چه مقدار نیکوتین برای شما مناسب است؟

بازگشت به نوشته‌ها
چه مقدار نیکوتین برای شما مناسب است؟

چه مقدار نیکوتین برای شما مناسب است؟

با نظردهی در پست های بلاگ 10 امتیاز کسب کنید

چه مقدار نیکوتین برای شما مناسب است؟

نکات کلیدی و بسیار مهمی هنگام انتخاب کیت ویپ وجود دارند که تجربه ویپینگ شما را تعیین می‌کنند. نوع دستگاه ویپ، مخازن یا کارتریج‌ها، کویل‌های متنوع و ایجوس‌ها این انتخاب را بسیار متنوع کرده‌اند. با وجود تاثیر زیاد هر یک از این موارد، کیفیت دستگاه ویپ بیشترین اثرگذاری ممکن در ایجاد بخارهای مناسب و دریافت نیکوتین را دارد. درواقع بدون بهره‌مندی از یک دستگاه حرفه‌ای، تجربه ویپینگ عالی بی معنی است! 

هدف اصلی سیگارهای الکترونیک تحویل نیکوتین به بدن افراد است و به بسیاری از افراد سیگاری این امکان را می دهد که فرصت ترک سیگار را داشته باشند. عمدتا میزان نیکوتین مورد نیاز برای بدن در طول ویپینگ مورد غفلت قرار می‌گیرد و همین مساله پروسه ترک سیگار را با اختلال مواجه می‌کند. در ابتدا افراد علاقه‌مند به ویپینگ باید از میزان مورد نیاز نیکوتین برای بدن خود آگاهی یابند، سپس انواع مختلفی از ایجوس‌ با درصدهای متنوع نیکوتین را امتحان کنند. 

سطح سیگار خود را تعیین کنید!

شما در ابتدای امر باید با خود صادق باشید و میزان مصرف نیکوتین خود را در قالب تعداد سیگارهای روزانه اندازه گیری کنید. دقت داشته باشید که معمولا افراد سطح سیگار خود را با کلماتی مانند سبک یا سنگین توصیف می‌کنند. این در حالی است که این کلمات قابل اندازه‌گیری نیستند و به‌درستی مشخص کننده سطح نیکوتین مصرفی شما نیستند!

از طرفی برندهای متنوع معمولا سطوح مختلفی از نیکوتین را در سیگارهای خود تعبیه می‌کنند. این مساله به سخت تر شدن اندازه‌گیری نیکوتین مصرفی نیز دامن می‌زند. زیرا ممکن است فردی دو یا سه نخ سیگار بکشد اما برند مصرفی او حاوی نیکوتین سنگینی باشد. در عوض فرد دیگری با مصرف تعداد نخ‌های بیشتر، میزان نیکوتین کمتری مصرف می‌کند. در ادامه تلاش کرده‌ایم که میزان مصرف نیکوتین را طی یک دسته‌بندی مشخص کرده و چارچوب خاصی را برای آن تبیین کنیم. 

  • سیگار سبک
  • سیگار معتدل
  • سیگار سنگین 
  • سیگار بسیار سنگین
سیگار سبک 

اگر شما در طول شبانه روز یک تا 10 نخ سیگار می‌کشید، در دسته‌بندی سیگار سبک قرار می‌گیرید. نکته مثبت در این مورد آن است که ترک سیگار در چنین وضعیتی بسیار آسان‌تر از دیگر موارد محسوب می‌شود. درواقع مدت زمان زیادی طول نمی‌کشد که شما مصرف نیکوتین خود را به صفر برسانید. در چنین شرایطی شما باید از میزان نیکوتین 3 تا 6 میلی‌گرم استفاده کنید. البته بهتر است که درصدهای پایین‌تر را مدنظر قرار دهید؛ چرا که 6 میلی‌گرم برای افرادی با این سطح بیش‌از حد خواهد بود. البته قانون خاصی در این زمینه وجود ندارد و این مساله کاملا به میزان مصرف شما بستگی دارد. 

سیگار معتدل

اگر از آن دسته افرادی هستید که نیمی از پاکت یا بین 11 تا 25 نخ سیگار را در طول روز خالی می‌کنید، شما یک سیگاری در حد متوسط هستید. بهترین نقطه شروع ترک سیگار برای شما 12 میلی‌گرم خواهد بود. البته 12 میلی‌گرم حداقل میزان مصرف شما است و می‌توانید این مقدار را تا 18 میلی‌گرم نیز ارتقا دهید. 

سیگار سنگین

افرادی که در طول یک روز به راحتی یک پاکت کامل یا بین 26 تا 40 نخ سیگار مصرف می‌کنند، در سطح بسیار سنگینی هستند و معمولا مقدار نیکوتین بالایی را دریافت می‌کنند. در این مرحله معمولا نوع برند سیگار نیز در تعیین مقدار نیکوتین مصرفی تاثیرگذار است. با این حال حداقل 18 میلی‌گرم در روز برای شما مناسب خواهد بود. در صورت نیاز امکان افزایش آن تا 24 میلی‌گرم نیز وجود دارد. 

سیگار بسیار سنگین

مصرف بیشتر از یک پاکت (حدود 2 پاکت) یا بین 40 تا 50 نخ سیگار در روز، نشان دهنده این مساله است که شما مصرف سیگار بسیار بالایی دارید و خوشحال هستیم که سیگارهای الکترونیک را برای ترک آن انتخاب کرده‌اید. البته گفتنی است که تعیین میزان نیکوتین مصرفی شما بستگی زیادی به برند سیگار دارد و تعیین آن کمی دشوارتر است. البته مصرف حداقل 24 میلی‌گرم نیکوتین پیشنهاد می‌شود و ممکن‌است در برخی موارد افراد از ایجوس‌های 3.6 درصدی که حاوی 36 میلی‌گرم نیکوتین هستند، استفاده کنند. 

البته نگران نباشید! در صورتی که جوس‌های موجود در بازار میزان نیکوتین مصرفی شما را پاسخگو نباشند، در بیشتر مواقع امکان افزودن نیکوتین شات به جویس‌ها وجود دارد. چنین ترکیباتی درصد نیکوتین را برای افرادی با این میزان مصرف ممکن می‌کند. البته دقت داشته باشید که شات‌های اضافی نیکوتین به دستگاه‌های پیشرفته ساب اهم افزوده نمی‌شوند و بهتر است که از نمونه‌های ارزان‌تر استفاده کنید. 

افراد با سطح سیگار سبک تا متوسط نباید از نیکوتین شات استفاده کنند. میزان نیکوتین مصرفی این افراد پایین‌تر است و مصرف چنین ترکیباتی باعث دریافت دوز اضافی می‌شود که در مواردی باعث ایجاد تپش قلب سریع، فشار خون بالا و سرگیجه می‌شوند. بنابراین، در ابتدا میزان مصرفی نیکوتین خود را اندازه‌گیری کنید و از افزودن خارج از برنامه آن خودداری کنید!

vape-liquids-stock
انواع دستگاه ویپ

پس از تعیین میزان نیکوتین مصرفی و موردنیاز لازم است که با انواع دستگاه‌های ویپ آشنا شوید. گفتنی است که هر اندازه مقدار نیکوتین سبک‌تر باشد، دستگاه‌های متنوع‌تری قابل استفاده هستند. در ادامه دو نمونه از این ویپ‌ها را معرفی می‌کنیم. 

  • ویپ‌های قلمی
  • ویپ‌های ساب اهم

ویپ قلمی

این دسته از ویپ‌ها بسیار متنوع بوده و در مقایسه با دیگر انواع ارزان‌تر هستند. ویپ‌های قلمی معمولا برای ایجوس‌های 12 میلی‌گرمی و بیشتر مناسب هستند و کار با آن‌ها بسیار آسان خواهد بود. امکان استفاده از جویس‌های متنوع و ارزان‌تر با این نمونه از دستگاه‌های ویپ ممکن شده‌است. با این حال میزان بخار تولیدشده توسط این ویپ‌ها کمتر از دیگر نمونه‌ها است. 

ویپ ساب اهم

این مدل از دستگاه‌های ویپ مدرن‌تر و پیشرفته‌تر از سایر سیگارهای الکترونیک هستند. این دستگاه‌ها قادر هستند که انرژی بیشتری را به کویل برسانند و در نتیجه ایجوس موجود در کاتریج بیشتر بخار می‌شود که در دستیابی به بخارهای بزرگ و حرفه‌ای به خوبی عمل می‌کند. همچنین این دستگاه‌ها دارای مخازن پیشرفته‌ای هستند که امکان استفاده از مقادیر بالای گلیسیرین گیاهی یا وی جی را ممکن می‌کنند. وی جی حداکثری در ایجاد بخارهای بزرگ بسیار موثر است. 

ساب اهم به این معنا است که این دستگاه‌ها تمام مقاومت‌های الکتریکی کمتر از 1 اهم را پشتیبانی می‌کنند. لذا این دستگاه‌ها برای مصرف نیکوتین‌های سنگین (سالت) مناسب نیستند. البته از آنجایی که اتومایزرهای ساب اهم برای تولید بخارهای پر حجم بسیار مناسبند در دسته اتومایزرهای بسیار محبوب و پرطرفدار محسوب می‌شوند. 

فروشگاه اینترنتی ویپرزکو مرجع خرید جوس، ویپ، پاد و ماد وهمراه  با ضمانت پس از فروش و تنها نمایندگی رسمی شرکت گیک ویپ در ایران می باشد، جهت استعلام نمایندگی میتوانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

www.geekvape.com/partners/

دیدگاه (3)

پیام بگذارید

بازگشت به نوشته‌ها
×