپ در ایران می باشد، جهت استعلام نمایندگی میتوانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

www.geekvape.com/partners/

دیدگاه (15)

 • MSN

  بسیار عالی و خوب، واقعا همت بچه های ویپرزکو ستودنیه، کافیه با هرکدوم از فروشگاهها و سایت های دیگه مقایسه کنید مطالب رو، دمتون گرم.

  1 مارس 2021 در 3:25 ب.ظ
 • MSN

  دغدغه شما فقط فروش محصول نیست، بازم دمتون گرم.

  1 مارس 2021 در 3:26 ب.ظ
 • MSN

  یه انتقاد، تو ترجمه ها و معادل سازی خیلی خوب هستید، ولی به نظرم میتونید بهتر عمل کنید، مثال ساده اش همین chain vaping که معادل بهترش میتونه ویپ کردن پشت سر هم یا بی‌وقفه باشه و موارد دیگه.
  خسته نباشید

  1 مارس 2021 در 3:28 ب.ظ
  • بخش پشتیبانی ویپرزکو

   سلام محسن جان از ترجمه خودمون هم خیلی راضی نیستم و دائم داریم هنوز رو متن های قبلی هم کار میکنم. کمک بزرگی هست هم به ما هم به جامعه ویپرها که وقتی مشکل می‌بینید اشاره کنید تا اصلاحش کنیم. از لطفتون سپاسگزارم و سعی می‌کنیم بهتر هم بشه.

   1 می 2021 در 4:17 ب.ظ
 • MSN

  یک مورد که به نظرم باید تو این مقاله بیشتر بهش توجه بشه نوع ایجوس مصرفیه که واقعا خیلی مهمه، جوسای آشغال و تقلبی، به سادگی کویل دستگاهها رو میترکونه و اصطلاحا کویل کیلر یا قاتل کویله، جنس درست از جای درست خریداری کنید و به کاری که انجام میدید احترام بذارید، دم همگی گرم.

  1 مارس 2021 در 3:31 ب.ظ
 • MSN

  یک سوال هم دارم، وقتی از کویل های سیم پیچ یا همون المنت تو دستگاههای دارای قابلیت تشخیص اتومات مقاومت استفاده میکنیم مثل ایجیس اکس و غیره، خودش یه وات متناسب با میزان مقاومت کویل بهمون پیشنهاد میده، این مقدار به نظر خیلی زیاد میاد، آیا این میزان وات برای استفاده از اون کویل بهتر و ارایه طعم قوی تره یا به نوع سلیقه و علاقه مصرف کننده برمیگرده؟ مرسی

  1 مارس 2021 در 3:37 ب.ظ
  • 9357756255

   دوست عزیز واتی ک دستگاه نشون میده رنج هست و شما با کمو زیاد کردن تکی وات میتونید طعم خوب را بدست بیارید و ویپ کنید ولی این تغیر وات باید حتما در محدوده رنج اهم کویل باشه

   2 آوریل 2021 در 1:15 ق.ظ
 • 9357756255

  عالی بود

  31 مارس 2021 در 11:33 ق.ظ
 • 9357756255

  و بسیار کاربردی🙏🙏👍👍👍👍👍👍💞💞💞

  31 مارس 2021 در 11:34 ق.ظ
 • Arash.Shirazi

  Good

  22 آوریل 2021 در 5:10 ق.ظ
 • SiDNEY

  درود و سپاس از تیم حرفه ای و متعهد ویپرزکو
  یه سوال: آیا امکان کم کردن درصد VG ایجوس وجود داره؟ مثلا با اضافه کردن PG به باتل ؟

  6 می 2021 در 6:14 ب.ظ
 • SiDNEY

  و آیا PG رو میشه در بازار پیدا کرد؟!

  6 می 2021 در 6:15 ب.ظ

پیام بگذارید

بازگشت به نوشته‌ها
شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید:

×