پنج اشتباه در استفاده از ویپ

بازگشت به نوشته‌ها
اشتباه در استفاده از ویپ

پنج اشتباه در استفاده از ویپ

با نظردهی در پست های بلاگ 10 امتیاز کسب کنید

فهرست مطالب

پنج اشتباه در استفاده از ویپ

استفاده از ویپ در سال‌های اخیر بسیار رایج شده است ولی چند اشتباه در استفاده از ویپ صورت میگیرد امروز قصد داریم تا به این نکات رسیدگی کنیم .

بسیاری از افراد به دلایل مختلف از ترک سیگار گرفته تا انجام ترفندهای مختلف و سرگرمی به استفاده از ویپ روی می‌آورند. اگر شما هم اخیرا وسوسه شده‌اید که از این دستگاه‌های جذاب و دوست داشتنی استفاده کنید بهتر است اشتباهات رایج سایر مبتدیان در استفاده از ویپ را انجام ندهید.

شاید تصور کنید که استفاده از ویپ کار ساده‌ای باشد، کافی است هزینه یک دستگاه و ایجوس را پرداخته، تانک اتومایزر را لبالب پر کرده و دستگاه را روشن کنید؛ اما بهتر است همین الان فکر انجام چنین کاری را کنار بگذارید زیرا با عدم اطلاعات کافی چیزی جز طعم ایجوس سوخته و سرفه‌های طولانی نصیبتان نخواهد شد.

هرکاری اصول و قوانین خاص خود را دارد و بهتر است پیش از صرف هرگونه هزینه درباره چیزی که قصد خریدش را دارید اطلاعات لازم را کسب کرده و بعد به صورت اصولی و صحیح از دستگاه خود استفاده کنید.

اگر به تازگی با دنیای رنگارنگ ویپ‌ها آشنا شده‌اید، یک مبتدی هستید اما بهتر است که اشتباه در استفاده از ویپ را مانند سایر مبتدیان انجام ندهید.

خرید ویپ ارزان‌قیمت و بی‌کیفیت

همانطور که همیشه می‌گویند:« هیچ ارزانی بی‌دلیل نیست و هیچ گرانی هم بی‌علت نیست». اولین اشتباه ویپرهای مبتدی این است که گمان می‌کنند تمام ویپ‌ها شبیه به هم بوده و انتظار دارند با خرید یک ویپ ارزان قیمت و بی‌کیفیت لذت بی‌نظیر ویپینگ را تجربه کنند. به عنوان یک فرد مبتدی، واقع بین بودن اولین کاری است که باید انجام دهید. ابتدا قصد و منظور خود از خرید ویپ را مشخص کنید، این که ویپ را به قصد ترک سیگار می‌خرید یا می‌خواهید با آن تریک‌ها و ترفندهای مختلف انجام دهید نقش مهمی در هزینه‌ای که باید صرف کنید دارد.

ایجوس و دستگاه با کیفیت در کنار هم تجربه ویپینگ را کامل می‌کنند. یک دستگاه خوب باید باتری قوی داشته و بخار غلیظی تولید کند. متاسفانه افزایش طرفداران ویپ‌ها باعث شده تا بازار پر از دستگاه‌های بی‌کیفیت و ارزان قیمت باشد. نه تنها دستگاه بلکه کیفیت ایجوس خریداری شده نیز تاثیر بسیار مهمی در لذت ویپینگ دارد.

شاید به عنوان یک مبتدی نخواهید هزینه زیادی صرف کنید اما باید بدانید که با هزینه بسیار کم و ارزان هم نمی‌توانید یک دستگاه خوب خریداری کنید. البته لازم است که اشاره کنیم همیشه قیمت بالا هم تضمین کننده کیفیت دستگاه یا ایجوس نیست. بهتر است ابتدا در مورد دستگاه‌های مختلف تحقیق کرده و بعد از این که فهمیدید کدام دستگاه برای شما مناسب است، اقدام به خرید کنید.

خرید ایجوس‌های بی‌کیفیت و ارزان قیمت

عطر و طعم یک ایجوس، تاثیر بسیار زیادی در تکمیل لذت ویپینگ دارد. اگر دستگاه موردنظرتان را خریداری کرده‌اید، وقت انتخاب ایجوس است. همیشه ایجوس‌های با کیفیتی برای دستگاه خود بخرید تا نه تنها لذت واقعی ویپینگ را تجربه کنید؛ بلکه طول عمر ویپ خود را نیز افزایش دهید. یک ایجوس بی‌کیفیت طعم و رایحه‌ای سوخته در دهانتان پخش می‌کند و نه تنها باعث سردرد و گلودرد می‌شود بلکه به کویل‌هایتان نیز آسیب می‌رساند.

علاو‌ه‌بر این، ایجوس‌ها انواع مختلفی مانند سالت نیکوتین‌ها دارند. پیش از خرید در مورد انواع ایجوس‌ها کمی تحقیق کرده و نظرات دیگران را در خصوص برندهای مختلف بررسی کنید. همچنین در هنگام خرید حتما به مشخصات ایجوس مانند وی جی (VG)، پی جی (PG) و میزان نیکوتین آن دقت کنید.

استفاده سنگین از ویپ‌ها

به عنوان یک فرد مبتدی که تا به حال تجربه استفاده از ویپ را نداشته بهتر است آهسته آهسته پیش بروید. اگر در همان ابتدای راه با ایجوس‌های سنگین ( دارای نیکوتین بالا) ویپینگ را  شروع کنید، قطعا بعد از چند روز استفاده، از ویپ خود دلزده شده و احساس می‌کنید هزینه اضافی صرف خرید آن کرده‌اید.

همانطور که پیش از این اشاره کردیم، ابتدا باید مشخص کنید که به چه هدفی قصد استفاده از ویپ را دارید؟ آیا راحتی و سهولت استفاده از دستگاه برایتان مهم است یا طراحی و ویژگی‌های جانبی آن؟ مهم‌ترین ویژگی دستگاه ویپ برایتان چیست؟ برای خرید ویپ چه بودجه‌ای در نظر گرفته‌اید؟

می‌توانید سوالات بالا را پیش از صرف هزینه و ورود به دنیای ویپرها از خودتان بپرسید و بعد از تحقیقات کافی اقدام به خرید و استفاده اصولی از دستگاه خود کنید.

ویپ شبیه سیگار نیست!

به عنوان یک نکته اساسی و مهم در دنیای ویپ‌ها، باید بدانید که ویپ و سیگار شباهتی به هم ندارند، همچنین اگر از ایجوس‌های سنگین ( سالت نیکوتین) استفاده می‌کنید باید بین هر ویپینگ فواصل زمانی در نظر بگیرید. استفاده بیش از حد از ویپینگ می‌تواند باعث سرگیجه حالت تهوع شود. اگر اولین بار است که می‌خواهید از دستگاه خود استفاده کنید، بهتر است ابتدا با کام‌ها سبک شروع کنید. برای استفاده از ویپ اصلا عجله‌ای نداشته باشید، برخلاف سیگار نیازی به پک‌های طولانی و عمیق نیست. هرچه ملایم‌تر از ویپ خود استفاده کنید، لذتی شیرین‌تر را تجربه خواهید کرد.

اگر از ویپ خود دقیقا شبیه به سیگار استفاده کنید، جایی تعجبی نیست که همیشه مقداری ایجوس وارد دهانت شده و به سرعت سردرد بگیرید.

 ویپتان را شارژ می‌کنید؟

بعد از ورود به دنیای ویپرها، شارژر دستگاه و شیشه ایجوس تبدیل به دو عضو جدانشدنی جیب یا کیف شما خواهد شد. ویپ شبیه سیگار نیست که برای روشن کردن آن نیاز به فندک و کبریت داشته باشید، اگر زمانی فراموش کردید شارژرتان را به همراه داشته باشید و دستگاه خاموش شده باشد، برای روشن کردن آن باید به خانه رفته و کابل خود را بیاورید. هرگز از سایر کابل‌ها مانند کابل شارژ تلفن همراه برای شارژ دستگاه خود استفاده نکنید زیرا به باتری آسیب رسانده و طول عمر دستگاهتان را به شدت کاهش می‌دهد.

پیشنهاد می‌کنیم، همیشه یک ساعت قبل از بیرون رفتن از خانه ویپ خود را شارژ کنید، در غیر این صورت باید زحمت حمل یک پاوربانک و کابل شارژر را باید به جان بخرید. اگر ویپ شما باتری یدکی داشته باشد هم می‌توانید به جای کابل باتری دیگر را در خانه شارژ کرده و همیشه همراهتان داشته باشید.

چطور مراقب ویپ دوست‌داشتنی خود باشیم؟

مراقبت و توجه به سلامت دستگاه، طول عمر آن را افزایش داده و باعث بهبود عملکرد و تجربه ویپینگی بهتر می‌شود. مانند هر دستگاه دیگری ویپ‌ها نیز نیاز به مراقبت و رسیدگی دارند. برای افزایش طول عمر ویپ نکات زیر را رعایت کنید:

  • ویپ را تمیز نگه دارید. مرتبا دهانه ویپ را تمیز کنید، هر زمان که قصد پر کردن تانک اتومایزر را دارید، مخزن را خارج کرده و بشویید تا طعم ایجوس‌های متفاوتی که استفاده می‌کنید با هم ترکیب نشوند.
  • کویل‌هایتان را مرتب تعویض کنید. بسته به میزان استفاده از دستگاه ویپ باید به تعویض کویل خود دقت داشته باشید. یک کویل ممکن است چند هفته دوام داشته و برخی دیگر کمتر از یک هفته بعد از استفاده نیاز به تعویض داشته باشند. هرچه بیشتر از دستگاه خود استفاده کنید، مدت زمان تعویض کویل‌ها نیز کوتاه‌تر خواهد بود. نگاهی به دستگاه خود بیندازید اگر پیچ‌ها فرسوده شده یا پوسته پوسته و آسیب دیده‌اند یا هنگام ویپینگ احساس سوختگی در دهان دارید، زمان تعویض کویل‌ها رسیده است.
  • مراقب باتری دستگاه خود باشید. باتری دستگاه را در فواصل زمانی مشخص بررسی کنید، اگر در صورت شارژ کامل بیشتر از یک ساعت دستگاهتان روشن نمی‌ماند، وقت تعویض باتری است.

وقت ویپینگ است!

بهتر است شما اشتباه در استفاده از ویپ را مانند دیگران مرتکب نشوید. قبل از هر خرید در مورد دستگاه یا ایجوس مورد نظر خود تحقیق کرده و با اطلاعات کافی وارد دنیای ویپرها شوید. مطمئنا این بازار رنگارنگ دستگاه و ایجوسی مناسب سلیقه شما خواهد داشت. دقت کنید تا هرگز ویپ را به صورت روشن در جیب یا کیف خود قرار ندهید، همچنین همواره بعد از اتمام استفاده آن را خاموش کنید. وقت آن رسیده دستگاه مورد نظر و ایجوس دوست داشتنی خود را خریداری کرده، تانک اتومایزر را پر و دستگاه را روشن کنید و بعد از آن با کام‌های آرام و سبک از تجربه بی‌نظیر ویپینگ لذت ببرید. به دنیای ویپرها خوش آمدید!

1 دیدگاه

پیام بگذارید

بازگشت به نوشته‌ها
×