شماره اهم بر روی کویل به چه معناست؟

بازگشت به نوشته‌ها
شماره اوهم بر روی کویل به چه معناست؟

شماره اهم بر روی کویل به چه معناست؟

با نظردهی در پست های بلاگ 10 امتیاز کسب کنید

شماره اوهم بر روی کویل به چه معناست؟

شماره اوهم بر روی کویل به چه معناست؟ آیا شما هم از سیگار کشیدن خسته شده‌ یا به دلیل مضرات جبران ناپذیر آن قصد ترک آن را دارید؟ این که نگرانی ندارد، سیگارهای الکترونیکی مانند ویپ، اختراع و به بازار عرضه شد‌ه‌اند تا مشکل شما را حل کنند. شما می‌توانید با کشیدن ویپ، ضمن این که از لذت سیگار دود کردن به شیوه‌ای مدرن و جذاب برخوردار می‌شوید، سم بسیار کمتری وارد بدن خود کرده و رفته رفته، عادت سیگار کشیدن را ترک کنید.

همانطور که می‌دانید ویپ از کلمه انگلیسی VAPOR به معنی بخار مشتق شده است. بنابراین، بر خلاف سیگار که با تولید دود همراه است، وقتی ویپ می‌کشید در واقع بخار بیرون می‌دهید. به طور کلی، سیگارهای الکترونیکی مدارهای بسیار ساده‌ای دارند که تنها شامل یک باتری، کلید و یک کویل گرمایشی است. این مدار یک مدار کنترل شده است که با استفاده از قدرت باتری، گرما و بخار را تولید می‌کند.

فرض کنید یکی از دوستان‌تان به مناسبت تولدتان برای‌تان ویپ خریده و با یک تیر دو نشان زده است. نه تنها به شما کمک می‌کند سیگار را ترک کنید، بلکه تجربه‌ای جذاب و متفاوت و کم ضرر را برای‌ شما رقم زده است. اما آیا به عنوان یک ویپر تازه کار هیچ دانشی در مورد استفاده از این هدیه زیبا و لوکس دارید؟

هرچند ویپ‌ها ساختار چندان پیچیده‌ای ندارند، اما بسیاری از کاربران در ابتدا با سوالاتی روبرو می‌شوند. ساز جمله رایج‌ترین این سوالات معنی علائم و گزینه‌هایی است که روی ویپ به نمایش در می‌آیند. به طور مثال، ولتاژ، وات و اوهم مهم‌ترین مواردی هستند که برای استفاده درست و مناسب از ویپ باید حتما از آنها آگاهی داشته باشید. در این مطلب قصد داریم شما را با پرتکرارترین سوالات در خصوص این علائم و مفاهیم آشنا کنیم. این اطمینان را به شما می‌دهیم که اگر چند دقیقه وقت صرف مطالعه این مطلب کنید، طولی نمی‌کشد که به یک ویپر حرفه‌ای تبدیل شده و با هیجان از این تجربه دودی برای دوستان‌تان سخن خواهید گفت.

با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات خود را در مورد نحوه استفاده صحیح از ویپ به دست آورید. قبل از این که به طور تخصصی به مفاهیم علمی وات، ولتاژ و شماره اوهم بر روی کویل بپردازیم، باید خدمتتان عرض کنیم که لزومی ندارد چند واحد فیزیک دانشگاهی پاس کنید تا با این مفاهیم آشنا شوید. همین که با این موارد آَشنایی ابتدایی داشته باشید، تجربه ویپیگ برای شما به یک تجربه فراموش نشدن و لذت بخش تبدیل خواهد شد.

بهتر است لقمه را دور سرمان نچرخانیم. اگر بخواهیم ساده برای‌تان بگوییم داستان کار ویپ به این صورت است که باید وات و ولتاژ باتری سیگار برقی‌تان را طوری تنظیم کنید که حین ویپینگ، بخار و طعم مورد نظر را تجربه کنید و دود به اندازه دلخواه وارد گلوی‌تان شود. به علاوه، می‌توانید از کویل‌های با مقاومت مختلف در ترکیب با میزان ولتاژ یا وات مختلف نیز استفاده کنید.

حتما می‌گویید خب اینها که مفاهیم خیلی ابتدایی و ساده‌ایست. بله، البته این حق طبیعی شماست که در مورد وسیله‌ای که برای تهیه‌ آن هزینه کرده‌اید، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

paper_1

جا دارد بگوییم که پیدا کردن حد وسطی بین علم و یک درک عامیانه و ملموس برای عموم کاربران کار بسیار دشواری است. با این حال ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا همه آنچه لازم است برای داشتن یک تجربه فوق العاده ویپینگ بدانید در اختیارتان قرار دهیم. به همین دلیل از دو طریق وارد عمل شدیم:

 1. توضیحی مقدماتی درباره ولتاژ و وات
 2. توضیحی تخصصی در مورد قانون اوهم

اوهم چیست؟

به زبان ساده بگوییم، اوهم واحد اندازه گیری مقاومت است. هر چه میزان مقاومت ویپ شما کمتر باشد، جریان الکتریسیته بیشتری در آن وجود خواهد داشت. بر عکس این قضیه هم صادق است. یعنی شما می‌توانید با افزایش مقاومت ویپ خود، الکتریسیته موجود در آن را کاهش دهید. یادتان باشد زمانی که اتومایزر شما دارای مقاومت کمتر و در نتیجه جریان الکتریسیته بیشتر است، باید منتظر اتفاقات زیر باشید:

 • گرمای بیشتری در کویل ایجاد می‌شود
 • بخار بیشتری تولید می‌شود
 • مزه تندتری را حس خواهید کرد (جوس‌های مختلف ویپ با کویل‌های دارای مقاومت‌های مختلف، مزه‌های متفاوتی ایجاد می‌کنند)
 • بخار ناشی از ویپینگ گرم‌ تر می‌شود

ممکن است موارد فوق، بسته به سلیقه شخصی شما مثبت باشند. اما بد نیست در مورد پیامدهای منفی مقاومت پایین بر روی کویل هم اطلاعاتی داشته باشید. وقتی مقاومت ویپ شما پایین باشد، این اتفاقات چندان دور از انتظار نیستند:

 • زود خالی شدن باتری ویپ
 • کاهش عمر باتری
 • زود تمام شدن جوس ویپ
 • کاهش عمر کویل (اتومایزرهایی که مقاومت خیلی پایینی دارند تنها یک یا دو روز عمر می‌کنند)
 • تجربه چندین دفعه درای هیت 

مسلما وقتی از یک کویل با مقاومت بالا استفاده کنید، شرایط کاملا بر عکس خواهد شد. در چنین حالتی این اتفاقات را تجربه می‌کنید:

 • الکتریسیته کمتری درون ویپ جریان دارد
 • حرارت کمتری در کویل ایجاد می‌شود
 • مقدار بخار تولیدی کاهش می‌یابد
 • بخار خنک‌تری تولید می‌شود
 • طعم بهتری از ایجوس را تجربه خواهید کرد

علاوه بر این موارد، با مزایای دیگری نیز همراه خواهید بود، مثال:

 • عمر باتری بیشتر می‌شود
 • به ای جوس کمتری نیاز خواهید داشت
 • به ندرت تجربه درای هیت خواهید داشت

فروشگاه اینترنتی ویپرزکو مرجع خرید جوس، ویپ ، پاد و ماد و همراه با ضمانت پس از فروش و تنها نمایندگی رسمی شرکت گیک ویپ در ایران می باشد، جهت استعلام نمایندگی میتوانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

www.geekvape.com/partners/

دیدگاه (2)

پیام بگذارید

بازگشت به نوشته‌ها
×