طعم خشک در ویپینگ

بازگشت به نوشته‌ها

طعم خشک در ویپینگ

با نظردهی در پست های بلاگ 10 امتیاز کسب کنید

طعم خشک در ویپینگ به چه معناست؟

چه تازه شروع به ویپینگ کرده باشید و چه یک ویپر حرفه ای باشید قطعا تاکنون طعم خشک در ویپینگ را تجربه کرده اید. هیچ تجربه ای و هیچ تکنولوژی نمی تواند از وقوع این اتفاق جلوگیری کند.

همه ی ما موافقیم که این طعم خشک خیلی بد و در عین حال غیرمنتظره است. شما از افتادن این اتفاق اصلا خبردار نخواهید شد پس بهتر است همیشه احتمال این اتفاق را در حین ویپینگ در نظر داشته باشید.

ولی این به این معنی نیست که باید این کام های خشک را به عنوان پیامدی از ویپینگ بپذیرید. شما به راحتی میتوانید کارهایی انجام دهید که تا حد امکان ازطعم خشک در ویپینگ جلوگیری می کند.

زمانی که کویل شما کاملا داغ شده ولی به میزان کافی ایجوس (جوس، جویس، e-juice،  e-liquid) جذب کوتون نشده است این اتفاق میافتد. در این موقعیت به جای بخار شدن جوس, کوتون موجود در کویل کمی میسوزد و به جای طعم فوق العاده ی جوس که انتظار آن را می کشیدید یک طعم بسیار باد و تند سوختگی و خشک وارد دهانتان می شود.

کویل خراب, ضعیف بودن سیستم جریان هوا و مشکلاتی که ممکن است کویل داشته باشد, همگی میتوانند بخشی از علل این اتفاق باشند.

مهم نیست که دلیل طعم سوختگی و خشک چیست, مهم این است که شما می خواهید از آن جلوگیری کنید.

راههای جلوگیری از طعم خشک در ویپینگ

این طعم زننده چیزی است که تمام ویپرها تا به حال با آن سروکار داشته اند. دلیل این اتفاق در اکثر مواقع ارور یا مشکلات تکنیکی است که قابل حل است.

  • کویل را آماده کنید

مرحله ی آماده کردن کویل یک قدم بسیار حیاتی و مهم است. اگر با کویل های قابل تعویض سروکار دارید باید بدانید که بعد از نصب کویل جدید و قبل از مصرف باید حداقل ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به کوتون زمان دهید تا به اندازه کافی جویس داخل مخزن را به خود جذب کند و سپس با کام های ملایم ویپینگ خود را آغاز کنید. اگر سریعا شروع به ویپینگ کنید و جوس به اندازه ی کافی جذب کوتون نشده باشد, یک طعم سوخته و خشک را حس می کنید که کویل جدیدتان را خراب میکند بنابراین از رخ دادن این اتفاق جلوگیری کنید.

چنانچه میخواهید پس از نصب کویل جدید سریعا ویپینگ خود را آغاز کنید, میتوانید کوتون را به کمی ایجوس آغشته کنید و کمی صبر کنید تا ایجوس جذب کوتون شود. این کار را میتوانید یک یا دو مرتبه انجام دهید ولی در انجام آن زیاده روی نکنید زیرا مشکلات جدیدی را برای اتومایزر دستگاهتان ایجاد خواهد کرد. سپس تانک ویپ خود را از جویس پر کنید و آن را به طور برعکس چند دقیقه ای (۳ تا ۵ دقیقه) قرار دهید و ویپینگ خود را شروع کنید.

  • در عملکرد کویل دخالت کنید

این تکنیک اکثرا روی ویپ های پیشرفته تری که دارای ویژگی تنظیم توان هم هستند اعمال میشود. اگر ویپ شما دارای این ویژگی است بهتر است شانستان را امتحان کنید و احتمال وقوع طعم سوخته و خشک در ویپتان را کاهش دهید.

کویل ها با محدوده توان های متفاوتی کار میکنند که معمولا ایده ال ترین محدوده ی توان روی کویل آنها نوشته شده است ولی زمانی که یک کویل جدید را خریداری می کنید, باید کمی بیشتر از آن مراقبت کنید.

دخالت کردن در عملکرد کویل مانند گرم کردن قبل ورزش است و کل پروسه را برای شما آسان تر میکند.

برای این کار باید توان ویپ را کمی پایین تر از توان مینیمم بگذارید سپس شروع به ویپینگ کنید و هر بار پس از چند دقیقه آن را کم کم افزایش دهید.

هم چنین میتوانید قبل از فشار دادن دکمه ی فایرینگ کمی هوای دستگاه را به داخل بکشید چون این کار به مکش ایجوس(جویس) و جذب آن توسط کوتون کمک می کند.

  • کویلتان را عوض کنید

کمپانی های بسیار معروفی وجود دارند که تولید کننده و عرضه کننده ی ویپ هستند ولی این مسئله به این معنا نیست که همه ی محصولات این کمپانی ها با کیفیت هستند.

با وجود اینکه سوراخ های کویلهای تانک های ساب اهم معمولا سایز خوب و مناسبی دارند ولی در بعضی از آنها که تولیدشده توسط کمپانی های متفرقه هستند ممکن است این سوراخ ها خیلی ریز باشند که این مسئله پس از کمی استفاده از ویپ ممکن است برای شما مشکلاتی را به وجود آورد.

اگر تاکنون متوجه طعم سوخته و خشک در دستگاهتان شده اید, دو راه پیش رو دارید.

آسان ترین راه امتحان کردن یک کویل جدید است. اکثر تانکها قابل تطبیق با چند نوع کویل مختلف هستند پس باید کویل جدیدتان را با نیازهای شخصی و تانکتان تطبیق دهید.

راه دوم این است که میان هر کام گرفتن 30 ثانیه صبر کنید و به ویپتان کمی فرصت دهید. وجود سوراخ های ریزدر کویل به معنای طولانی تر بودن پروسه ی جذب ایجوس توسط کوتون است. بنابراین این فاصله ی 30 ثانیه ای کمک بزرگی در انجام شدن این فرایند می کند.

  • مقدار VG(گلیسیرین طبیعی) را کاهش دهید

جوس هایی که مقدار VG زیادی دارند معمولا مورد استفاده ی ویپر هایی که علاقمند به ایجاد بخار های بزرگ هستند قرار میگیرد ولی برای کویل ها زیاد مناسب نیستند.

ایجوس هایی که VG زیادی دارند فشار زیادی را به کویل ها وارد می کنند چون این جوس ها غلیظتر شده و از این رو سخت تر جذب می شوند و حتی بعضی از کویل ها پس از مدتی قادر به کار کردن با آنها نیستند پس ایجوس هایی با VG کمتر را امتحان کنید.

  • تانکتان را پر نگه دارید

پر کردن تانک کار سختی است ولی این کار ضروری است. اگر اجازه دهید که میزان ایجوس موجود در تانکتان خیلی کم شود, ممکن است باعث شود که کوتون موجود در کویلتان قابلیت جذب کامل ایجوس را از دست دهد.

در نتیجه کوتون داخل کویل قادر به جذب جوس های تازه نخواهد بود بنابراین کوتون خشک می شود که این اتفاق هم آسیب زیادی به کویلتان وارد می کند و هم طعم بد و خشک را وارد دهانتان میکند.

یک عادت خوبی که اکثر ویپر ها دارند این است که زمانی که مقدار ایجوس موجود در تانک آنها به 10 تا 20 درصد حجم تانک میرسد, تانک را دوباره پر می کنند که البته هر چه زودتر این کار را انجام دهید بهتر است.

  • تکنیکتان را عوض کنید

گاهی وقت ها بهترین راه جلوگیری از این اتفاق عوض کردن روش ویپینگتان است. بنابراین اگر کام های سریع و سبک میگیرید بهتر است کام های طولانی تر و عمیق تر را امتحان کنید و بین هر بار کام گرفتن کمی فاصله بیاندازید.

1 دیدگاه

پیام بگذارید

بازگشت به نوشته‌ها
×