نقد و بررسی کیت جن نانو ویپرسو Vaporesso Gen Nano

بازگشت به نوشته‌ها
کیت جن نانو ویپرسو

نقد و بررسی کیت جن نانو ویپرسو Vaporesso Gen Nano

با نظردهی در پست های بلاگ 10 امتیاز کسب کنید

فهرست مطالب

نقد و بررسی کیت جن نانو ویپرسو Vaporesso Gen Nano

کیت جن نانو ویپرسو Vaporesso Gen Nano  نسخه‌ای بسیار کوچک و فوق العاده سبک از Gen می‌باشد. یکی از مدل‌های پر فروش و با عملکردی عالی در سال 2019 می‌باشد. این محصول شامل یک باتری با توان خروجی 80 واتی و با ظرفیت 2000 میلی آمپری است که شامل آخرین نسخه از چیپست AXON است که این چیپست توانسته ویپرسو نانو جن را پیشرفته‌تر از هم رده‌هایش کند.

این ویپرسو فوق العاده با مخزن GTX22 sub-ohm  جفت می‌شود که دارای قطر 22 میلی‌متر و همچنین ظرفیت جویس آن 3.5 میلی لیتر می‌باشد و مهم‌ترین ویژگی آن سازگاری با کویل GTX است، از کویل‌های محبوب در خط pod  PM Target استفاده می‌شود.

مطمئنا کیت جن نانو ویپرسو یکی از جذاب‌ترین و پرطرفدارترین محصولات است. اما آیا جن نانو ویپرسو جایگزینی مناسب برای جن ویپرسو می‌باشد؟ برای یافتن این پاسخ پیشنهاد می‌دهیم این مقاله را ادامه دهید…..

کیفیت ساخت و طراحی کیت جن نانو ویپرسو Vaporesso Gen Nano

کیت جن نانو ویپرسو  نسخه‌ای بسیار نزدیک به نسخه اصلی می‌باشد با این تفاوت که بدنه‌ای بسیار کوچک‌تر دارد. جدا از ویژگی اندازه و سایز تنها تغییراتی که در ظاهر مشاهده جهت دکمه‌های آن می‌باشد. کیت جن نانو ویپرسو  دارای پورت شارژ کناری است، به همین دلیل در ورودی برای باتری وجود ندارد. به این معنی است مانند نسخه اصلی جن یک دستگاه جذاب و شگفت انگیز می‌باشد و به هیچ عنوان از کیفیت آن کم نشده است.

کیت جن نانو ویپرسو  در طیف رنگ‌های سیاه و آبی و قرمز و … می‌باشد که هر کدام از رنگ‌ها جذابیت منحصر به فرد خود را دارد. بافت‌های عقب و جلو لاستیکی بوده و هنگامی که آن را در دست می‌گیرید حسی جذاب به همراه دارد و دکمه آن کلیکی است که عملکرد عالی دارد.. صفحه نمایش آن روشن است که خواندن صفحه را برای ما آسان می کند و نام تجاری هیچ گونه مزاحمتی را برای شما به وجود نمی‌آورد. به طور کلی طراحی در جهتی است که راحتی و آسایش شما طرفداران را به همراه دارد.

در رابطه با مخزن، قابلیتی که کیت جن نانو ویپرسو  نسبت به نمونه‌های قبلی ندارد، یک مخزن کوچک sub ohm با دو ظرفیتی  متفاوت (2.5 میلی لیتر و 3.5 لیتری) می‌باشد و یک کویل پر فشار و مناسب که در کمترین زمان ممکن داغ می‌شود. در این محصول همه چیز عالی و فوق العاده است و هیچ چیزی برای ایراد گرفتن وجود ندارد. تنها مسئله کوچکی که وجود دارد برآمدگی پلتفرم 510 می‌باشد که فاصله کمی بین دستگاه بخور و مد وجود دارد و ممکن است برای بعضی ها آزار دهنده باشد. به جز این مورد کیفیت ساخت و طراحی نانو جن فوق العاده و عالی است.

مد های کیت جن نانو ویپرسو :

ابعاد ویپرسو نانو جن در حدود   115 x 40.3 x 24.3  است و کناره‌های آن حالت اریب بسیار ملایمی دارد و اندازه اتومایزر 24mm و بدون هیچ برآمدگی می‌باشد. وزن این دستگاه به تنهایی حدود83  گرم است که همراه با مخزن پر شده وزن آن به حدود 140  گرم می‌رسد که در حالت کلی این دستگاه نسبت به رقبای دیگر بسیار سبک و کوچک بوده و صد البته بسیار خوش دست است.

اولین چیزی که در برخورد با کیت جن نانو ویپرسو برای شما جالب خواهد بود اطلاعات صفحه نمایشی آن است که دقیقا مشابه نسخه اصلی این مدل می‌باشد. نکته جالبی که وجود دارد این است که صفحه نمایش جن نانو کمی بزرگ‌تر است.

به جز موارد گفته شده تفاوتی که بسیار عالی هم است و در جن نانو در نظر گرفته شده، این است که تخمینی از مقدار واتی است که شما قرار است استفاده کنید، مشخص می‌کند، البته این تخمین خیلی دقیق نیست. در واقع پیشنهاد ما برای کویل‌های 0.2 اهم بین 70-65 وات است که بسیار بالاتر از درجه کویل هستند.

ویژگی‌های کیت جن نانو ویپرسو  بسیار شبیه به جن اصلی می‌باشد به جز حالت super player  که در باتری داخلی به چشم نمی‌آید.

 • برای روشن و خاموش شدن دستگاه باید 5 بار کلید را فشار دهید
 • برای وارد شدن به منو دکمه حالت را 3 بار فشار دهید
 • برای پیمایش بین منو از کلیدهای بالا و پایین استفاده کنید
 • برای خروج از منو دکمه آتش را فشار دهید
 • فشار دادن 3 بار کلیک آتش برای قفل کردن تنظیمات است
 • تنظیمات TCR و قدرت با انتخاب حالت انجام می‌شوند
 • توجه داشته باشید دکمه حالت دقیقا زیر دکمه بالا و پایین است.

در مورد عملکرد کنترل دما، چیپست AXON قرار داده شده است که همیشه عملکرد عالی دارد که مطمئنا این چیپست قوی حتی ضعف وات پایین دستگاه را برطرف می‌کند.

سرانجام مشکلی که در کیت جن نانو ویپرسو اصلی می‌توان یافت این است که مواد لاستیکی باعث ایجاد لکه آب روی آن می‌شود و چنین چیزی اصلا در در ویپرسو نانو جن مشاهده نمی‌شود. پیشنهاد می کنیم برای افزایش طول عمر دستگاه همیشه دستگاه را خشک نگه دارید.

مخزن GTX 22 کیت جن نانو ویپرسو

این مخزن عالی با قطر 22 میلی متر است که در صورت استفاده از لیوان حباب مناسب می‌توانیم تا 3.5  میلی لیتر ایجوس مناسب پر کنیم که برای پر کردن مخزن باید در پوش بالایی را باز کنیم. دقت داشته باشید که مخزن را تا انتها پر نکنید در غیر این‌صورت باید کناره‌های خارجی دستگاه را تمیز کنید و بعد از تمام شدن کار برای بستن دوباره درپوش هنگام پیچیدن آن را مقداری به پایین فشار دهید.

سه شکافت جریان هوا روی حلقه وجود دارد که هنگامی هر سه باز باشند جریان هوا را کامل به سمت ریه می‌کشند. البته گاهی نشتی هوا ممکن است پیش بیاید که مشکلی غیر عادی است، البته ممکن است گاهی در فصل گرم مقداری آزار دهنده باشد.

این مخزن عالی برای کویل‌های GTX  مناسب است. نمونه‌ای از کویل‌هایی که در این مخزن می‌توان استفاده کردTarget pod mod  و کیت GTX One starter است که هر دو از کویل های مبتدی عالی و با کارایی فوق العاده  هستند. مخصوصا برای ویپ MTL  با کویل های با مقاومت بالاتر مناسب است. اما بهترین نکته‌ای که برای مخزن عالی است این است که کویل‌هایی را استفاده کنید زمان طولانی از تولید آنها گذشته و کیفیتشان مطمئن هستید. در اینجا 2 کویل متفاوت و یک سری RBA  موجود می‌باشد. تعویض کویل کاری بسیار آسان است فقط کافی است پایه را باز کنید کویل قدیمی را خارج و کویل جدید را جایگزین کنید.

این کویل ها بسیار عالی هستند و از نظر عملکرد از برخی از بهترین کویل های RDL نیز بهتر هستند. کویل 0.6 اهم تعادل خوبی در عملکرد و قدرت باتری ایجاد می‌کند. در بررسی‌های آنتونی درباره Target PM80 و Target PM80 SE می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد عملکرد و عمر کویل پیدا کنید.

و حالا جنبه MTL  بسته را مورد بحث قرار می‌دهیم در این بسته بندی یک کویل با مقاومت 1.2 قرار دارد. مطمئنا این کویل‌ها برای کویل MTL VAPING در صفحه کویل مناسب‌تر است. بنابراین من یکی را انتخاب کردم و آن را در مخزن فرو کردم و نوک قطره ای را با یک سوراخ باریک‌تر جایگزین کرده‌اند.

آیا مخزن GTX 22  می‌تواند MTL   را انجام دهد؟ از نظر تکنیکی بله اما برای این کار مناسب نیست. اگر جریان هوا به اندازه یک مو باز گذاشته شود و وات را تا اخرین حد کویل بالا ببریم به طور مشابه با Innokin Zlide با هر چهار سوراخ باز بخار می‌شود و تقریبا کمترین ضربه به گلو وارد می‌شود. البته یک کویل کم ولتاژ با یک بخار باریک برای MTL  مناسب نیست. اما در این بسته ویپرسو حتی چنین کویلی قرار ندارد پس نمی‌توانیم این دسته بندی را مقصر بدانیم و اگر می‌خواهید عمر باتری را بالا ببریم کویل 1.2 اهم برای RDL بد نیست.

دوام و شارژ باتری کیت جن نانو ویپرسو :

باوجود پنج کویل و یک اتومایزر RBA موجود ، بسته به توان خروجی کویل عمر باتری بسیار متفاوت خواهد بود. هنگام استفاده از آن با کویل 0.2 اهم در 50 وات ، تقریبا دو مخزن پر (حدود 6 میلی لیتر)را ویپینگ کردم ، اما این به معنای زمان زیاد ویپینگ در آن سطح نیست. با استفاده از کویل 1.2 اهم تقریبا از همان مقدار جویس استفاده کردم ، اما رسیدن به آن سطح مستلزم زمان ویپینگ به مراتب بیشتری بود.

زمان لازم برای شارژ این باتری با ظرفیت 2000 میلی آمپری 75 دقیقه است که بسیار چشمگیر می‌باشد که حتی سیستم‌های محافظ دیگر زمانی خیلی بیشتر نیازمند هستند. نکته‌ای که قابل توجه است استفاده نکردن از درگاه TYPE-C می‌باشد که در این کیت جن نانو ویپرسو از درگاه USB برای شارژ استفاده می‌شود. در دستگاه های قبلی نیز از درگاه شارژ TYPE-C استفاده شده بود.

در پایان این نکته که صفحه نمایش درصد باتری و حتی زمان شارژ باقیمانده را نشان می دهد بسیار دوست داشتنی می‌باشد و این زمان باقیمانده تقریبا دقیق نشان داده می‌شود.

مزایا و معایب کیت جن نانو ویپرسو :

مزایا:

 • کیفیت ساخت عالی
 • بافت لاستیکی که به دست احساس خوبی می‌دهد
 • بسیار جمع و جور و وزنی سبک
 • صفحه نمایش بزرگ و روشن
 • کارکرد آسان
 • کویل‌های GTX را می‌گیرد
 • کویل‌ها برای همه انواع بخار DL مناسب هستند
 • کویل‌ها فشار مناسبی دارند
 • سر RBA موجود است
 • چیپست عالی
 • بسیاری از حالت‌ها و ویژگی‌ها را دارد
 • سر RBA را دارد
 • نسبت به اندازه عمر باتری عالی
 • شارژ سریع (75 دقیقه)

معایب

 • بدون درگاه شارژTYPE-C
 • فاصله کم بین دستگاه بخار و حالت
 • مخزن برای بخار MTL مناسب نیست
 • عمر باتری برای کویل 2 مناسب نیست

سخن نهایی:

اگر به دنبال یک بسته بندی که راحت در جیب شما جا شود این دستگاه انتخابی بسیار عالی است و یکی از راحت‌ترین دستگاه‌ها است. فقط نباید در انتخاب حالت‌های آن را اشتباه کنید، تنها لازم است بدانید که با این دستگاه نمی‌توانید تمام حالت‌های بخار را داشته باشید.

باتری 2000 میلی آمپری حالت دستگاه را به مخازن MTL  و کم توان RDL  محدود می‌کند. ترس از اینکه مانند یک فن بوی(fanboy) به نظر رسد وجود دارد که اگر با یک Innokin Zlide استفاده شود یک تنظیم عالی خواهید داشت. با توجه به مخزن GTX22 بهترین گزینه برای کویل 0.6 اهمی در حدود 25 وات است که این حالت فوق العاده سبک شما را بسیار شگفت انگیز خواهد کرد.

در مورد مخزن GTX22 می‌توان این را درنظر گرفت که کویل‌های متنوع زیادی را می‌توانید داشته باشید که برای مدتی طولانی در دسترس شما هستند و یک تضمین عالی برای کویل‌های متفاوت است .

فروشگاه اینترنتی ویپرزکو مرجع خرید ویپ همراه با خدمات پس از فروش و  تنها نماینده رسمی شرکت گیک ویپ در ایران  می باشد، جهت استعلام نمایندگی میتوانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید.
www.geekvape.com/partners/

1 دیدگاه

پیام بگذارید

بازگشت به نوشته‌ها
×