ویپینگ با اتومایزر ساب اهم

بازگشت به نوشته‌ها
ویپینگ با اتومایزر ساب اهم

ویپینگ با اتومایزر ساب اهم

با نظردهی در پست های بلاگ 10 امتیاز کسب کنید

ویپینگ ساب اهم چیست؟

حتما تاکنون افرادی را دیده اید که هنگام ویپینگ بخارهای خیلی بزرگی را تولید می کنند. احتمالا بسیار متعجب شده و از خودتان پرسیده اید که چگونه این کار را می کنند؟ یا ممکن است تاکنون کلمه ی ساب اهم را شنیده باشید ولی هیچ ایده ای در مورد معنای آن نداشته باشید. ویپینگ ساب اهم در واقع به معنای استفاده کردن از یک ویپی است که ویژگی های خاصی دارد و باعث ایجاد بخارهای خیلی بزرگ می شود.

مزایای ویپینگ ساب اهم چیست؟

بخار بیشتری و متراکم تری نسبت به ویپ های معمولی تولید می کند

بخار گرم تری دارد

اینکه در هر بار کام گرفتن بخار بیشتری ایجاد میکند به این معنی است که بخار بیشتر با نیکوتین بیشتر همراه است که باعث می شود تا ویپینگ رضایت بخش تری را تجربه کنید.

آیا ویپینگ ساب اهم بی خطر است؟

در ابتدا ویپینگ ساب اهم فقط برای افراد باتجربه ای که از قانون اهم اطلاع داشتند و دانش تکنیکی ساخت و چگونی کار کردن سیگارهای الکترونیکی را داشتند مناسب بود. به دلیل اینکه انتخاب توان و مقاومت نامناسب برای کویل میتواند منجر به رخ دادن اتفاقات خطرناکی شود، ویپینگ ساب اهم باید توسط ویپرهای حرفه ای و با تجربه انجام میگرفت.

اما امروزه ویپینگ ساب اهم به خاطر وجود دستگاه های از پیش تنظیم شده ای که برای ایمنی بیشتر کاربران تولید شده، راحت تر شده است. بعضی از ویپ های ساب اهم باتری هایی دارند که به شما اجازه تنظیم ولتاژ و توان را می دهند و بعضی دیگر به طور کامل از پیش تنظیم شده اند و خیلی ساده و فقط با فشردن دکمه ی فایرینگ تجربه ی ویپینگ را برای شما رقم میزنند. از بهترین ویپ ها با این اتومایزر  برای افراد تازه کار میتوان به Aspire PockeX و Innokin Adopt Kit اشاره کرد.

قبل از خرید اولین ویپ ساب اهم دانستن چه مطالبی لازم است؟

روش های ویپینگ – ویپینگ دهان به ریه (MTL) و ویپینگ مستقیم به ریه (DTL)

ویپینگ ساب اهم در واقع تجربه ی ویپینگ DTL را برای شما فراهم میکند، یعنی در این نوع ویپینگ بخاری که از ویپ خارج می شود مستقیما به داخل ریه های ویپر وارد شده و از آنجا به داخل دهان برگشته و به بیرون انتقال می یابد. 

ویپ های معمولی برای ویپینگ MTL طراحی شده اند، یعنی دقیقا مثل سیگار کشیدن ابتدا بخار را وارد دهانتان می کنید و سپس آن را به ریه هایتان فرو می برید و سپس عینا به صورت عکس تکرار میشود (بخار از ریه به دهان و از دهان به بیرون انتقال می یابد). بنابراین اگر ویپینگ برای شما مقوله ی جدیدی است، بهتر است با ویپ های معمولی شروع به این کار کنید.

این ویپینگ نوعی از ویپینگ است که عادت کردن به آن کمی زمان بر است. اگر در اولین بار استفاده از یک دستگاه ساب اهم کمی سرفه کردید، بهتر است فروبردن بخار به طور مستقیم به ریه هایتان را کمی تمرین کنید و از زیاد نبودن مقدار نیکوتین مورد استفاده تان هم اطمینان حاصل کنید. دریافت نیکوتین در دستگاه های ساب اهم سریعتر است بنابراین لزومی ندارد که از همان مقدار نیکوتین مورد استفاده در ویپ های استانداردتان استفاده کنید.

از چه نوع ایجوس هایی در ویپینگ ساب اهم میتوان استفاده کرد؟

اجزای اصلی یک ایجوس شامل پروپیلن گلیکول (PG)، گلیسیرین طبیعی گیاهی (سبزیجات، VG) و طعم دهنده ها می شود. البته بعضی از ایجوس ها مقداری نیکوتین هم دارند که با واحد میلی گرم (mg) در بسته بندی محصول به آن اشاره می شود.

لازم است که درباره ی VG و PG هر ایجوس و نسبت این دو (PG/VG) اطلاعات کافی داشته باشید. چون این نسبت است که مشخص می کند که هر ایجوس برای چه نوع ویپ یا کویلی مناسب است.

ایجوس های مناسب برای ویپینگ با این اتومایزر معمولا مقدار VG بیشتری دارند (%60 یا بیشتر) و بهترین نسبت برای این نوع از ویپینگ  80VG/20PG است.

ایجوس هایی که برای ویپینگ استاندارد مناسب هستند, معمولا PG بیشتری دارند (بعلت MTL بودن) و بهترین نسبت برای ویپینگ معمولی  70PG/30VG است.

شما میتوانید از جوس هایی که نسبت 50/50 (PG/VG) دارند استفاده کنید چون این نوع از جوس ها تقریبا برای هر نوع تانک و ویپی مناسب اند. البته اگر کویلتان مقاومت کمی دارد، استفاده از جوس هایی که این نسبت را دارند به شما پیشنهاد نمی شود.استفاده از جوس هایی که PG زیادی دارند در ویپ های ساب اهم باعث ایجاد طعم سوختگی و اذیت شدن گلو می شود و بلعکس استفاده از جوس هایی که VG زیادی دارند در ویپ های معمولی هم باعث رخ دادن همین اتفاق می شود.

بهترین مقدار نیکوتین برای ویپینگ ساب اهم چیست؟

همانطور که کمی بالاتر هم توضیح دادیم، ویپ های ساب اهم بخار بیشتری تولید می کنند و نیکوتین بیشتری را در هر بار کام گرفتن وارد دهانتان می کنند، بنابراین لازم است که از ایجوس هایی که نیکوتین کمتری دارند استفاده کنید. رایج ترین مقدار نیکوتین برای ویپرهای ساب اهم 3 و 6 میلی گرم است. اگر به تازگی ویپینگ ساب اهم را شروع کرده اید، شاید بهتر باشد که با مقدار نیکوتین 6 میلی گرم یا ایجوس های Short Fill (ایجوس هایی که شما قادر به تنظیم مقدار نیکوتین دلخواهتان هستید) شروع کنید.

فروشگاه اینترنتی ویپرزکو مرجع خرید جوس، ویپ، پاد و ماد وهمراه  با ضمانت پس از فروش و تنها نمایندگی رسمی شرکت گیک ویپ در ایران می باشد، جهت استعلام نمایندگی میتوانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

www.geekvape.com/partners/

دیدگاه (3)

پیام بگذارید

بازگشت به نوشته‌ها
×