صداهای عجیب در ویپ چیست ؟

بازگشت به نوشته‌ها
صداهای عجیب در ویپ

صداهای عجیب در ویپ چیست ؟

با نظردهی در پست های بلاگ 10 امتیاز کسب کنید

فهرست مطالب

صداهای عجیب در ویپ چیست ؟

اگر شما یک شخص تازه وارد به دنیای ویپ هستید، ممکن است برخی از صداهای عجیب در ویپ شما مانند صدای شکنندگی و یا ترک ‌خوردگی از ویپ شما برایتان عجیب یا آزاردهنده باشد. امّا نگران نباشید، این موضوع کاملا طبیعی است چون در بیشتر موارد صدای ترک خوردگی ویپ یک اتفاق عادی است و نباید برای شما عجیب یا ترسناک باشد. این به علت عدم آشنایی شما به دستگاه ویپ است. با این حال، حتی باتجربه‌ترین ویپرها هم باید به تغییرات ناگهانی در صدای ویپ توجه کنند. چرا که واقعاً می‌تواند ناامیدکننده باشد و همچنین مشکلات زیادی را ایجاد کند. در این صورت افراد با تجربه هم می‌توانند در صورت بروز هر نوع مشکلی دستگاه ویپ خود را مورد بررسی قرار دهند و آن دستگاه را عیب‌یابی کنند. در این مقاله قصد داریم درباره صداهای عجیب در ویپ صحبت کنیم وعوامل مختلف ایجاد آن‌ها را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

ابتدا به عوامل صدای ترک خوردگی در ویپ می‌پردازیم و آن عوامل را مورد بررسی قرار می‌دهیم. سپس سطح ولتاژ و سطح وات دستگاه ویپ را بررسی می‌کنیم و بعد از آن مواد مختلف جویس درون دستگاه ویپ را مورد بحث قرار می‌دهیم. و در نهایت به بررسی طراحی کویل ویپ می‌پردازیم و می‎‌بینیم که چگونه این عوامل در ایجاد صدای ویپ می‌تواند تأثیر داشته باشد.

چه عواملی باعث صدای ترک‌خوردگی در ویپ می‌شود؟

صدای آرام و شکننده ترک خوردگی در ویپ روندی است که به طور کامل قابل پیش‌بینی و معمول است. این روند، یک جویس  که در واقع به وسیله کویل گرم می‌شود و به وسیله آن عمل ویپ انجام می‌شود. به همین خاطر است که این امر نشانه خوبی است و به این معناست که سیگار الکترونیکی شما به درستی کار می‌کند. هنگامی که شما ویپ می‌کنید، جویس درون ویپ شما به یک کویل بسیار داغ برخورد می‌کند و آن را به بخار تبدیل می‌کند.

یعضی اوقات ممکن است شما صدای شکننده‌ای را بشنوید. صدای کم و بیش بلند ویپ شما به نوع دستگاه و ایجویسی که استفاده می‌کنید و یا شدت و قدرت هر کامگیری شما بستگی دارد. بنابراین در ادامه عواملی را که باعث ایجاد صداهای عجیب در ویپ می‌شوند را مورد بررسی قرار می‌دهیم؛ یکی از عوامل تأثیرگذار در صدای ویپ ، سطح ولتاژ یا سطح وات است، عامل تأثیرگذار دیگر، مواد مختلف جویس درون ویپ است و در نهایت طراحی کویل هم می‌تواند در صدای ویپ تأثیر داشته باشد.

سطح ولتاژ یا سطح وات

یکی از عواملی که می‌تواند در ایجاد صداهای عجیب در ویپ اثر داشته باشد، میزان سطح ولتاژ یا میزان سطح وات است. استفاده از تنظیمات ویپینگ در زیرمجموعه مربوط به توان دستگاه، اولین دلیلی است که می‌تواند باعث ایجاد سر و صداهای مختلفی در دستگاه ویپ شما شود. یک اتومایزر RTA با جریان هوای نسبتاً آزاد، هوا را مجبور به افزایش بهره‌وری ویپ می‌کند تا شما بتوانید استفاده بهتری از ویپ داشته باشید.

هنگامی که توان دستگاه ویپ شما خیلی کم باشد یا به عبارتی دیگر سطح وات آن پایین باشد، جویس درون دستگاه نمی‌تواند به خوبی ویپ شود و باعث شود جویس درون دستگاه باقی بماند . برای گرم شدن طبیعی آن باید توان آن را افزایش دهید یا سطح وات دستگاه بالا رود و یا باید سعی کنید ویپ طولانی‌تری با آن انجام دهید. در غیر این صورت، ممکن است دستگاه ویپ شما ترک خورده و ایجویس داخل دهان شما ریخته شود. پس با افزایش توان دستگاه ویپ خود (که همان سطح وات دستگاه است)، می‌توانید از این کار خودداری کنید.

ویپ در وات بالاتر (توان بیشتر) را در نظر بگیرید و بررسی کنید که آیا صداهایی که در ویپ ایجاد می‌شوند هنوز یکسان هستند یا خیر؟ علاوه بر این، سعی کنید تنظیمات جریان هوا را تغییر دهید تا باعث کاهش میزان ایجویس شود.

مواد مختلف در جویس

عامل دیگری که می‌تواند در صداهای عجیب در ویپ اثر داشته باشد، مواد مختلف در جویس است. با خیال راحت مخزن ویپ خود را با ایجویس‌های جدید پر کنید، اما یک چیز را همیشه بخاطر داشته باشید هرچه میزان ایجوس در دستگاه بیشتر باشد ، ویپینگ بیشتر خواهد شد. ایجوس کمتر ممکن است باعث سوختن کویل و یا ترک خوردن دستگاه ویپ شود. شما به جای مایع کمتر می باست از جویسی استفاده کنید که پروپیلن گلیکول آن از گلیسیرین گیاهی بیشتری استفاده کنید.

طراحی کویل

و در نهایت عامل آخری که می‌تواند در ایجاد صدای ویپ اثر داشته باشد، طراحی کویل می‌باشد. کویل های پیچ خورده و بافته شده(المنت ها) سطح بیشتری دارند که همین کویل ها به تولید بخار بیشتر کمک می‌کنند و در عین حال ممکن است باعث ایجاد صداهای اضافی از جمله صداهایی مثل ترک خوردگی دستگاه ویپ شود.

جمع بندی

بنابراین تمام عواملی که در بالا گفته شد را بررسی کردیم، ممکن است روی ترک خوردگی، شکستگی و بیرون ریختن جویس موجود در ویپ تأثیر بگذارد. این حالت‌هایی که مورد بررسی قرار دادیم، بیشتر مربوط به فعل و انفعال جویس و همچنین کویل است. منظور از فعل و انفعالات ایجویس، همان واکنش‌هایی است که روی جویس موجود در ویپ صورت می‌گیرد.

بودن قطرات اضافی جویس می‌تواند باعث ایجاد صدای وحشتناک و شدیدی شود و مشکلات بیرون ریختن جویس را داشته باشد. عمل ویپ را انجام دهید و از صدای کم ، شکستگی یک ویپ در حال کار لذت ببرید، و مانند آتش در شومینه می باشد! اما اگر این صدا برای شما واقعاً آزاردهنده است و احساس می‌کنید نگرانی بابت استفاده از دستگاه ویپ دارید، حالت های ویپ خود را بررسی کنید و در صورت لزوم آن را عیب‌یابی و برطرف کنید.

این نکته بسیار خوبی است که از هرگونه تغییر در دستگاه ویپ خود یا حالت آن آگاه باشید. زیرا خود این امر می‌تواند نشانه‌ای از مشکل باشد. حتی اگر آن مشکل بسیار نادر باشد، مواردی از منفجر شدن دستگاه ویپ وجود داشته است. تقریباً در همه این موارد، مشکلی در باتری آن دستگاه ویپ به وجود آمده بود و با این وجود به وسیله صدای خروجی به کاربر هشدار نمی‌داد که چیزی اشتباه است تا شخص دستگاه خود را بررسی کند.

در حقیقت، اگر دستگاه ویپ شما هنگام استفاده صدای عجیبی ندارد و یا هیچ صدایی ایجاد نمی کند ولی بیش از حد گرم می‌شود، در این صورت باید نگران باشید و فوراً عمل ویپ خود را در همان لحظه متوقف کنید تا بتوانید دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.

بسیاری از داستان‌های دروغین و هشداردهنده درباره ویپینگ وجود دارد. مأموریت ما این است که با استفاده از مقالات آموزنده و تحقیقات گسترده در مورد مشکلات سیگار و تنباکو، ودر مقابل جنبه مثبت سیگارهای الکترونیکی بپردازیم و کاری کنیم که مصرف سیگارهای الکترونیکی برای مردم کمتر ترسناک باشد.

فروشگاه اینترنتی ویپرزکو مرجع خرید ویپ همراه با خدمات پس از فروش و  تنها نماینده رسمی شرکت گیک ویپ در ایران  می باشد، جهت استعلام نمایندگی میتوانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید.
www.geekvape.com/partners/

پیام بگذارید

بازگشت به نوشته‌ها
×