چگونه عمر ویپ را افزایش دهید؟

بازگشت به نوشته‌ها
چگونه عمر ویپ را افزایش دهید؟

چگونه عمر ویپ را افزایش دهید؟

با نظردهی در پست های بلاگ 10 امتیاز کسب کنید

چگونه عمر ویپ را افزایش دهید؟

چگونه عمر ویپ را افزایش دهید؟ داشتن یک دستگاه ویپ نوعی سرمایه گذاری است. حتی اگر یک ویپ گران و پیشرفته مثل ماد های های اِند (High-end Mods) نداشته باشید هم باید هزینه زیادی را بابت کویل, ایجوس و پاد های غیرقابل شارژ یا یکبار مصرف (Disposable Pods) متحمل شوید.متاسفانه هر چیزی که روزی خریداری شود مدتی پس از مصرف خراب و غیر قابل استفاده میشود و این فرآیند خراب شدن غیرقابل اجتناب است.

حتی بهترین ویپ ها هم روزی خراب می شوند ولی خبر خوب این است که با انجام چند کار و رعایت چند مسئله میتوانید عمر دستگاهتان را طولانی تر کنید.به دلیل وجود اجزای مختلف در ویپ, طولانی تر کردن عمر آن چندین مرحله دارد.

باتری ویپ

باتری یک ویپ از جهت های مختلفی مثل قلب آن میماند. برای بهترین تجربه ی ویپینگ (به خصوص با خروجی مستقیم یعنی ویپ هایی که در آنها توان ویپ وابسته به شارژ باتری است) باتری باید بهترین عملکرد خود را داشته باشد که یعنی باید فول شارژ باشد.

ممکن است از اشتباهات ساده ی روزانه افراد که منجر به آسیب زدن و خرابی باتری می شود مطلع نباشید خوشبختانه این اشتباهات به سادگی قابل اجتناب هستند.

باتری ویپتان را تا حد امکان فول شارژ نگه دارید. بهتر است که همیشه این کار را انجام دهید به خصوص در مورد باتری های اضافه ای که از آنها هر چند وقت یکبار استفاده می کنید. نگه داشتن باتری ها برای مدت طولانی باعث خراب شدن آنها می شود. اگر آنها را با شارژ %100 نگه ندارید آنها قابلیت ذخیره شارژ را از دست می دهند و دقیقا زمانی که به آنها نیاز دارید شما را ناامید می کنند.

اجازه ندهید که باتری ویپتان بیش از اندازه شارژ شود. به این اتفاق Overcharging هم میگویند که به همان اندازه که شارژ کم به باتری آسیب میزند, بیش از اندازه شارژ شدن هم به باتری آسیب میزند.

البته فول شارژ شدن بعضی از ویپ ها ساعت ها زمان می برد. صبر کردن برای فول شارژ شدن چنین دستگاه هایی کار خسته کننده ای است ولی این به این معنا نیست که میتوانید ویپتان را به شارژ بزنید, آن را در آن حالت رها کنید و آخر هفته را به مسافرت بروید. این کار نه تنها خطرناک است بلکه آسیب جدی به باتری ویپتان وارد می کند.

سعی کنید که به طور منظم از ویپتان استفاده کنید. رها کردن ویپ و استفاده نکردن از آن طی یک مدت طولانی باعث میشود که دستگاهتان شارژش را از دست بدهد.اگر یک ویپ قدیمی دارید که تصمیم دارید از آن به عنوان یک ویپ اضافه استفاده کنید, بهتر است روزی چند دقیقه از آن استفاده کنید. این کار به شما کمک می کند که آن را به بهترین عملکردش برسانید.

ویپتان را پس از استفاده خاموش کنید. این مسئله خیلی بدیهی است ولی بعضی از کاربرها آن را رعایت نمی کنند. بعضی از ویپرها فکر میکنند که دستگاه فقط در حالت فایرینگ از توان خود استفاده می کند در صورتی که دستگاه زمانی که در حالت فایرینگ قرار نگرفته است از حداقل توان ممکن استفاده می کند ولی هنوز هم کمی توان مصرف میکند. میتوان ویپ را به یک ماشین روشن بی حرکت تشبیه کرد که با وجود اینکه حرکت نمی کند, مقداری سوخت مصرف می کند.

2020_01_27_85262_1580101173._large

کویل ها

کویل ها می توانند بسیار هزینه بر باشند. کلید طول عمر طولانی تر کویل ها, کم کردن فشار روی آنهاست ولی گاهی اوقات از بعضی آسیب های وارد به کویل ها نمیتوان اجتناب کرد. ویپینگ با توان بسیار زیاد یا بعضی از ایجوس ها ممکن است در دو یا سه روز سریعا باعث سوختن کویل شوند. به هر حال فشار روی کویل ها معادل فشار روی کیف پولتان است, پس سعی کنید تا حد امکان از آسیب های احتمالی به کویلتان جلوگیری کنید.

جوس مورد استفاده تان را عوض کنید. اگر به فکر تغییر ایجوس هستید, الان بهترین زمان است. ایجوس هایی که VG بیشتری دارند, غلیظ تر هستند و جذب آنها توسط کوتون سخت تر است بنابراین احتمال ایجاد طعم سوخته و خشک توسط آنها زیاد است. به اضافه همیشه حواستان به این موضوع باشد که یک جوس که فقط VG و PG و کمی نیکوتین در آن وجود دارد, در ایده آل ترین حالت ممکن باید خیلی روشن و شفاف باشد. ولی گاهی اوقات به ترکیبات جوس ها کمی شکر اضافه میکنند که باعث سوختگی کویل میشود و آسیب جدی به آن وارد می کند.

کویلتان را بشویید. افراد زیادی از این ترفند مطلع نیستند ولی این کار به افزایش عمر کویلتان کمک می کند.

دو روش برای انجام این کار پیش رو دارید. روش اول این است که کویلتان را زیر آب گرم بگیرید و این کار را تا زمانی که کوتون موجود در کویل تقریبا سفید شود ادامه دهید. سپس آن را روی یک دستمال حوله ای قرار دهید و آن را برای 24 ساعت رها کنید تا خشک شود.

روش دوم روش موثرتری است. طبق این روش باید کویل را در کمی الکل روشن (اتانول) یا سرکه غرق کنید (اصلا و به هیچ وجه از الکل های تیره تر استفاده نکنید، در این الکل ها کمی شکر وجود دارد که باعث تخریب کویل هایتان می شود) و اجازه دهید که کویل برای حداقل یک ساعت در الکل یا سرکه غوطه ور بماند(هرچه بیشتربهتر). سپس آن را آب گرم بشویید و ۲۴ ساعت صبر کنید تا خشک شود. پس از ۲۴ ساعت کویل شما به خوبی تمیز و خشک شده و آماده استفاده می باشد.

با استفاده و انجام تمامی روشهای ذکر شده در بالا قادر خواهید بود تا طول عمر دستگاه خود را به بیشترین مقدار ممکن افزیش دهید.

فروشگاه اینترنتی ویپرزکو مرجع خرید ویپ، جوس، پاد و ماد و همراه با ضمانت پس از فروش و تنها نمایندگی رسمی شرکت گیک ویپ در ایران می باشد، جهت استعلام نمایندگی میتوانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

www.geekvape.com/partners/

دیدگاه (2)

 • MSN

  خیلی موضوع و مطلب خوبیه، ولی چرا اینقدر خلاصه و کوتاه؟! به نظرم شاخ و برگ خیلی بیشتری داره این بحث که خیلی خوبه ادامه بدید، مرسی

  17 فوریه 2021 در 7:29 ق.ظ
 • 9357756255

  لطفا دقیقتر توضیح بدین هم برای کویل های ساب اهم و هم سیم کویل های دست ساز
  ولی خیلی خوب بود مطالب👏👏👏

  4 آوریل 2021 در 10:26 ب.ظ

پیام بگذارید

بازگشت به نوشته‌ها
×