راهنمای کامل ویپینگ از مبتدی تا پیشرفته(2/7 -کار با اتومایزر)

بازگشت به نوشته‌ها

راهنمای کامل ویپینگ از مبتدی تا پیشرفته(2/7 -کار با اتومایزر)

با نظردهی در پست های بلاگ 10 امتیاز کسب کنید

سرفصل ها

کار با اتومایزر چگونه است ؟

چگونه میتوان یک کلیرومایزر/اتومایزر را از ایجوس پر کرد؟

با وجود اینکه کلیرومایزرها (اتومایزرها) در اندازه، برند و طراحی متفاوند اما کار با اتومایزر شرایط مشابه دارند. تمایز اصلی آنها در محل قرار گرفتن کویل است یعنی کویل آنها  یا بالا قرار گرفته است یا پایین، هرچند که امروزه در اکثر کلیرومایزرها کویل در پایین قرار دارد. برای پر کردن کلیرومایزر ابتدا باید قسمت پایینی یا بالایی آن را جدا کنید (بسته به محل قرار گرفتن کویل). اگر کویل شما در پایین قرار گرفته باشد باید قست پایینی کلیرومایزر را باز کنید و برعکس. پس از انجام این کار کلیرومایزر را کمی کج کنید و تانک را از ایجوس پر کنید. اجازه دهید که ایجوس کاملا پایین برود و تانک را تا زمان رسیدن جوس به وسط سوراخ های جریان هوا پر کنید.

از کجا زمان عوض کردن کویل ها را بفهمیم؟

زمان عوض کردن کویل توسط تغییرات ملموس در طعم و عملکرد کلیرومایزر مشخص می شود. با جایگذاری یک کویل اتومایزر جدید، بخار های بزرگ و طعم قوی را از ایجوس دریافت خواهید کرد. اولین چیزی که نشان دهنده ی سوختن کویل شماست، تولید بخار کمتر نسبت به مقدار بخار تولید شده در اوایل استفاده است. دومین نشانه، طعم کمتر و گاهی طعم سوختگی است که در ویپینگ شما اتفاق می افتد. این طعم سوختگی با شروع سوختن کویل به مرور واضح تر می شود تا زمانی که ویپ شما فقط طعم سوختگی میدهد که این به معنای این است که کویلتان سوخته و از کار افتاده است و باید آن را عوض کنید. پیشنهاد ما این است که با اولین مشاهدات سریعا کویل خود را تعویض کنید.

چگونه میتوان کویل اتومایزر را عوض کرد؟

همانطور که در قبل بیان کردیم دو نوع کلیرومایزر/اتومایزر وجود دارد: آنهایی که کویلشان درقسمت بالایی کلیرومایزر قرار دارد و آنهایی که کویلشان در پایین آن قرار دارد. در اکثر اتومایزرها (کلیرومایزرها) کویل پایین قرار دارد ولی تعداد محدودی هم وجود دارند که کویل آنها بالا باشد.

اگر یک اتومایزر (کلیرومایزر) دارید که کویل در پایین آن قرار گرفته است، ابتدا آن را بپیچانید تا زمانی که قسمت پایینی آن کاملا جدا شود. کویل در مرکز آن قسمت جدا شده وجود دارد. آن را جدا کنید سپس کویل جدید را جایگزین کنید. پس از نصب کویل جدید، قسمت پایینی اتومایزر (کلیرومایزر) را به آن متصل کنید و مانند سابق از ویپ خود استفاده کنید.

در کلیرومایزرهایی که کویل آنها در بالا قرار دارد هم تمامی این مراحل را باید عینا انجام دهید ولی با این تفاوت که باید قسمت بالایی کلیرومایزر را جدا کنید چون کویل در آنجا قرار دارد.

مهم است که به یاد داشته باشید که بعد از نصب کویل های جدید، کوتون های (فتیله های) متصل به آنها کاملا خشک هستند و در ابتدا باید چندین کام از آنها بگیرید تا آنها کمی جوس جذب کنند. تا زمانی که فتیله ها با جوس اشباع نشده اند ممکن است چندین بار با طعم سوخته مواجه شوید که کاملا طبیعی است. برای اینکه کوتون/فتیله درون کویل دستگاهتان کمی جوس جذب کند دو راه دارید: میتوانید پس از پر کردن مخزن تانک، بصورت پشت سرهم کام های کوتاه بگیرید یا اینکه کلیرومایزر را 5 دقیقه به صورت برعکس قرار دهید تا کوتون به اندازه کافی جویس را جذب کرده و مرتب شود. در این سیستم کوتون به آرامی ایجوس را جذب می کند و شما هیچ طعم سوختگی را حس نخواهید کرد.

چگونه باید یک کویل جدید را برای استفاده آماده کرد؟

هیچ چیزی بهتر از یک کویل جدید وجود ندارد اما همانطور که احتمالا تاکنون اکثر ویپرها تجربه کرده اند، طعم اولیه ی ناخوشایند و سوخته است که در استفاده از یک کویل جدید پدیدار میشود. برای به حداقل رساندن این اتفاق، آماده سازی کویل اتومایزر ایده ی خوبی است. برای این کار درواقع باید قبل از استفاده از ویپ، فتیله ی ان را از ایجوس اشباع کنیم تا هنگام ویپینگ با طعم سوختگی مواجه نشویم.

برای آماده سازی کویل قبل از استفاده فقط کافیست چند مرحله زیر را طی کنید:

قدم اول: قبل از متصل کردن کویل جدید به اتومایزر (کلیرومایزر)، جند قطره جوس داخل سوراخ های آن (سوراخ هایی که از داخل آنها کوتون/فتیله که معمولا سفید رنگ است مشخص است) بریزید و کمی صبر کنید تا فتیله جویس را کاملا جذب کند. اگر کویل شما در قسمت بالایی کلیرومایزر قرار میگیرد یا فتیله ی بلندی دارد، فتیله آن را کاملا به ایجوس آغشته کنید.

قدم دوم: کویل را به کلیرومایزر متصل کنید و از پر بودن تانک اطمینان حاصل کنید.

قدم سوم: قبل از فشردن دکمه ی فایرینگ، چندین بار کام بگیرید و اگر سوراخ های هوا قابل دسترسی هستند ابتدا با دستتان آنها را بپوشانید و بعد این کار را انجام دهید.

قدم چهارم: دکمه ی فایرینگ را فشار دهید و چندین کام پشت سر هم و سریع بگیرید. این قدم را سه یا چهار بار تکرار کنید. با اتمام این مرحله کویل شما کاملا آماده ی استفاده است.

cartomizers-1-of-1-800x400

چگونه میتوان کلیرومایزر را تمیز کرد؟

خوشبختانه تمیز کردن اتومایزر (کلیرومایزر یا گلسومایزر) کار آسانی است. البته باید بدانید که فقط اتومایزرهای/کلیرومایزرهای چند بار مصرف قابل تمیز کردن هستند و نوع یکبار مصرف آنها را نمیتوان تمیز کرد. بعضی از اتومایزرها/کلیرومایزرها کاملا قابل جداسازی هستند و بعضی از آنها یکپارچه و غیر قبل جدا سازی هستند. جدا از این مسئله که شما از چه نوع کلیرومایزری استفاده می کنید، طی کردن مراحل زیر برای تمیز کردن تقریبا تمام کلیرومایزرها لازم است:

قدم اول: بخشی از کلیرومایزر که به تانک مربوط است را جا کنید و تمام ایجوس موجود در تانک را خالی کنید.

قدم دوم: اگر کلیرومایزرتان قابل جداسازی است تمام اجزای آن را به طور جداگانه جدا کنید و هم چنین از جدا کردن کویل نیز اطمینان حاصل کنید و اگر کلیرومایزرتان قابل جداسازی نیست, فقط کافیست کویل خود را جدا کنید.

قدم سوم: اجزای مختلف را به طور جداگانه زیر آب بگیرید و از تمیز شدن و شستشوی آنها مطمئن شوید.هرگز از صابون, الکل, هیدروژن پراکسید و این قبیل چیزها برای پاک کردن کلیرومایزرتان استفاده نکنید.آب به تنهایی کافیست ولی اگر دریپ تیپ/قطره چکان (مربوط به اتومایزرهای قطره ای) آن قابل جداسازی است، میتوانید آن را با آب و صابون بشویید.

قدم چهارم: برای اینکه تا جای ممکن آب موجود در اجزا خارج شود، آنها را تکان دهید. سپس با دستمال حوله ای آنها را کاملا خشک کنید. اگر مقدار خیلی کمی آب داخل آنها باقی ماند نگران نباشید ولی سعی کنید تا جای ممکن آنها را خشک کنید. برای خشک شدن کامل اتومایزر و اجزای ان بهتر است به مدت ۲۴ ساعت پس از شستشو از ان استفاده نکنید و اجازه دهید که کامل خشک شود.

قدم پنجم: کویل را جایگذاری کنید. پیشنهاد میشود که بعد از شستشوی کلیرومایزر از یک کویل جدید استفاده کنید ولی اگر از همان کویل قبلی خود هم استفاده کردید هیچ مشکلی برایتان پیش نخواهد آمد.

قدم ششم: تمام اجزا را به جای اولیه ی خود بازگردانید و تانک را از ایجوس پرکنید. اکنون دستگاه شما آماده ی ویپینگ است.

1 دیدگاه

پیام بگذارید

بازگشت به نوشته‌ها
×