کمپانی گیک ویپ (Geek Vape)

بازگشت به نوشته‌ها
کمپانی گیک ویپ

کمپانی گیک ویپ (Geek Vape)

با نظردهی در پست های بلاگ 10 امتیاز کسب کنید

کمپانی گیک ویپ(Geek Vape)

دلیل اینکه کمپانی گیک ویپ که در شانزن بنیان گذاری شده است تاکنون به دستاوردهای مهم و رشد خوبی در صنعت سیگارهای الکترونیکی رسیده است, فرهنگ و ایده های تجاری آن است.هدف این کمپانی بهبود سریع عملکرد نیست بلکه تمرکز آن بیشتر بر پایه گذاری یک سیستم سازمانی خوب است.

کمپانی گیک ویپ از زمان تاسیس تاکنون, کمپانی بی حاشیه و بی سر و صدایی بوده است.در مقایسه با دیگر کمپانی های معروف که دائما به دنبال معرفی محصولات جدید خود هستند, Geek Vape همیشه به دنبال ادغام طرح های جدید و قدیم بوده و به خصوص با ورود سیگارهای الکترونیکی به بازار های داخلی , Geek Vape کمپانی محافظه کاری محسوب می شود.

با این وجود Geek Vape یکی از عالی رتبه ترین کمپانی ها, در میان کمپانی های تولید کننده ی سیگارهای الکترونیکی در بازار داخلی است. در سال 2018 این کمپانی در میان 3 برند برتر سیگارهای الکترونیکی قرار گرفت و امسال فروش 3 میلیارد رنمینبی(واحد پول چین) را هدف قرار داده است.

با وجود راه محافظه کارانه ای که این کمپانی در پیش گرفته است, رازی که این کمپانی را به یکی از کمپانی های برجسته و موفق این عرصه تبدیل کرده است نامشخص است ولی با بررسی تاریخچه ی این کمپانی ممکن است متوجه این راز  نامعلوم شویم.

Geek Vape که در دسامبر 2015 تاسیس شد, یک کمپانی تحقیق, توسعه, تولید و فروش سیگارهای الکترونیکی است.با وجود اینکه فقط 5 سال از تاسیس این کمپانی می گذرد و این کمپانی در واقع متعلق به یک کمپانی جوان تر در صنعت سیگارهای الکترونیکی داخلی است, هسته ی داخلی این کمپانی از یک شرکت بازرگانی که دارای تجربه ی زیاد و بنیادی عمیق است نشات می گیرد.

حوزه ی کسب و کار Geek Vape در 3 بخش است: اول ساخت یک برند مستقل در بازارهای خارجی برای توسعه ی این کمپانی, دوم ارائه ی خدمات مربوط به تولید قطعات اورجینال (OES).در حال حاضر خدمات OEM و دیگر خدمات مربوط فقط برای تعدادی از پادهای شناخته شده انجام میشوند و هدف ادامه ی این کار و انجام آن در حجم بیشتری در آینده است. سوم ارائه ی خدمات OEM در تکنولوژی کسب و کارهای مربوط به CBD(حوزه ی کسب و کار مرکزی) است چون تمرکز اصلی این کمپانی بر تکنولوژی اتوماسیون B2B(کسب و کارهای مستقیم) است.راه حل این مسئله برند VELX کمپانی Geek Vape است که وظیفه ی آن بهینه سازی و بهبود تکنولوژی اتوماسیون CBD است.

به علاوه این مسئله که این کمپانی در تولید محصولات حساسیت خاصی به خرج می دهد و هم چنین در این مورد تجربه ی زیادی هم دارد, این کمپانی در تولید محصولات به نیاز مشتریان و به روز بودن محصولات به طور جهانی توجه خاصی دارد.

هر کسی که با برند Geek Vape آشنایی دارد, مطلع است که این کمپانی به سرعت و فقط در طی چند سال به خاطر سرعت ارتقای محصولات و اعتبار خوب آن میان مشتریان به یک برند خودساخته و معروف در سطح جهانی تبدیل شده است.با این وجود این کمپانی در فضای رقابتی موجود میان تولید کنندگان سیگارهای الکتریکی بسیار آرام و بی سروصدا ظاهر شده است.

در واقع اطلاع از مسیری که بازار در پیش گرفته و تنظیم طراحی محصولات در آن جهت, مزیت این کمپانی نسبت به سایرین محسوب میشود, البته ناگفته نماند که این کمپانی به تاثیر خود محصولات روی برند هم کاملا توجه دارد.

در سال های اخیر که Geek Vape ,سری ویپ های جدید که شامل پاد ها می شوند را عرضه کرده است, یک تیم تحقیقاتی درباره ی روش های مختلف گرمایش, جنس هر جز, رسانایی روغن ها و قابل اطمینان و بهینه بودن هر کدام تحقیقاتی به عمل آوردند تا به موفقیت و عرضه ی محصولات رضایت بخش دست یابند.از سبک عملکرد در زمینه ی ماد ها و محصولات DIY برای توسعه ی پاد ویپ ها استفاده خواهد شد و در این مورد از کیفیت برای نشان دادن این برند استفاده خواهند کرد.پس از مدت طولانی این کمپانی بیان کرد که از محصولات جدید و خلاقانه ای در نیمه ی دوم سال رونمایی خواهند کرد.

با وجود اینکه کارکرد و ساختار سیگارهای الکترونیکی خیلی پیچیده نیست ولی مجموعه ی محصولات مرتبط با سیگارهای الکترونیکی و حتی سیگارهای الکترونیکی یک بار مصرف و ساده درگیر روابط و فرایند های متعددی هستند مثل زنجیره ی تامین گسترده ی آنها.هر کدام از این روابط بر روی محصول نهایی و حتی موفقیت یا شکست آن محصول تاثیر به خصوصی دارند.در فرایند تولید سیگارهای الکترونیکی کنونی, اکثر اجزا از زنجیره ی تامین برگرفته شده اند.

Geek Vape در طی  تجربه ی بیش از10 ساله اش در تجارت, از اهمیت زنجیره ی تامین مطلع شده است و هنگام ورود تولیداتش به این عرصه تصمیم به یکپارچه سازی زنجیره ی تامین گرفت و با تلاش خود موفق به کنترل کردن آن شد.در نتیجه این کمپانی به اولین زنجیره ی تامین یکپارچه ی صنعتی در صنعت ویپینگ تبدیل شد.

Geek Vape دارای 6 شرکت زیرمجموعه می باشد که پوشش های PVD ، آبکاری ، قالب های فلزی و اتوماسیون را پوشش می دهند. یکی از مزیت های یکپارچه سازی زنجیره تأمین ، قابل کنترل شدن کمپانی GEEKVAPE از لحاظ جزئیات محصول ، انتقال اطلاعات ، ثبات کیفیت محصولات و … است.به لطف این اتفاق ارتباطات راحت تر شده اند و مشکلات سریع تر شناخته و حل می شوند.و به طور کلی یکپارچه سازی زنجیره تامین باعث زودتر حل شدن مشکلات ارتباطی و ثبات کیفیت محصولات شده است و به علاوه آن ضمانتی برای کیفیت محصولات به شمار می رود.

یکی دیگر از مزیت های این کمپانی,سیستم آن است.اول اینکه این کمپانی یک کمپانی کاملا مستقل است و مسیر کلی حرکت آنها همیشه ثابت است.دوم اینکه کارمندان این کمپانی در کارهای مدیریتی هیچ دخالتی نمی کنند و در این کمپانی هر کس وظیفه ی خود را انجام می دهد.لازم به ذکر است که سیستم مدیریتی این کمپانی یکی از صادق ترین ها است و هیچگونه باندبازی یا استخدام آشنایان در آنجا صورت نمی گیرد.

یکی دیگر از دلایل اصلی رشد و پیشرفت کمپانی Geek Vape, ارزش و اصول این کمپانی به عنوان یک سازمان است.

مسئولین Geek Vape بیان می کنند:

” ما در حال حاضر انتظار ساخت یک بستر سازمانی عادلانه را داریم و با وجود اینکه اکنون تعداد کارمندان بیشتری داریم اما هر یک از این کارمند این در این کمپانی با ما شریک اند و ما باید به هر یک از این افراد احترام بگذاریم و بستری برای رشد و ارتقای آنها فراهم کنیم تا هر فرد جایگاه و ارزش خود را در Geek Vape ثابت کند.”

“ما امیدواریم که این کمپانی را به محیطی برای رشد کارمندان تبدیل کنیم واین محیط را دائما ارتقا دهیم.ما سعی داریم تا برای آنها بستری فراهم کنیم تا بتوانند ارزش خودشان در کمپانی ثابت کنند. “

یکی از مدیران گیک ویپ بیان می کند:”من باور دارم که تعداد زیادی از ما دائما سعی در جبران زحماتی که جامعه و شرکا برای ما می کشند داریم.من هنگام شرکت در جلسه ی سالانه یکی از شرکت های زیر مجموعه حس بزرگی داشتم, چون کمپانی ما همیشه با تلاش زیاد به تعهداتش پایدار بوده است.بسیاری از کمپانی های دیگر با کارمندان خود در مورد خدمات صادق نیستند ولی ما در کمپانی Geek Vape با تلاش و کار زیاد به قول هایی که داده ایم پایبندیم.با وجود اینکه این مسئله باعث افزایش هزینه ها می شود ولی ما همیشه خدماتی را در اختیار کارمندانمان می گذاریم.این خدمات از تامین شیر خشک کودکشان تا شهریه دانشگاه و حتی هزینه ی درمانی خانواده هایشان را در بر می گیرد. “

Geek Vape همیشه به فلسفه های بشردوستی, تواضع, درستی, بازتاب افکار و اعمال و خوبی که ارزش های اصلی شرکت هستند, پایبند بوده است.با وجود اینکه فقط حدود 5 سال از تاسیس این کمپانی می گذرد اما تعداد کارمندان آن به شدت افزایش یافته است.این کمپانی که با هدف رشد کارمندان در آینده, آموزشگاهی به نام Geek Academy تاسیس کرد و به این شکل به اولین کمپانی تولید سیگارهای الکترونیکی دارای آموزشگاه تبدیل شد.

1 دیدگاه

پیام بگذارید

بازگشت به نوشته‌ها
×