۶ راه جلوگیری از اسپیتینگ و پاپینگ در ویپ

بازگشت به نوشته‌ها
۶ راه جلوگیری از اسپیتینگ و پاپینگ در ویپ

۶ راه جلوگیری از اسپیتینگ و پاپینگ در ویپ

با نظردهی در پست های بلاگ 10 امتیاز کسب کنید

۶ راه جلوگیری از اسپیتینگ و پاپینگ در ویپ

۶ راه جلوگیری از اسپیتینگ و پاپینگ در ویپ، اگر هنوز با مفهوم اسپیتینگ و پاپینگ در ویپ آشنا نیستید میتوانید از در مقالات آموزشی قبل در مورد مفهوم های لیکینگ، اسپیتینگ و پاپینگ در ویپ آنشا شوید.

پس از آشنایی با مفهوم اسپیتینگ و پاپیک به بررسی  راه های جلوگیری از اسپیتینگ و پاپینگ در ویپ می پردازیم

پنبه کویل را بیش از اندازه خیس نکنید.

در اتومایزرهای RBA  (اتومایزرهایی که شارژ جوس به صورت دستی بر روی پنبه انجام می شود)  بهتر است تا پنبه را بیش از حد از جوس خیس نکنید. این بدین معناست که برای شارژ دستی پنبه حتما اجازه دهید تا جوسی که از قبل بر روی پنبه ریخته شده به طور کامل ویپینگ و بخار شود و سپس نسبت به شارژ مجدد اقدام کنید. زیرا چنانچه پنبه بیش از حد ممکن از جوس اشبا شود ممکن است منجر به اسپیتینگ و پاپینگ شود.

 

2020-06-10_12-22-00-1536x1229

پروسه ویپینگ (استنشاق) را با شدت انجام ندهید.

دومین راه از ۶ راه جلوگیری از اسپیتینگ و پاپینگ در ویپ بررسی شدت ویپینگ می باشد، ویپینگ با شدت و قدرت بالا باعث می شود تا مقدار جوس بیشتری به سمت کاتن و کویل هدایت شود و در نتیجه ممکن است اضافه این جوس مستقیما بر روی کویل رفته، سوخته (همراه با جرقه) و به سمت دهان ویپر پرتاب شود. راه حل ساده برای پرهیز از این مشکل بدین گونه است: با شدت ملایم تری ویپینگ را انجام دهید و اجازه دهید که مقدار جوس و کام شما با هم بالانس باشند. با این کار جوس به اندازه کافی بروی کاتن ریخته و هیچگاه سرریز نخواهد شد.

از ایجوس های چسبنده تر (چگال تر) استفاده کنید.

نسبت مقدار PG,Vg یکی از مهمترین نکات در ۶ راه جلوگیری از اسپیتینگ و پاپینگ در ویپ می باشد. همانطور که میدانید پی جی (PG) نسبت به  وی جی (VG) چگالی پایینتری دارد و این مساله باعث  می شود تا جوسهای با درصد پی جی بیشتر احتمال سرریز شدن جوس را بیشتر کنند. چنانچه از این مدل جوسها استفاده میکنید و دائما دچار اسپیتینگ و پاپینگ در ویپینگ خود میشوید میتوانید جوس های با وی جی بالاتر تهیه کنید و این مشکل را رفع رجوع کنید.

GettyImages-462428758__2_.0.0

فروشگاه اینترنتی ویپرزکو مرجع خرید آنلاین ویپ، پاد و انواع جوس در طعم مای گسترده و مختلفت در برند های برتر و مطرح جهانی

توان ورودی (وات) دستگاه را بالا ببرید.

چهارمین راه از ۶ راه جلوگیری از اسپیتینگ و پاپینگ در ویپ بررسی توان ورودی دستگاه ویپ می باشد، چنانچه توان وات دستگاه خیلی پایین تنظیم شده باشد، مقدار جوس وارد شده بیشتر از قدرت بخار کردن جوس توسط کویل خواهد بود که در نتیجه منجر به تجمع جوس اضافی بر روی کاتن و اسپیتینگ خواهد شد. در صورت بروز این مشکل وات دستگاه خود را بالا برده و اجازه دهید جوس اضافی جمع شده تبخیر شود.لبی اتومایزر (Drip Tip) خود را تویض کنید. چنانچه از لبی سایز ۵۱۰ استفاده میکنید و اسپیتینگ زیاد شما را از این مساله خسته کرده میتوانید لبی ضد اسپیتینگ زاویه دار بر روی اتومایزر دستگاه خود نصب کنید.

Vape-Wires-and-Vape-Coils

چیمنی اتومایزر را تمیز نگاه دارید.

تمامی تانکها دارای سیستم انتقال جریان هوااز طریق یک لوله مرکزی به نام “چیمنی” از بدنه تانک به دریپ تیپ (لبی، Drip Tip) بالایی مخزن جوس می باشند. سعی کنید که چیمنی همیشه تمیز باشد هرچند که باقیماندن قطره های ناشی از تبخیر جوس در بدنه چیمنی به ندرت بائث اسپیتینگ می شود. باید در نظر داشته باشید که ازدیاد تجمع قطرات در بدنه چیمنی میتواند در هنگام اسپیتینگ این مشکل را حادتر کند. پس بهتر است که همیشه چیمنی تمیز و پاک از وجود قطرات جوس باشد. برای تمیز کردن چیمنی کافیست دریپ تیپ یا همان لبی تانک را باز نموده و با دستمال کاغذی رول شده بدنه داخلی چیمنی را پاک کنید.

برای آگاهی از آخرین تخفیفات همین الان عضو شو

از کویل های پیچیده مانند کویل های چند رشته ای پرهیز کنید.

آخرین مورد از ۶ راه جلوگیری از اسپیتینگ و پاپینگ در ویپ استفاده از کویل های مناسب می باشد، این مورد بیشتر مربوط به اتومایزرهای دستی یا همان RBA می شود. کویل های چند رشته ای به دلیل نوع طراحیشان اغلب بائث اسپیتینگ و پاپینگ می شوند. به عنوان مثال میتوان به کویلهای کلاپتون (Clapton Coil) و کویلهای تویستد (Twisted Coil) اشاره نمود. طراحی آنها به گونه ایست که ایجوس به راحتی به سمت کویل هدایت شده و سبب اسپیتینگ و پاپینگ می شوند. لذا اگر این مشکل شما را آذار میدهد بهتر است که از این نوع کویلها پرهیز کرده و بجای آنها از کویلهای با سیمپیچ ساده گرد استفاده کنید.

دیدگاه (2)

پیام بگذارید

بازگشت به نوشته‌ها
×