PG و VG چیست ؟

بازگشت به نوشته‌ها
PG و VG چیست

PG و VG چیست ؟

با نظردهی در پست های بلاگ 10 امتیاز کسب کنید

PG و VG چیست ؟

PG و VG چیست ؟ یکی از دوستان من تاکنون چندین بار سعی کرده است تا به ویپینگ روی بیاورد.او یک دستگاه قلمی با یک کلیرومایزر/اتومایزر ساده و یک بطری ایجوس تهیه کرد ولی هنگام ویپ کردن گلوی او چنان اذیت میشد که دیگر نتوانست ویپینگ را ادامه دهد.

او فکر میکرد که این مشکل به دلیل مقدار نیکوتین زیاد برای او رخ داده است. بنابراین مقدار نیکوتین مورد استفاده ی خود را کاهش داد ولی این کار هم تاثیر خاصی در حل مشکل او نداشت. البته این موضوع را در نظر داشته باشید که برای کسی که ویپر حرفه ای نیست و در واقع فردی سیگاری است که هر از گاهی به ویپینگ روی می اورد, کم کردن مقدار نیکوتین به مقدار قابل توجهی از لذت ویپینگ برای او میکاهد.

سپس او دوباره به سیگار روی اورد. زمانی که من این موضوع را متوجه شدم, تصمیم گرفتم همراه با او ازمایشی را انجام دهم. به همین منظور چند جوس با مقادیر مختلف نیکوتین و نسبت های VG/PG متفاوت تهیه کردم و از او خواستم هرکدام را امتحان کند. من مقدار نیکوتین و نسبت VG/PG هر جوس را به او نگفتم و ترجیح دادم که این ازمایش به عنوان یک آزمایش علمی Blind Test(آزمایشی که در طی آن فردی که آزمایش روی او انجام میشود از آزمایش مطلع نیست) انجام شود.آزمایش ها دلیل این اتفاق را مشخص کردند.جوس هایی که نیکوتین زیاد و VG بیشتری داشتند,گلوی او را اذیت نمیکردند ولی جوس هایی با نیکوتین کم و PG بیشتر باعث اذیت شدن گلوی او می شدند.آنجا بود که او متوجه شد که چیزی که او را اذیت میکند نیکوتین نیست بلکه PG است.از آن زمان به بعد او سیگار را کاملا ترک کرده و ویپینگ را جایگزین کرده است.

برای اینکه در خرید جوس انتخاب بهتری داشته باشید ابتدا باید با این مفهوم آشنا شوید PG و VG چیست ؟

و با وجود تاثیر قابل توجه نیکوتین, در چنین شرایطی نسبت VG/PG است که ممکن است برای شما مشکلاتی بوجود اورده باشد پس لازم نیست که سریعا ویپینگ را کنار بگذارید و از آن دست بکشید.پس چه فرقی میکند؟چرا هنوز هم کمپانی های تولید کننده ی ایجوس از PG استفاده میکنند اگر آن ویپینگ را برای مردم ازاردهنده میکند؟ PG و VG چیستند و تفاوت بین آنها چیست؟

اکنون سعی داریم درباره ی PG و VG توضیح دهیم تا به شما در پیدا کردن نسبت مناسبتان (PG/VG Ratio) کمک کنیم.

7-827x322-1

پروپلین گلیکول یا PG چیست ؟

پروپلین گلیکول یا PG چیست ؟ پروپلین گلیکول الکلی بی رنگ و تقریبا بی بو است که نام شیمیایی آن پروپن-1 2-دیول (propane-1,2-diol) است. این ماده ی شیمیایی 3 شاخه ی کربنی دارد که به شاخه ی اول و دوم آن 2 گروه الکلی OH متصل شده اند.این مایع, مایعی غیر سمی است و موارد مصرفی مختلفی دارد. پروپیلین گلیکول خواص مختلفی دارد که شامل حلّال بودن, نگه دارنده بودن(به معنای جلوگیری کردن از فاسد شدن دیگر مواد) و خاصیت مرطوب نگه داشتن محیط است.این ماده در لوازم آرایشی, دارویی, مواد غدایی انسانها و حیوانات, بعنوان طعم دهنده ی مواد غذایی و بسیاری از موارد دیگر مورد استفاده قرار میگیرد.

گلیسیرین گیاهی یا VG چیست ؟

گلیسیرین گیاهی یا VG چیست ؟ همانند PG, گلیسیرین گیاهی هم نوعی الکل بی رنگ و بی بو است با این تفاوت که کمی طعم شیرین دارد و چسبناکتر است. نام شیمیایی این ماده پروپن-3,2,1- ترایول (propane-1,2,3-triol) است. این ماده هم 3 شاخه ی کربنی دارد ولی 3 گروه الکلی OH به آن متصل است.به این ماده گلیسرول هم گفته میشود و بمانند PG، ماده ای غیرسمی و خوراکی است.این ماده به خاطر شیرین بودن, حلالیت,نگه دارنده بودن و قابلیت حفظ رطوبت موارد استفاده ی زیادی دارد.

فروشگاه اینترنتی ویپرزکو مرجع خرید جوس، ویپ، پاد و ماد و همراه با ضمانت پس از فروش و تنها نمایندگی رسمی شرکت گیک ویپ در ایران می باشد، جهت استعلام نمایندگی میتوانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

www.geekvape.com/partners/

دیدگاه (2)

پیام بگذارید

بازگشت به نوشته‌ها
×